Lemondott az RMDSZ Brassó megyei szervezetének elnöki tisztségéről Kirsch Gábor Ferenc, döntését a szervezet tisztújításához kapcsolódó, az elnöki posztra jelentkezett Toró Tamás körül kialakult botránnyal indokolta.
Közel két nappal azt követően, hogy fény derült arra, szombatról vasárnapra virradóra bilincsbe verték és megbírságolták a rendőrök, közleményt bocsátott ki a történtekről Toró Tamás.
Megannyi érdeme mellett Toró Tamás rossz fényt vet az RMDSZ jelentette politikai családra – állapította meg a szövetség rendőrségi botrányba keveredett – és emiatt tisztségéből felfüggesztett – brassói elnökéről Markó Attila.
Nehéz tél vár a romániai lakosságra Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint, aki úgy véli, a politikusoknak nem szabad hazudniuk erről. Éppen ezért Kelemen ragaszkodik ahhoz, hogy megmaradjon az alapélelmiszerek árrésplafonja.
Felfüggesztette tisztségéből a Brassó megyei RMDSZ Toró Tamást, az alakulat városi szervezetének elnökét a hétvégi rendőri incidens nyomán. A szövetség arra hivatkozik, hogy a döntéssel a szervezet működésének stabilitását kívánja biztosítani.
Túlkapásnak tartja az ellene foganatosított rendőrségi intézkedést a Brassói Magyar Napok bilincsben előállított, majd megbírságolt főszervezője.
Keddig adott haladékot Ilie Bolojan miniszterelnöknek Marius Budăi, a koalíciós partner Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, hogy döntést hozzon az alapvető élelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozásáról.
Az Ilie Bolojan vezette kormány bukni fog, ha a koalícióban nem születik megállapodás a helyi közigazgatás reformjáról – figyelmeztetett Lia Olguța Vasilescu, Craiova polgármestere és a Bolojan vezette Nemzeti Liberális Párttal (PSD) koalícióban kormányzó Szociáldemokrata Párt (PSD) alelnöke.
Az Országos Sótársaság (Salrom) vezetőjének a menesztését sürgeti az RMDSZ, miután Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter bejelentette, meneszti a vízügyi igazgatóság (ANAR) vezetőjét, és már meg is nevezte az ügyvivő igazgatót.
Vásárhelyi Antal képzőművész alkotásaiból nyílt kiállítás szerda délután a Megyei Művészeti Múzeum – Nagybányai Művészeit Központ szervezésében a máramarosi megyeszékhelyen. Felsőbányán felújítják a Nagyboldogasszony-plébániatemplomot.
Továbbra is növekszik a George Simion vezette Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) népszerűsége az INSCOP Research által 2025. szeptember 1. és 9. között végzett közvélemény-kutatás adatai szerint.
A helyi önkormányzat már megkapta a kormány által elkülönített több mint egymillió lejt a rónaszéki bányaomlás következményeinek elhárítására, de a pénz felhasználása procedúrákhoz kötött, és ez késlelteti a munka megkezdését.
Heves, személyeskedésbe torkolló szóváltássá fajult szerdán a parlamentben egy kulturális témájú törvényjavaslat vitája, miután a szélsőjobboldali AUR egyik képviselője abba kötött bele, hogy a művelődési tárcát egy magyar vezeti.
A RMDSZ Maros megyei szervezete kiáll Szászrégen polgármestere mellett, aki ellen hivatali visszaélés miatt emelt vádat a román korrupcióellenes ügyészség (DNA) – tudatta a területi szervezet szombaton hivatalos Facebook-oldalán.
A Szatmár megyei községben egy hónappal ezelőtt választottak alpolgármestert a mindaddig betöltetlen tisztségre, és a helyi viszonyokat nem ismerők megütközésére a sváb-magyar többségű képviselő-testület egyetlen AUR-os tagjáé lett a funkció.
A fejlesztési minisztérium az elmúlt 17 napban közel 2,4 milliárd lejt utalt ki az elvégzett építkezések és fejlesztések számláinak fedezésére – jelentette be Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter.
Aláírta Daniel David oktatási miniszter a Marosvásárhelyi Római Katolikus Líceum állami felekezeti iskolaként való létrehozásáról szóló rendeletet. A miniszteri rendelet kimondja, hogy már a hamarosan kezdődő 2025–2026-os tan&
Még csak az hiányozna – így kommentálta Cseke Attila fejlesztési miniszter azt, hogy a legnagyobb kormánypárt, a Szociáldemokrata Párt (PSD) kiléphet a koalícióból.