
Raul Gavriș kiemelkedő teljesítményt nyújt a kapuban. Döntetlenre áll a bajnoki címért zajló párharc a Nagyváradi VSK (fehér sapkában) és a bukaresti Steaua között
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca. Vancsik Levente, a Körös-partiak centere szerint a nagyváradiaknak a hibákat kijavítva kell nekivágniuk a fővárosban vívandó következő két összecsapásnak.
2026. május 20., 17:372026. május 20., 17:37
2026. május 20., 18:442026. május 20., 18:44
Feszült közjáték előzte meg a Nagyváradi VSK (CSM Oradea) és a bukaresti Steaua között zajló finálé második, vasárnap játszott mérkőzését a Sebes-Körös parti Ioan Alexandrescu Olimpiai Uszodában. A hazai vízilabdacsapat néhány törzsszurkolója a Román Vízilabda-szövetségnek (FRP) és a játékvezetői karnak címzett felszólítással ellátott molinót feszített ki a medence ama lelátóján, amelyet az élőben közvetítő tévékamerák szemből pásztáztak. A váradi drukkerek arra intették a szakszövetséget és a bírókat, hagyják, hogy a bajnoki cím sorsa a vízben dőljön el, ne pedig a medenceparton.
Az üzenet hátterében az áll, hogy a vízilabda Szuperliga döntőjének első, május 15-én, pénteken ugyancsak Nagyváradon vívott összecsapásán hatalmas felháborodást váltott ki a bíráskodás a címvédő VSK szurkolóinak körében. Meg nem ítélt büntetőket, emberelőnyöket, a másik oldalon a vendég Steauának befújt kontrákat és fórokat, büntetlenül hagyott durvaságokat, víz fölötti ütéseket kértek számon a játékvezetőkön, akiket kíméletlenül kifütyültek és lehurrogtak. Sőt olyan felbőszült idős hölgy is akadt, aki elégedetlenségének úgy adta jelét, hogy többször bemutatott a játékvezetőknek.
Számon kérték a pártatlan bíráskodást a Nagyváradi VSK szurkolói
Fotó: Rostás Szabolcs
Azon a mérkőzésen a Steaua 16-14 arányú győzelmet aratott, és a váradiak vereségében alapvetően közrejátszott, hogy két ötméterest is kihagytak (a négyből), védekezésük pedig összeomlott a negyedik negyedben. Tiberiu Negrean, a VSK csapatkapitánya a szurkolókhoz hasonlóan a bíráskodást kárhoztatta, szerinte a játékvezetők gúnyt űztek a vendéglátó csapatból és a sportágból egyaránt.
A két nappal később, vasárnap este játszott második összecsapáson Petar Kovacsevics együttese már szemmel láthatóan összekapta magát, adott pillanatban négy góllal is elhúzott, végül némileg izgalmas végjátékkal 11-10-re győzött. Ezután Bukarestbe „költöznek” a tavalyi bajnoki döntőt is egymással vívó riválisok, az egyik fél 3. győzelméig tartó párharc következő két mérkőzését május 22-én, pénteken és 24-én, vasárnap a Steaua medencéjében játsszák.
A román vízilabda Szuperligában a 95. bajnoki idény fináléja zajlik. A Nagyváradi VSK 11., a bukaresti Steaua 21. bajnoki aranyáért hajt, és jól mutatja a dominanciájukat, hogy az elmúlt két évtizedben 18 alkalommal ugyanez a két csapat vívta a döntőket. Nyolcszor a katonacsapat, tízszer a partiumi gárda kerekedett felül. A VSK-nak az előző idényben a bajnoki címen kívül a Román Kupát és a Szuperkupát is sikerült elhódítania.
Vancsik Levente, a VSK rutinos centere a bajnoki döntő első két találkozóját követően kerek-perec kimondta, hogy az első mérkőzést a váradi csapat „elszabta”: bár sokáig kézben tartotta a meccset, a záró szakaszban szétesett a játéka, a Steaua pedig köszönte, és élt a lehetőséggel. Vancsik lapunknak elmondta, a második összecsapáson az volt a kulcs, hogy összekapták a védekezésüket, jobban játszották ki az emberelőnyöket, továbbá a szerephez jutó Raul Gavriș, a címvédő második számú kapusa brillírozott a kapuban.
Vancsik Levente (labdával) szerint a Körös-parti csapatnak ki kell javítani a hibáit a fővárosi folytatásra
Fotó: Nagyváradi VSK
„A jelek szerint első számú kapusunk, Lazar Dobozanov nemzetközi szinten teljesít jól, míg a román bajnokságban Raul, akitől a hazai ellenfelek kifejezetten tartanak. Most egy-egyes állásnál megyünk Bukarestbe, de addig mindenképp ki kell javítanunk a hibáinkat egyénileg és csapatszinten egyaránt, például nem szabad hagyni, hogy a legjobb formában lévő támadójuk szabadon lőjön” – értékelt a Krónikának a 31 éves center. Hozzátette: bár nem lesz könnyű, mindkét bukaresti mérkőzésen megpróbálnak győzni, viszont ha ott is döntetlen lesz az állás, az ötödik, május 29-ei mérkőzésen, Nagyváradon dől el a 2025/2026-os bajnoki cím sorsa.
A játékvezetők ténykedésével kapcsolatos kritikákat Vancsik Levente nem kívánta részletesen kommentálni. Annyit megjegyzett, hogy részben igazuk van a bírók bizonyos ítéleteit elmarasztaló szurkolóknak, mert valóban tetten érhetők „érdekes” játékvezetői meglátások. „De ezt kell elfogadni, nincs mit kezdeni az ilyen ítéletekkel, játszani kell. Viszont gratulálok az edzői stábnak, hogy nem vesztette el a türelmét az érdekes bírói ítéletek miatt” – állapította meg a címvédésre törekvő Nagyváradi VSK vízilabdacsapatának alapembere.

Búcsúzott a nemzetközi szerepléstől a Nagyváradi VSK, miután a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének szombati visszavágóján hazai medencében is kikapott a BVSC együttesétől.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.
A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.
Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.
A Craiovai Universitatea nyerte a labdarúgó Román Kupát, miután a szerda esti nagyszebeni döntőben tizenegyesekkel 6–5-re legyőzte a Kolozsvári „U”-t.
szóljon hozzá!