
Az ötgólos montenegrói légiós, Filip Gardasevics volt a Nagyváradi VSK legeredményesebbje a visszavágón
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
Bejutott a legjobb nyolc közé a Nagyváradi VSK a férfi vízilabda Eurokupában, miután a nyolcaddöntő visszavágóján döntetlent játszott idegenben spanyol ellenfelével. A váradi vízilabdázókra a jövő héten ismerik meg további ellenfelüket.
2026. március 07., 20:552026. március 07., 20:55
2026. március 07., 22:092026. március 07., 22:09
Nem győzelmi kényszerrel ugrottak medencébe a Nagyváradi VSK pólósai szombaton este a férfi vízilabda Eurokupa nyolcaddöntőjének visszavágóján. Vancsik Leventéék tudták, hogy a továbbjutáshoz egy döntetlen is elegendő a spanyol Terrassa ellen második számú európai kupasorozatban, ahová a Bajnokok Ligájából „esett ki” a román bajnoki és kupacímvédő együttes. A párharc első, február 25-én Nagyváradon rendezett összecsapásán ugyanis a VSK egy góllal, 14-13 arányban nyert.
A spanyolok azonban a hazai közönségtől hajtva már az első nyolc perc végén egalizáltak (5-5). A második és a harmadik negyedet egyformán egy góllal megnyerte a VSK, sőt még sikerült is rátenni egy lapáttal. A záró szakaszban, 3 és fél perccel a vége előtt ugyanis 14-11-re vezetett a vendég csapat, ami összesítésben már négygólos előnyt jelentett számára. Ezek egyébként Vancsik Levente pillanatai voltak. Az ellenfél támadásánál kiállították a váradiak centerét, viszont sikerült kivédekezni a hátrányt, jött a VSK villámgyors ellentámadása, Vancsik felért a spanyolok kapuja elé, rosszkéz oldalról kapott egy passzt, és könyörtelenül behúzta.
A spanyoloknak azonban sikerült izgalmassá tenniük a végét. Akárcsak a nagyváradi mérkőzésen, ezúttal is megtáltosodtak a végére, egy 4-0-ás sorozattal kiegyenlítettek, közben a vendégek szerb kapusa, Lazar Dobozanov büntetőt hárított. A Terrassa kemény hajrájához hozzájárult az is, hogy ekkor már négy nagyváradi játékos is kipontozódott, ellenfelénél egy sem. 14-14-es állásnál, 5 másodperccel a lefújás előtt a VSK kikérte második idejét is, majd lepörgette az órát, a váradi pólósok pedig boldogan pacsiztak össze a továbbjutás örömére.
Vancsik Levente két góllal és kiváló centermunkával vette ki a részét a továbbjutást érő teljesítményből
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
A házigazda spanyolok azonban hevesen reklamálni kezdtek, hosszú percek elteltével pedig visszaparancsolták a vendég csapatot a medencébe, és újfent lejátszattak 5 másodpercet. Ekkor sem történt viszont fordulat, így Kovacsevics tanítványai másodszor is megünnepelték a továbbjutást. A Nagyváradi VSK a jövő heti sorsoláson ismeri meg Eurokupa-negyeddöntős ellenfelét.
Férfi vízilabda Eurokupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
CN Terrassa - Nagyváradi VSK 14-14 (5-5, 2-3, 2-3, 5-3)
A VSK gólszerzői: Filip Gardasevics 5, Ivan Gusarov 4, Vancsik Levente 2, Sebastian Oltean, Tomasso Insinna, Petar Velkics 1-1.
Továbbjutott: a Nagyváradi VSK 28-27-es összesítéssel.

Spanyol ellenféllel csap össze a Nagyváradi VSK a vízilabda Eurokupa nyolcaddöntőjében, ahol magyar–magyar párharc is lesz. A vízilabda Bajnokok Ligájában összesorsolták a címvédő Ferencvárost az olasz sztárcsapattal.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!