
Orbán Viktor szerint ha egy Tisza–DK-kormány Brüsszel mellé lép a háborúba, és átszervezi a magyar gazdaságot, akkor „a fiataloknak annyi”
Fotó: Facebook/Fidesz
Ez most nem a kísérletező kedvű holdkórosok ideje; a veszélyek korában élünk, békés, biztonságos, kiszámítható életet csak szavatartó, hűséges és tapasztalt kormányok adhatnak a nemzeteknek – állapította meg Orbán Viktor pártelnök, kormányfő a Fidesz szombati budapesti kongresszusán. Orbán Viktor bejelentette, hogy a Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson.
2026. január 10., 18:502026. január 10., 18:50
2026. március 24., 11:262026. március 24., 11:26
A miniszterelnök a nagygyűlésen azt hangsúlyozta, hogy higgadt magabiztosságra van most a legnagyobb szükség Magyarországon. Szerinte a soron következő, áprilisban rendezendő országgyűlési választáson nem csupán politikai ellenfeleiket kell legyőzni, „valójában diadalt kell aratni a hazugság, a komolytalanság, a cinizmus, a sumákolás, a behódolás eszméje és minden hazai képviselője felett”. Orbán Viktor hangsúlyozta: a Fideszben a nemzedékváltás is rendezetten, átgondoltan és egyetértésben zajlik, mindenki tudja a helyét, tisztában van a szerepével, magabiztosan láthatja el a feladatát.
„Ha egy Tisza–DK-kormány Brüsszel mellé lép a háborúba, és átszervezi a magyar gazdaságot, akkor kedves fiatalok, nektek annyi” – fogalmazott a pártelnök-kormányfő. Szerinte az a fiatal, aki a Tiszára szavaz, tönkreteszi a saját jövőjét, és egész életében nyögni fogja az Ukrajnának adott hadikölcsön rá eső részét.
Felidézte: 2002-ben is sokan gondolták, hogy csak jobb jöhet, de gazdasági összeomlás és elvesztegetett nyolc év lett a vége. Arról beszélt, Ukrajna a biztonsági és háborús kiadásai mellett 800 milliárd dollárt igényelt a következő tíz esztendőre, Brüsszel pedig kiadta a parancsot, hogy „Magyarországnak is csatlakoznia kell az európai hadigazdasághoz”, ami párosult számos lakossági kedvezmény visszavonásának igényével.
Szerinte a magyarországi választás egyik tétje, hogy „beadjuk-e a derekunkat Brüsszelnek és bevándorló országgá tesszük Magyarországot is, vagy folytatjuk a lázadást, és visszaverünk minden brüsszeli migrációs kísérletet Tiszástól és DK-stól”. „Azt javaslom, folytassuk a lázadást” – jelentette ki a kormányfő, aki Brüsszelt az európai keresztény civilizáció ellenségének nevezte.
„A brüsszeli bürokraták nem megállítani, hanem szabályozni akarják a bevándorlást” – tette hozzá. „Úgy van, ahogy az amerikai nemzetbiztonsági stratégia írja, Európa elveszíti civilizációs gyökereit” – érvelt a miniszterelnök. Hozzátette, az amerikaiak azonban egy ponton tévednek, Nyugat-Európa nem elveszíti a klasszikus keresztény európai civilizációt, hanem feladja, sőt lecseréli. „Az európai emberek szívéből azonban nem sikerült kiiktatni sem Jézus Krisztust, sem a hazaszeretetet, sem a gyermekeiket védelmező életösztönöket” – szögezte le.
A miniszterelnök elmondta, a szombati kongresszuson az egyéni jelölteket mutatják be, aztán február 20-ig a Fidesz-KDNP listáját és listavezetőjét. „Én húsz év miniszterelnökség után is készen állok a feladatra” – jegyezte meg. Nevetve hozzátette azt is: „megint a legjobb korban vagyok”, megemlítve számos külföldi vezető életkorát. Emlékeztetett arra, hogy a Fidesz egymás után négyszer kétharmaddal nyerte meg a parlamenti választást, de húsz éven át megnyertek minden önkormányzati választást és az uniós csatlakozás óta diadalmaskodtak az összes európai parlamenti választáson is.
Orbán Viktor kiemelte, a „győztes csapaton ne változtass” elv helyett inkább abban hisz, hogy „az eklézsiát mindig meg kell reformálni, mert a Fidesznél csak a Fidesz a jobb”.

Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Donald Trump elnök szerdán kijelentette, hogy Volodimir Zelenszkij elnök „elég jól boldogul” Ukrajna védelmében Oroszország teljes körű inváziója ellen, és az ukrán vezetőt a folyamatos harcok ellenére is kitartónak nevezte.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Szlovénia is csatlakozott ahhoz a romániai kezdeményezéshez, amely a barnamedvék európai uniós védettségi szintjének csökkentését sürgeti, mert a növekvő állomány egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre és a haszonállatokra.
Bírálta Irán Romániát, miután Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán arról beszélt: Bukarest komoly támogatást nyújtott az Egyesült Államoknak a perzsa állam elleni háború során.
A moldovai polgárok többsége elveti a Romániával való egyesülést – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Románia még a kereskedelmi repülőjáratok rovására is támogatta az Egyesült Államok Irán elleni katonai műveleteit – jelentette ki Mark Rutte.
Ukrajna úgy véli, hogy sikerült megszereznie a Fehér Ház támogatását egy olyan művelethez, amelynek célja, hogy Oroszországot érdemi tárgyalásokra kényszerítse – közölte a Kyiv Independent saját értesülésekre hivatkozva.
Magyarország elhalasztott egy olyan alapvető eljárási lépést, amely elengedhetetlen az Ukrajna és Moldova által benyújtott EU-csatlakozási kérelmek előrehaladásához – közölte a brüsszeli ügyekben jártas Politicoval két uniós diplomata.
Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.
Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.
szóljon hozzá!