
Fotó: Csató Andrea
Hivatali visszaélés miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Székelyudvarhely korábbi polgármestere, Gálfi Árpád ellen – közölte csütörtökön a vádhatóság.
2025. április 10., 16:212025. április 10., 16:21
2025. április 10., 16:292025. április 10., 16:29
A DNA közleménye szerint a székelyföldi várost két mandátumon keresztül, 2016 és 2024 között vezető Gálfi Árpád ellen ötrendbeli hivatali visszaélés miatt emeltek vádat.
A DNA szerint bizonyítékaik vannak arra, hogy Gálfi Árpád polgármesterként 2019-ben a város képviselő-testületének jóváhagyása nélkül szerződött egy helyi ügyvédi irodával azzal a céllal, hogy az jogi szolgáltatásokat nyújtson a város peres ügyeiben.
– írták. Az ügyben a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal négy akkori alkalmazottja ellen is vádat emeltek, az ügyészek szerint ők különböző iratok aláírásával segítették a volt elöljárót abban, hogy a szerződések törvényesnek tűnjenek. A négy alkalmazottat – akik közül kettő jelenleg is a polgármesteri hivatalban dolgozik – szintén hivatali visszaéléssel vádolja a DNA.
A peres eljáráshoz polgári félként a megkárosított székelyudvarhelyi önkormányzat is csatlakozott. A vádiratot is tartalmazó iratcsomót a Hargita megyei Törvényszéken iktatták – írta a DNA.
Gálfi Árpád ellen még polgármestersége idején, 2024 januárjában indított bűnvádi eljárást DNA. A Székelyhon hírportál akkor arról számolt be, hogy a független polgármester számos alkalommal a képviselő-testület elé terjesztette az ügyvédi iroda szolgáltatásainak igénybevételére vonatkozó határozattervezeteket, de a testület mindannyiszor elutasította ezeket, arra hivatkozva, hogy a polgármesteri hivatalnak saját jogi osztálya van e célra. Gálfi Árpád úgy nyilatkozott: a kifogásolt szerződések nem a saját, hanem a város érdekeit tartotta szem előtt.
Gálfi Árpád először 2016-ban szerzett polgármesteri mandátumot a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) közös jelöltjeként. Mivel 2019-ben megromlott a viszonya az MPP-vel, a párt kizárta soraiból. 2020-ban a Marosvásárhelyen megalakított erdélyi regionális vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben szerzett újabb mandátumot. 2021-ben bejelentette, hogy kilép a POL-ból, és függetlenként folytatja a munkát.
A 2024-es választásokon a helyi Székelyudvarhelyért Párt jelöltjeként indult, de alulmaradt az RMDSZ jelöltjével, Szakács-Paál Istvánnal szemben. Ősszel lemondott önkormányzati képviselői mandátumáról, és bejelentette, hogy visszavonul a közéletből.
A Hunyad megyei törvényszék hétfőn elrendelte annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal négy emberre lőtt Lupényben. A bíróság döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A NASA űrbéli mezőgazdasági kísérletei által inspirált aeroponikus, azaz talaj nélküli növénytermesztő rendszerrel kísérleteznek Kolozsváron.
Az 1930-as évek elején hagyományos székely népi motívumokkal díszített, élénk virág- és madármintás, jellegzetes kék színű bútorokat adományoztak a marosvásárhelyi Vártemplomnak a város, a gyülekezet neves személyiségei.
A Kolozsvár–Nagyvárad vasútvonal korszerűsítési munkálatai gyors ütemben haladnak, és a 67 kilométer hosszú Kolozsvár–Kissebes szakaszon már közlekednek munkavonatok – számolt be a Pro Infrastruktúra Egyesület.
Mintegy félmillió euró értékű hamis bankjegyet foglaltak le vasárnap délután a Szatmár Megyei Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat rendőrei. A két nagyváradi gyanúsítottat hétfőn a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.
A medvék által nagyon sűrűn látogatott Transzfogarasi úton a Romsilva állami erdészet Argeș megyei igazgatósága az incidensek megelőzését szorgalmazza és az óriási összegű bírságokra hívja fel a figyelmet.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Felújítják Dés és környéke egyik legfontosabb turisztikai és közösségi vonzerejét, a Torok fürdőt. A 4,5 millió eurós fürdőberuházás több látogatót, erősebb helyi gazdaságot és korszerűbb rekreációs lehetőségeket ígér.
Nicușor Dan államfő óriásit tévedett, amikor megtámadta az alkotmánybíróságon a medvék vadászati kvótájának megduplázását célzó törvénytervezetünket – jelentette ki hétfőn Csoma Botond.
Elindult a Méhes György-Nagy Elek Alapítvány kutatói pályázati programja, melynek célja az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárása állambiztonsági források alapján – tájékoztatott hétfőn a budapesti székhelyű alapítvány.
1 hozzászólás