
Lecsaptak. A DNA őrizetbe vette Mihai Savint, a vámhatóság vezetőjét
Fotó: Facebook/Mihai Savin
Őrizetbe vette az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) Mihai Savint, a Román Vámhatóság vezetőjét hamisítás és hamis okmányok felhasználása gyanúja miatt, az ügyben egy utazási megbízás visszamenőleges kiadását vizsgálják – közölte igazságügyi forrásokra hivatkozva az Antena 3. Savin ügyében később 60 napos hatósági felügyeletet rendelt el az ügyészség.
2026. május 14., 09:002026. május 14., 09:00
2026. május 14., 17:232026. május 14., 17:23
Az őrizetbe vétel kapcsán a nyomozók azt vizsgálják, hogy miként állítottak ki visszamenőleges hatállyal egy szolgálati utazási parancsot, amelyet később egy hivatalos utazás igazolására és egy intézményi alkalmazott vezetői engedélyének felfüggesztése elleni fellebbezés alátámasztására használtak fel.
Ugyanezen ügyben az Antena3 szerint
Az ügyészek szerint mintegy egy hónappal ezelőtt az intézmény egyik tanácsadója és egy vámhatósági tisztviselő Galacra utazott, de közben Ialomița megyében a közlekedési rendőrök megállították őket, miután túllépték sebességkorlátozást és indokolatlanul használták a megkülönböztető jelzéseket.
Az ellenőrzés eredményeként a tanácsadó elvesztette a jogosítványát, mivel nem tudott olyan dokumentumokat bemutatni, amelyek jogilag igazolták volna a villogó használatát.
A nyomozók gyanúja szerint
A nyomozás folyamatban van, és az ügyészeknek még meg kell állapítaniuk a dokumentum kiadásának pontos körülményeit és a benne érintett személyeket. Az országos vámparancsnok ügyében 60 napos hatósági felügyeletet rendelt el a bukaresti táblabírósági ügyészség csütörtökön délután.
Korábban az Apa Nova Bucureşti/Veolia România igazgatója, a bukaresti Kórház- és Egészségügyi Szolgáltatások Igazgatóságának vezérigazgatója (2019. július – 2020. január), a bukaresti Közlekedésmendzsment Központ vezérigazgatója (2020. március – 2020. július), valamint a ploiesti-i Termoficare Prahova távhőszolgáltató vezérigazgatója (2022. március – 2022. november) volt.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) után várhatóan a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) sem fog bizalmat szavazni az Eugen Tomac vezette kormánynak a parlamentben.
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben vonultak ki az elmúlt 24 órában kiszivattyúzni a vizet az elárasztott lakóházakból és udvarokról, illetve eltávolítani a viharos időjárás miatt leszakadt tetőelemeket és kidőlt fákat.
Nem hagyta szó nélkül Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes, hogy neve felkerült a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) jelentésébe azon személyek listájára, akik „példátlanul agresszív magatartást tanúsítanak a bírákkal szemben”.
Egy friss felmérés arra világít rá, hogy a román állampolgárok fele biztosra veszi, hogy felismeri az álhíreket – de más emberek ítélőképességét a megkérdezettek nagy hányada alábecsüli.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem szavaz bizalmat az Eugen Tomac vezette szakértői kormánynak a parlamentben – jelentette be Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, a párt elnöke.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Bizalmat kért a román hadsereggel szemben Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter egy esetleges orosz támadás esetére.
A Bírák Fóruma Egyesület szerdán este cáfolta a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlegének azt az állítását, miszerint több mint 3500 bíró megszavazta „az igazságszolgáltatás politikai alárendelésére tett kísérlet elítélését”.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte: hajlandó lecserélni azon miniszterjelölteket, akik ellen a parlamenti pártok kifogásokat emelnek, de ragaszkodik ahhoz, hogy ne politikai, hanem szakértői kormányt alakítson.
A román védelmi tárca hivatalos megkeresést intézett az ukrán védelmi minisztériumhoz a konstancai kikötőben felrobbant drónnal kapcsolatos incidens tisztázása érdekében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
1 hozzászólás