
Lőttek neki. Varga Kevin szakított a Sepsi OSK-val
Fotó: Pinti Attila
Varga Kevin után Kecskés Ákos szerződését is felbontotta a román labdarúgó-bajnokságban szereplő Sepsi OSK.
2024. szeptember 04., 10:322024. szeptember 04., 10:32
2024. szeptember 04., 10:382024. szeptember 04., 10:38
Diószegi László klubtulajdonos az M1 aktuális csatornának elmondta,
Ezért döntöttek úgy, hogy mindenki számára az az előnyös, ha máshol folytatják pályafutásukat, így közös megegyezéssel szerződést bontottak a sepsiszentgyörgyi együttessel.
A Sepsi OSK a legutóbbi hat fordulóban mindössze két pontot szerzett a Szuperligában, így nyolc mérkőzést követően a 12. helyen áll. A klubtulajdonos az MTI szerint megjegyezte, az elmúlt két szezonban is volt hasonló negatív sorozata az együttesnek, s bízik abban, hogy ezúttal is sikerül ebből kilábalni.
Kecskés Ákossal is szerződést bontottak a sepsiszentgyörgyiek
Fotó: Sepsi OSK
Varga Kevin idén januárban érkezett a Sepsi OSK-hoz, amelynek színeiben összesen 24 mérkőzésen lépett pályára, két gólt szerzett és egy asszisztot jegyzett. A 28 éves balszélsőt augusztusban fegyelmi okok miatt Bernd Storck vezetőedző kitette az Universitatea Craiova elleni meccskeretből, mivel csapattársával, Kecskés Ákossal megszegték a klub belső szabályzatát,
– emlékeztetett a Székely Sport.

Közös megegyezéssel szerződést bontott Varga Kevinnel a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat – jelentették be hétfőn este a klub közösségi oldalán.
Az alapembernek számító Vargával történt hétfői szakítás után Diószegi László közölte, Kecskés Ákossal is zajlanak a tárgyalások a szerződésbontásról. A 28 éves középhátvéd ebben az idényben csupán három bajnoki meccsen jutott szerephez. Egyébként a székelyföldi klub keretének egy harmadik volt magyar válogatott játékos is tagja: a most nyáron leigazolt 33 éves középpályás, Sigér Dávid eddig öt mérkőzésen jutott szerephez.
„Igen, magamnak köszönhetem ezt, hiszen 2011-ben ezt választottam és erre tettem fel az életem nagy részét! Hogy megérte-e, azt eldönti a jövő, de egy dolog biztos: mindig, minden körülmények között azért harcoltam, néha még a barátaimmal szemben is, hogy a legjobb legyen a klubnak, hiszen Ő a legfontosabb! Egy biztos: ez nem mehet tovább így, kerül, amibe kerül! Ki kell mondjam azt, hogy senki nincs a klub előtt, és nem is lesz soha, amíg én ott vagyok!” – írta a klubtulajdonos.
– tette hozzá, jelezve: meggondoltan kíván dönteni a folytatásról, ezért minden érintettel tárgyalóasztalhoz ül.
Így a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitányával, Bernd Storckkal is, aki tavaly december óta irányítja a szentgyörgyieket. A német szakember a galacit megelőző, annál is fájóbb vereség után – melyet az újonc Slobozia ellen szenvedtek el hazai pályán – úgy fogalmazott, szerinte biztonságban van az állása. „Nem félek attól, hogy kirúgnának, mindenki tudja, hogy ez egy hosszú távú és nehéz projekt. Jelenleg az a legfontosabb feladatunk, hogy rájöjjünk, mitől kerültünk ekkora gödörbe, illetve ki kell derítenünk, hogy mi lenne erre a legjobb megoldás” – vélekedett.
Bernd Storck vezetőedzővel is tárgyalások folynak
Fotó: Pinti Attila

Újabb botrányos helyzet alakult ki a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat háza táján, Niczuly Roland és Branislav Ninaj összeszólalkoztak egymással, emiatt kimaradtak a Kolozsvári U elleni keretből. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük az eset hátteréről.
A rendre a felsőházi rájátszást, azaz az első hat hely egyikét megcélzó Sepsi OSK sorozatban négy bajnoki vereséget könyvelt el, hat találkozója nyeretlen a 16 csapatos Szuperligában, ahol 8 pontot gyűjtve a 12. helyen áll. A válogatottak szereplése miatt tartott bajnoki szünet után az FC Botoșani együttesét fogadja a szentgyörgyi együttes.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
szóljon hozzá!