Hirdetés

Tenisz: nagyon nem megy a doppingügye után visszatért egykori román világelsőnek

tenisz

Halep simán kikapott nyolcaddöntős ellenfelétől a hongkongi tenisztornán

Fotó: Simona Halep/Facebook

Vereséget szenvedett csütörtökön Simona Halep a 125-ös kategóriájú hongkongi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A román teniszező a meccset követően úgy értékelt: a visszatérés sosem könnyű.

Krónika

2024. október 03., 16:392024. október 03., 16:39

2024. október 03., 16:582024. október 03., 16:58

A jelenleg a világranglista 1130. helyét elfoglaló román teniszező 6:2, 6:1-re kapott ki a 2023-as kolozsvári Transylania Open győztesétől, az orosz Anna Blinkovától (WTA-78.), alig 63 perc játék után. Halep ígéretesen kezdte az első játszmát, vezetett 1:0-ra, majd 2:1-re, ezt követően azonban nem tudott game-et nyerni. A második szett sem alakult jobban, az egykori világelső fáradtnak tűnt, nehézkesen mozgott a pályán, és a szervák hatékonysága tekintetében is alulmaradt ellenfelével szemben.

A román teniszező 2000 dolláros pénzdíjat és 15 ranglistapontot kap a hongkongi tornán nyújtott teljesítményéért.

Hirdetés

A torna első fordulójában, szerdán három szettben (6:2, 4:6, 6:4) győzte le az ausztrál Arina Rodionovát (WTA-114.). Ezt megelőzően 2022 júliusában nyert utoljára mérkőzést, akkor az orosz Anasztaszija Potapovát győzte le a cincinnati torna első körében (6:4, 3:6, 6:3). A román sportoló – aki a hongkongi tornán aratott szerdai sikere nyomán a jövő héten feljön a WTA-ranglista 879. helyére – csütörtöki vereségét követően közösségi oldalain a következőt posztolta: „A visszatérés sosem könnyű. Hong Kong, köszönöm a szívélyes fogadtatást!”

Simona Halep legutóbb májusban, a párizsi Trophee Clarins tornán versenyzett, amelyet sérülés miatt már az első fordulóban feladni kényszerült. A kétszeres Grand Slam-győztes román teniszező idén március 20-án Miamiban lépett pályára először azután, hogy a doppingügyében kiszabott büntetést négy évről kilenc hónapra csökkentették. Halep akkor három szettben (1:6, 6:4, 6:3) vereséget szenvedett az első fordulóban a spanyol Paula Badosától.

A volt világelső szabadkártyát kapott az október 28. és november 3. között zajló, WTA250 kategóriájú hongkongi tornára is. Halep ugyanakkor bejelentette részvételét a Kolozsvárt 2025 februárjában rendezendő Transylvania Open teniszversenyen.

korábban írtuk

Nagy fordítás: kilenc hónapra csökkentették Simona Halep eltiltását
Nagy fordítás: kilenc hónapra csökkentették Simona Halep eltiltását

Négy évről kilenc hónapra csökkentette Simona Halep versenyzési engedélyének doppingvétség miatt elrendelt felfüggesztését a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS).

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 28., vasárnap

Afrika lazán becselezte magát a világfutballelitbe – de minek köszönhető a látványos előretörés?

Az afrikai labdarúgó-válogatottak hangzatos választ adtak a kritikus – főleg európai – hangoknak, amelyek nehezményezték, előbbiek miért kaptak annyi pluszhelyet a 48 fősre bővített idei labdarúgó-világbajnokságon.

Afrika lazán becselezte magát a világfutballelitbe – de minek köszönhető a látványos előretörés?
Hirdetés
2026. június 24., szerda

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n
2026. június 22., hétfő

Messi új világbajnoki rekordot állított fel

Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.

Messi új világbajnoki rekordot állított fel
2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
Hirdetés
Hirdetés