
Bernd Storck nem tudott megfelelni a székelyföldi elvárásoknak
Fotó: Pinti Attila
A Sepsi OSK vezetése közös megegyezéssel szerződést bontott Bernd Storck vezetőedzővel – közölte csütörtökön Facebook-oldalán a román labdarúgó-élvonalban szereplő székelyföldi klub.
2024. szeptember 05., 10:402024. szeptember 05., 10:40
2024. szeptember 05., 10:512024. szeptember 05., 10:51
A 61 éves német szakember tavaly november végén érkezett Sepsiszentgyörgyre, és minden versenysorozatot figyelembe véve 32 mérkőzésen irányította a csapatot. Ebben az időszakban az együttes tizenkétszer győzött, nyolcszor döntetlent játszott és tizenkétszer kikapott – emlékeztetett a háromszéki együttes. „Bernd Storcknak köszönjük a klubért tett erőfeszítéseit és pályafutásához további sok sikert kívánunk!” – írták.
Amint arról beszámoltunk, a korábban a magyar futballválogatottat is irányító német szakember távozása előtt két volt magyar válogatott játékossal, Varga Kevinnel és Kecskés Ákossal is szakított a Sepsi OSK.
Diószegi László klubtulajdonos elmondta, mindkét volt magyar válogatott játékos három héttel ezelőtt megszegte az egyesület belső szabályzatát, ez pedig a teljesítményükre is kihatott. Ezért döntöttek úgy, hogy mindenki számára az az előnyös, ha máshol folytatják pályafutásukat, így közös megegyezéssel szerződést bontottak a sepsiszentgyörgyi együttessel. Diószegi már akkor hozzátette, vezetőedzőjükkel, Bernd Storckkal is zajlanak az egyeztetések.
Diószegi László a Sepsi OSK legutóbbi, galaci veresége után indulatos bejegyzést tett közzé Facebook-oldalán. „Szép lassan minden összedől, ami 13 év verejtékes munkájából felépült!” – írta, jelezve: meggondoltan kíván dönteni a folytatásról, ezért minden érintettel tárgyalóasztalhoz ül.

Varga Kevin után Kecskés Ákos szerződését is felbontotta a román labdarúgó-bajnokságban szereplő Sepsi OSK.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.
A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.
A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.
Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.
szóljon hozzá!