
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Bejelentette a Fidesz-KDNP-nek az országgyűlési választásokon aratott győzelmét vasárnap este Orbán Viktor miniszterelnök, a nagyobbik kormánypárt elnöke. A kormányfő külön megköszönte a határon túli magyarok támogatását.
2022. április 03., 23:592022. április 03., 23:59
2022. április 04., 01:512022. április 04., 01:51
Hívei előtt, a Bálna rendezvényközpont előtt felállított színpadon elmondott beszédében a miniszterelnök úgy fogalmazott: „egész jól nézünk ki, egyre jobban nézünk ki, talán még sohasem néztünk ki olyan jól, mint éppen ma este”. „Hatalmas győzelmet arattunk, még a Holdról is látszik, de Brüsszelből biztosan. Jó mulatság, férfi munka volt” – állapította meg a Fidesz-KDNP eredményváróján Orbán Viktor, akinek beszédét az összegyűlt szimpatizánsok többször is „Viktor-Viktor” és „Ria-ria Hungária” felkiáltásokkal szakították félbe. A kormányfő mindenkinek megköszönte a támogatását és a munkáját, ugyanakkor külön köszöntötte a határon túli magyarokat és megköszönte a segítségüket, mert így újabb esélyt kapott a magyar kormány arra, hogy segíthessen nekik.
„Mindent megteszünk annak érdekében, hogy megszolgáljuk a bizalmat. Minél nagyobb a győzelem, annál nagyobb szerénységre van szükség. Ma este van is mire szerénynek lenni” – jelentette ki Orbán Viktor. Arról is beszélt, hogy a ma este a szív győzelme, azért győztek, mert van egy közös szenvedélyük: Magyarország. A kormányfő hangsúlyozta, hogy óriási nemzetközi hálózat mozdult meg ellenük, de „kidobott pénz volt minden fillér”, amit a magyar baloldalnak adtak.
Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI
„Ez volt Gyuri bácsi életének legrosszabb befektetése. Tizenkét éve csak viszi a pénzt. Most kellett a legnagyobb túlerővel küzdeni: a hazai és nemzetközi baloldal, a brüsszeli bürokraták, a teljes Soros-birodalom, a fősodratú média és a végén még az ukrán elnök is” – állapította meg. „Nem engedtük, hogy a kudarcos múlt visszatérjen, megvédtük Magyarország függetlenségét és szabadságát, megvédtük Magyarország békéjét és biztonságát” – jelentette ki Orbán Viktor. Hozzátette: bár az eredmények még nem ismertek, reméli, hogy megvédték a gyermekeinket és a családjainkat.
A miniszterelnök kitért arra is, „a világban nem csak ellenfeleink, barátaink is vannak, ők is mindent megtettek a győzelemért”. „Jó szívvel gondolunk az amerikai barátainkra, a lengyelekre, az olaszokra, a spanyolokra, a szerbekre, a szlovákokra és az osztrákokra is” – mondta, hozzátéve: ezt a győzelmet nekik is ajánljuk, ez az ő győzelmük is.
„Üzenjük Európának: ez nem a múlt, ez a jövő, ez lesz a mi közös európai jövőnk” – fogalmazott, hozzátéve: az egész világ láthatta, hogy a magyarok szeretik a hazájukat. „Mi, akik ma győztünk, azt vállaljuk, számunkra mindig Magyarország lesz az első” – emelte ki Orbán Viktor. „A Jóisten mindannyiunk felett, Magyarország mindenekelőtt, hajrá Magyarország, hajrá magyarok!” – zárta beszédét a kormányfő, majd a pulpituson jelenlévőkkel együtt a rendezvényközpont előtt összegyűltek elénekelték a Kossuth-nótát.
Az országos listákra leadott szavazatok több mint 94 százalékos feldolgozottsága a Fidesz-KDNP-nek a vasárnapi országgyűlési választáson megszerzett jelentős előnyét mutatja a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Ezen előzetes állás szerint (94 százalékos feldolgozottságnál) a Fidesz-KDNP 135 képviselői mandátumot szerezhet az Országgyűlésben (kétharmados többséghez 133 kell), a baloldali ellenzéki tömb 56, a Mi Hazánk pedig 7 helyet foglalhat el, ugyanakkor a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata is számíthat egy székre – hangsúlyozva, hogy mindez nem végleges, több választókerületben még változtathatnak az álláson a később beérkező eredmények.

Az országos listákra leadott szavazatok 63,21 százalékos feldolgozottsága a Fidesz-KDNP-nek a vasárnapi országgyűlési választáson megszerzett előnyét mutatja a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
Az egyesülés mindig is valós lehetőség volt a moldovai társadalom egy része számára, de ez csak a polgárok tömeges szavazatával valósulhat meg – szögezte le Maia Sandu, a Moldovai Köztársaság elnöke a bukaresti parlamentben Diana Șoșoacă pártja, az S.O.S.
Donald Trump elnök szerdán kijelentette, hogy Volodimir Zelenszkij elnök „elég jól boldogul” Ukrajna védelmében Oroszország teljes körű inváziója ellen, és az ukrán vezetőt a folyamatos harcok ellenére is kitartónak nevezte.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Szlovénia is csatlakozott ahhoz a romániai kezdeményezéshez, amely a barnamedvék európai uniós védettségi szintjének csökkentését sürgeti, mert a növekvő állomány egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre és a haszonállatokra.
Bírálta Irán Romániát, miután Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán arról beszélt: Bukarest komoly támogatást nyújtott az Egyesült Államoknak a perzsa állam elleni háború során.
A moldovai polgárok többsége elveti a Romániával való egyesülést – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Románia még a kereskedelmi repülőjáratok rovására is támogatta az Egyesült Államok Irán elleni katonai műveleteit – jelentette ki Mark Rutte.
Ukrajna úgy véli, hogy sikerült megszereznie a Fehér Ház támogatását egy olyan művelethez, amelynek célja, hogy Oroszországot érdemi tárgyalásokra kényszerítse – közölte a Kyiv Independent saját értesülésekre hivatkozva.
Magyarország elhalasztott egy olyan alapvető eljárási lépést, amely elengedhetetlen az Ukrajna és Moldova által benyújtott EU-csatlakozási kérelmek előrehaladásához – közölte a brüsszeli ügyekben jártas Politicoval két uniós diplomata.
Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.
szóljon hozzá!