
Fergeteges hangulatot teremtettek a kosárlabda-szurkolók Kolozsváron
Fotó: Facebook/U-BT Cluj-Napoca
Története egyik legnagyobb hazai mérkőzését vívta a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata vasárnap a nemzetközi porondon: az Adria-liga keretében rendezett összecsapás rangját a címvédő látogatása adta. Az Euroligában is nagynevű Partizan Belgrád vendégjátéka megtöltötte a 10 ezer férőhelyes BT Arénát – ennyi néző igazán ritka a romániai kosárlabdában, leszámítva persze az immár állandósultan kimagasló kolozsvári rajongást. Az igazi kosárlabdaünneppé vált gálameccsen nem vallott szégyent az erdélyi csapat.
2025. december 08., 14:352025. december 08., 14:35
2025. december 08., 14:502025. december 08., 14:50
„A hangulat szenzációs volt, nagyon büszke vagyok arra, hogy részese lehettem egy ilyen eseménynek” – nyilatkozta a vasárnapi Kolozsvári U-BT– Partizan Belgrád Adria-liga (ABA League) mérkőzést követően Mihai Silvășan, a hazaiak vezetőedzője, aki gyorsan túltette magát a 92:85 arányú vereségen a nemzetközi kupasorozat 9. fordulójában.
A mérkőzés a román kosárlabda történetébe is „beírta magát”, hiszen a Partizan Belgrád nyolc Adria Liga-trófeával rendelkezik, miközben a legerősebb kontinentális bajnokságban, a kolozsváriaktól még távol álló Euroligában elért szép eredményekkel is büszkélkedhet. A Partizan Szerbia legsikeresebb csapata, 51 trófeával a háta mögött, beleértve az Euroliga-serleget is.
A vasárnapi meccs előtt a BT Arena lelátói látványos show-nak adtak helyet, amelynek keretében a két klub közös színeiben, feketébe és fehérbe öltözött szurkolók különleges koreográfiát adtak elő. Több ezer konfetti borította a csarnok padlóját, miközben a román bajnok szurkolói felemelt sálakkal énekelték a klub himnuszát.
A drukkerek végig buzdították kedvenceiket, akik jól kezdtek, és a mérkőzés több időszakában tartották a lépést nevesebb ellenfelükkel, de az értékbeli különbséget nem tudták eltüntetni. Mihai Silvășan semmi rosszat nem tudott a szemükre vetni, ugyanakkor játékosai teljesítménye mellett legalább annyit foglalkozott a szurkolók dicséretével – hiszen ez a gálameccs legfőképpen nekik volt „címezve”.
„Szeretném megköszönni a szurkolóknak a jelenlétüket és támogatásukat.
Ez a szempont nagyon fontos számunkra, a klubunknak. Ma este csodálatosak voltak, megtöltötték az arénát, és sajnálom, hogy nem tudtunk velük együtt ünnepelni egy olyan csapat elleni győzelmet, mint a Partizan” – értékelt a tréner.
Aki a következő mérkőzésekre is visszavárja a drukkereket, mert „nagy szükség van a támogatásukra”, ebben „a nagy kihívásokkal teli szezonban”, két rendkívül versenyképes tornával.
„Őszintén remélem és szilárdan hiszem, hogy ebben a szezonban még több ilyen mérkőzésünk lesz. Ideális esetben lenne némi extra nyomás, például a play-off, a kieséses szakaszok elérése, ami azt jelentené, hogy elértük a tornák legfelső szintjét. Örülök, hogy részesei lehetünk ennek a bajnokságnak, hogy ilyen mérkőzéseket rendezhetünk hazai pályán, és erős csapatokat hozhatunk Kolozsvárra, hogy szurkolóink minőségi kosárlabdát láthassanak” – jelentette ki az U-BT szakvezetője.
A kolozsvári csapat eddigi 9 Adria-liga-mérkőzése során 6 győzelmet aratott és 3 vereséget szenvedett a 9 fős A csoportban. A küzdelemsorozatot az ex-jugoszláv klubok számára hozták létre, de az idei 18 fős mezőnyben három, a régión kívüli csapat is helyet kap: az U-BT mellett egy bécsi és egy dubaji gárda is. A két csoportból az első négy helyezett csapat továbbjut.
ahol a 10 fős A csoport eddigi 9 mérkőzéséből 5-öt megnyert és 4-et elveszített, ezzel negyedik helyen áll, ami play-offot ér. Az erdélyi együttes az elmúlt két szezonban a sorozat negyeddöntőjébe jutott. A romániai szinthez képest kimagaslóan teljesítő U-BT a hazai bajnokságban engedélyt kapott – a román szakszövetségtől, a többi csapat beleegyezésével –, hogy csak a rájátszás szakaszától játsszon (2026. április), illetve a Román Kupa Final 8 tornáján (2026. február).
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
szóljon hozzá!