
Kolozsváron a Mozgás a szabadságért elnevezésű tiltakozás résztvevői az edzőtermek bezárása ellen emelték fel a hangjukat
Fotó: Monitorulcj.ro
Több száz személy tiltakozott vasárnap este Románia több nagyvárosában a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében bevezetett korlátozások ellen.
2021. március 29., 09:402021. március 29., 09:40
2021. március 29., 12:152021. március 29., 12:15
Bukarestben néhány százan gyűltek össze éjfélkor az Egyetem téren. Az óvintézkedések ellen tiltakozók nem viseltek védőmaszkot, kormányellenes jelszavakat skandáltak. A tiltakozó akció résztvevői a Forradalom térre vonultak, majd visszatértek az Egyetem térre.
Nagyszebenben 20 óra körül, rögtön a kijárási korlátozás életbe lépése után kezdtek gyülekezni a szigorúbb óvintézkedések ellen tiltakozók a város központjában.
A békés tiltakozás hajnali 3 óra környékén ért véget.
A legfertőzöttebb megyeszékhelynek számító Temesváron is több százan vonultak utcára, nagyon sokan nem viseltek védőmaszkot, és azt skandálták: „Arafat, ne feledd, Temesvár nem a tiéd”. Dominic Fritz polgármester házához is elmentek, és lemondását követelték.
Kolozsváron 18 óra után kezdtek gyülekezni a tiltakozók a Főtéren. A Mozgás a szabadságért elnevezésű tiltakozás résztvevői az edzőtermek bezárása ellen emelték fel a hangjukat, hangsúlyozva, hogy
Aradon éjfél körül kezdődött a spontán tüntetés, amikor több fiatal gépkocsikkal haladt át az utcákon, hosszasan dudálva. Hozzájuk számos más aradi lakos is csatlakozott, majd a több száz embert számláló tömeg a Szabadság téren gyűlt össze, ahol a kötelező maszkviselés, a kijárási korlátozások és Raed Arafat elleni rigmusokat kiabáltak.
A tiltakozó akció körülbelül reggel fél 3-ig tartott, mindvégig jelen voltak az utcákon a rendfenntartó erők.
Aradon péntek este volt az első ilyen jellegű tüntetés, amelyen valamivel több mint 50 személy vett részt. Konstancán, Brăilán és Pitești-en is voltak tiltakozó megmozdulások vasárnap az esti órákban.
A Temes megyei csendőrség sajtóirodájának tájékoztatása értelmében 122 személyt igazoltak a tüntetés résztvevői közül, akikre bírságot fognak kiróni, és még folyamatban van további személyek azonosítása. A nagyszebeni csendőrség is bejelentette hétfő reggel, hogy zajlik az éjszakai törvénytelen tüntetésen részt vett személyek azonosítása, és bírságokat fognak kiróni mind a szervezőkre, mind a résztvevőkre.
Büntetéseket róttak ki a szervezőkre és a résztvevőkre is, főleg a tiltakozások be nem jelentése, a kijárási tilalom megszegése és a védelmi intézkedések be nem tartása miatt. A tiltakozásokon részt vevő személyek azonosítása még zajlik – áll a közleményben.
Ebben megjegyzik még, hogy a demonstrációk közben a csendőrség biztosította a közrendet, ugyanakkor tájékoztatták a résztvevőket a hatályos törvényi előírásokról, illetve arról is, hogy milyen következményekkel jár ezek megszegése. A közrendet megzavaró incidensek egyik érintett településen sem történtek.

Érvénybe léptek az új járványügyi óvintézkedések, amelyeket csütörtökön fogadott el a kormány.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
szóljon hozzá!