
Magyar Péter: Magyarország mindenkori vezetőinek kötelessége kiállni minden magyar érdeke mellett
Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Isten áldjon minden magyart a nemzeti összetartozás napján – írta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán.
2026. június 04., 10:282026. június 04., 10:28
2026. június 04., 11:102026. június 04., 11:10
„Örülök, hogy a jövőben a kárpátaljai honfitársaink is visszanyerik a nyelvi, oktatási, kulturális és politikai jogaikat” – fogalmazott Magyar Péter.
Magyar Péter felszólalt a nemzeti összetartozás napja alkalmából a Kossuth téren megszervezett megemlékezésen, amely zászlófelvonással kezdődött.
– hangsúlyozta a miniszterelnök a nemzeti összetartozás napja alkalmából csütörtökön Magyarország lobogójának ünnepélyes felvonása után elmondott beszédében Budapesten, a Kossuth téren.
Magyar Péter elmondta: Magyarország mindenkori vezetőinek kötelessége kiállni minden magyar érdeke mellett, ugyanis nincs jobb vagy rosszabb magyar, csak magyar van.
Ki kell állni azon felvidéki honfitársaink mellett, akiktől még ma is a Benes-dekrétumokra hivatkozva koboznak el magánvagyont – emelte ki.
Kitért arra is, hogy szerdán óriási eredményt ért el Magyarország: hosszú idő után végre a kárpátaljai magyar kisebbség is megkapja azokat az alapvető jogokat, amelyek mindenkit meg kell illessenek.
Megőrizhetik és fejleszthetik nyelvi, vallási önazonosságukat, hagyományaikat, gyarapíthatják és méltón őrizhetik gazdag kulturális örökségüket, végre kifejezhetik magyarsághoz tartozásukat nemzeti szimbólumainkkal, nemzeti ünnepeink megtartásával, politikai jogaik magyar nyelven történő gyakorlásával, saját nyelven tanulhatnak és intézhetik majd ügyeiket a hivatalokban – sorolta az eredményeket.
Azt is leszögezte:
Kiemelte: a magyar nemzet nemrég ítéletet mondott a megosztottság fölött, a gyűlölet és a félelemkeltés fölött. Kimondta, hogy sokkal több köt össze bennünket magyarokat, mint ami elválaszt, hogy a szeretet és a béke erősebb a hatalmi játszmáknál. A magyarok összefogtak egymással és egymásért.
„Megvédtük a szabadságunkat, a becsületünket, az emberségünket, a hazánkat” – jelentette ki.
Úgy folytatta: arra adtak felhatalmazást a magyarok, hogy újra egyesítsék a nemzetet, hogy olyan közjogi méltóságok képviseljék az országot, akik valóban kifejezik a nemzet egységét, nem hallgatnak, amikor meg kell szólalni, kiállnak az elesettek, a rászorulók, a magára hagyottak, a megtámadott gyermekek mellett. Akik nem hagyják szó nélkül azt sem, ha egy külföldi politikus magyar hősöket gyaláz és a sírjukat tapossa és nem hagyják, hogy bárkit is kirekesszenek a nemzetből – mutatott rá.
Kifejtette: a magyar nemzet tudja, hogy Magyarország akkor lehet sikeres, ha erős szövetséges és kiszámítható partner.
Jó viszonyra van szükségünk a minket körülvevő országokkal, az utóbbi években azonban ez nem volt mindig így, megszakadt a párbeszéd a legfontosabb szövetségeseinkkel, a visegrádi négyekkel (V4) is – mutatott rá.
Június 23-án azonban felélesztjük ezt a hosszú, évszázadokra visszanyúló szövetségi rendszert is, mert Budapest fog helyszínül szolgálni a V4-ek miniszterelnöki találkozójához - fogalmazott a kormányfő.
Rámutatott: az erős Magyarországhoz erős Közép-Európára van szükség.
A térség stabilitása és együttműködése nemzeti érdeket szolgál. Hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország hangja erősebb legyen a nemzetközi térben, hogy az ország erősebben álljon ki magáért és a polgáraiért, éljenek bárhol a nagyvilágban. Ez a valódi szuverenitás – szögezte le a kormányfő.
A magyar nemzet ereje abban áll, hogy egyszerre képes megőrizni történelmi emlékezetét és közös jövőt építeni – jelentette ki.
– fogalmazott.
Honfitársaim, magyarok, köszönöm, hogy együtt vagyunk és köszönöm, hogy együtt is maradtunk – mondta a miniszterelnök, aki azzal zárta beszédét, hogy „Isten áldja Magyarországot, Isten áldjon minden magyart szerte a nagyvilágban”.
Mint ismeretes, az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította a nemzeti összetartozás napjává az első világháborút lezáró trianoni békediktátum aláírásának napját, június 4-ét.
Cikkünk frissül
Ukrajna célja, hogy elszigetelje a megszállt Krím-félszigetet Oroszországtól azáltal, hogy megszakítja a félsziget felé vezető legfontosabb katonai utánpótlási útvonalakat.
Donald Trump amerikai elnök azt állította, hogy az Egyesült Államok „véget vetett a háborúnak” Iránnal, miután korábban kijelentette, hogy a két fél „rendkívül szilárd szándéknyilatkozatban” állapodott meg a harcok beszüntetéséről.
Észak-Írországban élő 21 személy kért eddig konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
Egy magas rangú iráni katonai tisztviselő azzal fenyegetőzött, hogy Irán „pokollá” változtathatja a közel-keleti régiót, ha a Hormuzi-szoros biztonsága veszélybe kerül.
XIV. Leó pápa felavatta a Sagrada Familia-bazilika legmagasabb, Jézus Krisztusról elnevezett tornyát szerdán Barcelonában.
Hétfő éjjel egy 30 éves szudáni állampolgár Belfastban több késszúrással megsebesített egy helyi férfit, mire bevándorlásellenes tüntetések robbantak ki, amelyek erőszakba torkolltak.
Újabb rakétacsapásokat hajtott végre az Egyesült Államok hadserege iráni célpontok ellen szerdára virradóra.
A természetes, a félszintetikus és a szintetikus opioidok használata, általában más anyagokkal kombinálva, továbbra is a kábítószerek okozta halálesetek vezető oka Európában – derült ki az EU Kábítószer-ügynökségének kedden közzétett éves jelentéséből.
A Kreml elfogadhatatlannak tartja azokat a feltételeket, amelyeket az európai országok támasztanak Oroszországgal szemben ahhoz, hogy közvetítői erőfeszítésekbe kezdjenek az ukrajnai konfliktus rendezéséért – jelentette ki Dmitrij Peszkov.
Még a börtönben is az ellopott dák műkincsekből próbál jövedelemre szert tenni a bűncselekmény egyik elkövetője – számolt be a holland sajtó.
1 hozzászólás