
Egygólos vereséget szenvedett a bajnoki finálé ötödik mérkőzésén a nagyváradi vízilabdacsapat
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen. A péntek esti összecsapás fergeteges hangulatban zajlott a Körös-partiak teljesen megtelt uszodájában.
2026. május 29., 21:452026. május 29., 21:45
2026. május 31., 13:362026. május 31., 13:36
A várakozásoknak megfelelően kemény egymásnak feszülés előzte meg a román pólóbajnokság 2025/2026-is idényének legfontosabb momentumát, a bajnokság fináléját. A döntőt az erőviszonyok alapján a 11. bajnoki címére hajtó Nagyváradi VSK és a 21. aranyéreméért küzdő bukaresti Steaua vívta a román férfi vízilabda Szuperligában. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó, május 16-án indult párharc során fej-fej mellett haladt a két nagy rivális.
Közben – mint arról beszámoltunk – heves kritikák érték a partiumi csapat és annak szurkolói részéről a hazai játékvezetők ténykedését, ennél fogva a VSK külföldi bírók bevonására tett javaslatot. A Román Vízilabda-szövetség (FRP) először elutasította a kezdeményezést, a szakszövetség végrehajtó bizottsága azonban meggondolta magát, és szerdán, két nappal a döntő összecsapás előtt bejelentette, hogy külföldi játékvezetők fújják a sípot a pénteki finálé során. A FRP választása az Alessandro Severo és Rafaele Colombo alkotta olasz bírópárosra esett.
A péntek esti döntő ütközeten a Nagyváradi VSK négy idegenlégiósa közül – a hazai szabályokat betartva – ismét kimaradt egy, mégpedig az orosz Ivan Gusarov, míg az előző mérkőzésekkel ellentétben ezúttal az első számú kapus, Lazar Dobozanov kezdett, visszatért ugyanakkor kétmeccses eltiltása után Tiberiu Negrean csapatkapitány. A Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszodát „csordultig” megtöltő, a kosárlabda-bajnokságban ugyancsak döntőt vívó helyi VSK U drukkertáborával erősített mintegy ezer pólószurkoló síppal, dobbal és minden lehetséges zajkeltő eszközzel remek miliőt teremtett, kitartóan buzdítva a csapatot.
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
Kiegyenlített küzdelmet hozott az első negyed, felváltva születtek a gólok. A második negyedben magasabb fokozatra kapcsoltak a vendégek, négyszer is betaláltak, eközben a házigazdák támadásai sorozatban elhaltak, bajban volt a félidőben a VSK. A harmadik játékrész szinte fele gól nélkül telt el, aztán hazai oldalon Belényesi Dávid egy pazar kapufás találattal, Filip Gardasevic pedig egy távoli bombával hozta közelebb a címvédőt, de amott Neamțu válaszolt.
Az utolsó nyolc perc szintén gólszegényen indult, aztán ugyancsak a felénél született az első találat Mihnea Gheorghe közeli löketéből, majd Belényesi zúdított egy pattintottat. Csakhogy jött a válasz is a Steauától, két perccel a lefújás előtt ismét kettővel vezetett a katonacsapat. Belényesi Dávid harmadik találatával hozta ismét közelebb a VSK-t, viszont egy elhalt váradi támadás után a vendégek megúszásból betaláltak, és bár Gardasevicnek sikerült válaszolnia, 18 másodperccel a vége előtt a bukaresti együttes csak arra koncentrált, hogy megőrizze a labdát.
Ezzel eldőlt a mérkőzés, egyúttal pedig a bajnoki cím sorsa is, a VSK-nak nem sikerült a címvédés, a fővárosiak örülhettek a Körös-parti uszodában. A Steauának ezáltal sikerült visszavágnia azért, hogy a nagyváradi vízilabdacsapat tavaly éppen Bukarestben hódította el a bajnoki címet. Ugyanakkor Vancsik Leventéék a Román Kupa- és Szuperkupa-győzelemmel vigasztalódhatnak az idei szezonban.
Román vízilabda Szuperliga, döntő, 5. mérkőzés:
Nagyváradi VSK – Bukaresti Steaua 9-10 (2-2, 0-4, 3-1, 4-3)
Nagyváradi VSK: Lazar Dobozanov, Raul Gavriș – kapusok; Belényesi Dávid 3, Tiberiu Negrean 1, Mihnea Gheorghe 2, Sebastian Oltean, Nichita Ilisie, Tommasso Insinna, Filip Gardasevics 2, Bogdan Remeș, Petar Velkic, Vancsik Levente, Czenk Ferenc, Darian Luncan 1. Vezetőedző: Petar Kovacevic.
CSA Steaua: M. Țic, Drăgușin – kapusok; Bota, Vl. Georgescu 1, Fulea 3, Neamțu 2, Pîrîianu, Vucinic 3, Antipa, Colodrovschi, Oanță, Iudean, Țepeluș, Jaukovic 1, Fenec. Vezetőedző: Djordje Filipovics

A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.
A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.
Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.
A Craiovai Universitatea nyerte a labdarúgó Román Kupát, miután a szerda esti nagyszebeni döntőben tizenegyesekkel 6–5-re legyőzte a Kolozsvári „U”-t.
szóljon hozzá!