Több tízezren maradtak vezetékes víz nélkül Prahova és Dâmbovița megyében, miután a heves esőzések miatt rendkívül zavarossá vált a környéket ellátó Paltinu gyűjtőtó vize.
Havonta több tucat tonna hulladékot – főleg nedves törlőkendőket és textíliákat – szednek ki az aradi vízművek munkásai a szennyvízfővezetékekből, és a dugulás nemcsak kellemetlenséget, hanem gyakran költséges javítást is okozhat.
Jelenleg Romániában 8500 kilométer vízvezeték-hálózat és 9500 kilométer csatornahálózat korszerűsítése van folyamatban mintegy 900 településen – jelentette be Marcel Boloș beruházásokért és európai projektekért felelős miniszter.
Románia lakosságának 77,1 százaléka, szám szerint 14,7 millió személy otthona volt tavaly a közüzemi vízellátó rendszerre kapcsolódva– derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Illegálisan csatlakozott a vízhálózatra a Szociáldemokrata Párt (PSD) medgyesi székháza – a törvénytelenségről a helyi sajtó szerint egy ellenőrzés nyomán hétfőn rántotta le a leplet a területi vízügyi igazgatóság.
Az Országos Statisztikai Intézet pénteken közölt adatai szerint tavaly Románia állandó lakosságának háromnegyede (74,9 százalék) csatlakozott a közüzemi vezetékes ivóvízrendszerre.
A talajavító hatóság Olténiában indította el az idei öntözési szezont. A várható szárazságra készülő szakminisztériumnak azonban továbbra sincs elegendő forrása az irrigációs rendszerek újjáépítésére.