
A pólókapusok királya. Vogel Soma négy büntetőt védett a középdöntő utolsó mérkőzésén
Fotó: MTI/Kovács Tamás
A magyar válogatott bejutott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjébe, miután kedden büntetődobásokkal 15-14-re legyőzte a címvédő, világbajnok spanyol csapatot.
2026. január 20., 20:362026. január 20., 20:36
2026. január 20., 21:252026. január 20., 21:25
A kontinenstorna középdöntőjének zárófordulójában Vogel Soma volt a mérkőzés hőse, aki a rendes játékidőben és a végjátékban is két-két büntetőt hárított. Varga Zsolt együttese ezzel megőrizte veretlenségét a spanyolokkal szemben a kontinensviadalok történetében. A két pólónagyhatalom 21. alkalommal csapott össze az Európa-bajnokságok történetében, s bár a spanyolok ebben a sorozatban a magyarokkal szembeni első sikerükre hajtottak, az előző évben hatból ötször legyőzték őket.
A 15 fős keretből Batizi Benedek maradt ki, a kapu előtt Vogel Soma tempózott. A ráúszást követően egyperces gyászszünet következett a spanyolországi vonatbalesetben elhunytak emlékére. A magyarok szereztek vezetést, egy kontra ítélet után Manhercz Krisztián lódult meg és fejezte be az akciót. Az első spanyol lövésre két percet kellett várni, Vogel azonban emberhátrányban védett. A 2025-ös évben a világ legjobbjának választott Granados büntetőből egyenlített, az első magyar fór pedig a blokkon halt el.
Kihagyott magyar fórral indult a második negyed, Fekete viszont „villámkézzel” lőtt a hálóba egy szabaddobást. A spanyolok kettős emberelőnyben találtak be, Kovács centerből csavart fölé, miután kibirkózta magának a helyzetet. A spanyolok a támadó idő lejártakor kaptak ötméterest, Varga Zsolt kikérte a challenge-et, de az ítéletet helyben hagyták. A büntetőt azonban Vogel „kifejelte”. Nagy Ákos pattintásával újra a magyaroknál volt az előny, és maradt is, mert Vogel ezúttal Granados ötméteresét hárította. A közönség még a magyar kapust éltette, amikor Biel rögtön a sarokdobás után kapásból bombázott a hálóba. A félidő előtt még Vogelnek kellett újabb bravúrt bemutatnia (5-5).
A fordulást követően Nagy Ákos emberelőnyből talált be, majd hátrányban névrokona, Ádám blokkolt. Elöl fórban Varga Vince harcolt ki ötméterest, Vigvári Vendel pedig nem hibázott. Hátul neki kellett kiállnia, a spanyolok pedig megint a dudaszó pillanatában találtak be, aztán emberelőnyben Manhercz lövését könnyedén védte Aguirre. A negyed végén a spanyolok második számú hálóőre, Lorrio védte be Vismeg lapos lövését, a rivális viszont kettős emberelőnyből egyenlített (8-8).
A 21 éves Nagy Ákos három góllal vette ki a részét a győzelemből
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
A záró nyolc perc elején a keret legfiatalabb tagja, Varga lőtt lapos akciógólt, a túloldalon Cabanas közelről húzta be a fórt és Tátrai kiállítását követően is ő fejezte be az akciót pontosan, ezzel a találkozó során először volt a spanyoloknál az előny.
A spanyol lövők már láthatóan tartottak Vogeltől, mert többször a kapufát találták el, így tett Nagy Ákos is, de az ő parádés ejtése nyomán a képzeletbeli gólvonal mögé vágódott a labda. Az ellenfél 52 másodperccel a vége előtt létszámfölényben támadhatott az egyenlítésért, de Vogel hárított. A magyarok leégették a támadóidőt, így az ellenfélnek tíz másodperce maradt, Cabanas pedig az utolsó pillanatban gyönyörűen ejtett a hálóba (11-11), így jöhettek az ötméteresek.
Fotó: Waterpolo.hu
Granados kezdte, ezúttal túljárt Vogel eszén, a túloldalon Manhercz sem rontott. Sanahuja lövését hárította a magyar kapus, Aguirre pedig Vigvári Vince próbálkozását szedte ki. Vogel Biel ötösét ezúttal a léc alól piszkálta ki, Vigvári Vendel pedig a bal felsőbe lőtt. Munarriz magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, ahogyan Nagy Ádám is. Cabanas meccsben tartott a spanyolokat, Fekete pedig lezárta a párharcot.
Ez volt a két csapat 21. összecsapása, a rivális egyszer sem győzött. A spanyolok 2018 óta a két olimpiát leszámítva minden világversenyen dobogósok voltak, ez a sorozat szakadt most meg – ismertette a statisztikát az MTI.
A magyar vízilabda-válogatottrakét nap pihenő vár, a pénteki elődöntőben pedig jó eséllyel a görögökkel csap össze.
Férfi Európa-bajnokság, Belgrád:
középdöntő, 3. forduló, E csoport:
Magyarország-Spanyolország 11–11 (3–3, 2–2, 3–3, 3–3) – Ötméteresekkel: 4–3
gólszerzők: Nagy Ák. 3, Manhercz, 2, Jansik Sz., Fekete, Vigvári Ve., Vismeg, Varga, Nagy Ád. 1-1, illetve Cabanas 4, Sanahuja, Biel 2-2, Granados, Tahull, Valera 1-1

Fiatalos csapattal és lendülettel vág neki a magyar férfi vízilabda-válogatott a szombaton elrajtoló belgrádi Európa-bajnokságnak. Jansik Szilárd és Vigvári Vendel arról nyilatkozott a Krónikának, milyen elvárásokkal utaznak a 37. kontinenstornára.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!