
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/MTI
Mi nem akarunk meghalni Ukrajnáért, tűzszünet, béke, tárgyalások kellenek, a diplomatáknak vissza kell venniük az irányítást a tábornokoktól – mondta Orbán Viktor a Patrióták Európáért rendezvényén hétfőn a franciaországi Mormant-sur-Vernissonban.
2025. június 09., 18:342025. június 09., 18:34
A kormányfő az M1 tévécsatornán élőben közvetített beszédében hangsúlyozta: „a háborúpárti politikusok el akarják hitetni velünk, hogy folytatni kell a háborút, de figyelmeztetlek benneteket, ez a háború megnyerhetetlen, a harctéren nincs megoldás, csak halottak, szenvedés és pusztulás van”. Orbán Viktor utalt rá, olyan országból jön, amely határos Ukrajnával.
nem akarjuk, hogy gigahiteleket vegyenek fel, nem akarjuk, hogy föderalizálják a tagállamok pénzét, nem akarjuk, hogy belekergessék az országainkat egy fegyverkezési versenybe. Kérem önöket, állítsuk meg őket” – mondta.
A miniszterelnök szólt arról is, hogy pünkösd a kereszténység nagy győzelme. Mint mondta, „csoda történt: távoli nemzetek fiai egycsapásra megértették egymást és egy nyelvet beszéltek”.
Egy éve Európa nemzetei elkezdtek egy nyelvet beszélni, a szuverenitás és a szabadság nyelvét, a franciák, az olaszok, a spanyolok, a hollandok, a portugálok, a csehek, a lengyelek, az osztrákok és a magyarok azt mondták, elég volt Brüsszelből – mutatott rá. Orbán Viktor hozzátette, azt tanulta, hogy a gyengék elesnek, a gyávák megszégyenülnek, a bátrak talpon maradnak, az erősek győznek. „Ha összefogunk, erősek leszünk és győzni fogunk” – mondta hallgatóságának.
Orbán Viktor hangsúlyozta: ő kommunista diktatúrába és szovjet megszállásba született, a szabadságot és a demokráciát ki kellett harcolni, ugyanakkor a Magyarországot támadó „tojásfejű brüsszeli bürokratáknak” fogalmuk sincs, mit jelent harcolni a szabadságért, a demokráciáért és a hazáért. Inkább csendben kéne maradniuk és dolgozniuk kellene – tette hozzá.
Marine Le Pent, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjét barátjának, nagyszerű embernek, fáradhatatlan vezetőnek és bátor harcosnak nevezte, aki soha nem árul el, nem hagy cserben, és a becsület törvényét követi. Megjegyezte: Franciaország gazdag ország lehet, ha megengedheti azt a luxust, hogy ne Marine Le Pen legyen az elnöke.
Egyre kevesebb gyerek született, a nagy globális cégek kifosztottak bennünket, az egyetemeket és a kultúrát elfoglalták az internacionalista progresszívek, Brüsszelből és Washingtonból fizetett NGO-k és médiahálók uralkodtak rajtunk, gúnyt űztek a családból, a nemzetből és a kereszténységből – sorolta, hozzátéve, hogy eközben betörtek a migránsok is, akiket „Soros és Brüsszel fizetett”.
A miniszterelnök ugyanakkor hangsúlyozta: fellázadtak, megszervezték a hazafias jobboldalt, elsöpörték a baloldalt és olyan új alkotmányt fogadtak el, amelyben benne van a szuverenitás sérthetetlensége, a keresztény kulturális identitás és a gyermekek védelme, valamint az is, hogy az apa férfi, az anya pedig nő.
Hozzátette, ezután kerítést építettek és a migránsokat kiszorították, aminek eredményeképpen csak az léphet be, aki engedélyt kapott. Magyarországon a migránsok száma nulla – mondta, hangsúlyozva, hogy itt nincsenek utcai hordák, nincsen antiszemitizmus, erőszak és zavargás. „Magyarország a magyaroké, a családokat újra tisztelik, dolgozó édesanyák életük végéig nem fizetnek személyi jövedelemadót, és mi újra büszkék vagyunk a hazánkra” – összegzett.
„Brüsszel vért hányt, fenyegetőzik és zsarol” – folytatta Orbán Viktor, hangsúlyozva, hogy
Napi egymillió euró nekünk sok pénz, de inkább fizetünk, minthogy egyet is beengedjünk. Ez a legjobb befektetés a jövőbe – tette hozzá. Kijelentette, kitartanak, nem engedik, hogy tönkretegyék a magyar városok és utcák biztonságát.
Úgy fogalmazott: nem engedjük, hogy békés polgárokat öljenek meg. Mi, magyarok nem fogjuk széttárni a kezünket és „lúzer módra” Brüsszelre és a nemzetközi jogra mutogatni, mi cselekszünk – mondta.
Ez nem migráció, hanem szervezett népességcsere, amellyel kicserélik Európa kulturális alapját. Mi, magyarok nem fogunk letérdepelni Brüsszel előtt, mi az emberek oldalán állunk és harcolunk értük – tette hozzá. Harcolunk a családokért és a hazáért, ha az egész brüsszeli bürokrácia ellen is kell harcolni ezért – mutatott rá. Kiemelte, mi egy európai, keresztény és hazaszerető országot hagyunk hátra a gyerekeinknek és az unokáinknak. „Ez a mi történetünk” – összegzett a miniszterelnök.
Orbán Viktor kitért arra is, hogy az európai jobboldal soha meg nem választott bürokraták és bírák támadása alatt áll, de ennek véget vetnek. „Összefogtunk és mindenhol előretörünk. Nekünk magyaroknak, szükségünk van a ti győzelmetekre, nélkületek nem tudjuk elfoglalni Brüsszelt és nem tudjuk magunkat leemelni a brüsszeli kínpadról” – mondta, hozzátéve: a mi történetünk egy bizonyíték, hogy meg lehet csinálni itt is, nálatok is. „Ti vagytok a gloire nemzete” – fogalmazott, majd utalva Marine Le Penre, azt mondta, nagyszerű vezetőtök van, csak akarnotok kell és sikerülni fog.
Ugyanakkor Orbán Viktor miniszterelnök a Patrióták Európáért franciaországi tanácskozása alkalmából hétfőn az M1 aktuális csatornának adott interjújában úgy fogalmazott: a Patrióták egy-két éven belül többségben lesznek: „el fogjuk foglalni Brüsszelt és át fogjuk alakítani az egész Európai Uniót.
Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.
Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.
Az Európai Unió eltökélt abban, hogy Moldova uniós csatlakozásának minden szakaszában támogatást nyújtson, és a bővítési folyamat révén egy erős és prosperáló országot üdvözöljön majd az európai családban.
A „tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország „orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Négy ember meghalt, 28-an pedig megsebesültek egy dróncsapás során a Krím-félszigeten – közölte Szergej Akszjonov, a Moszkva által kinevezett kormányzó, miközben számos robbanásról és tűzről érkeztek hírek.
Donald Trump amerikai elnök szerint sem a tűzszünet idején, sem azt követően nem kell áthaladási díjra számítani a Hormuzi-szoroson, legfeljebb az Egyesült Államok kérhet majd anyagi ellentételezést a hajózási útvonal biztonságának fenntartásáért.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Nicușor Dan államfő szombaton Isztambulban részt vett a román haditengerészet Törökországtól vásárolt új korvettjének ünnepélyes szolgálatba állításán.
Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.
szóljon hozzá!