Hirdetés

Vádat emeltek Székelyudvarhely korábbi polgármestere ellen

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

Hivatali visszaélés miatt vádat emelt az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Székelyudvarhely korábbi polgármestere, Gálfi Árpád ellen – közölte csütörtökön a vádhatóság.

MTI

2025. április 10., 16:212025. április 10., 16:21

2025. április 10., 16:292025. április 10., 16:29

A DNA közleménye szerint a székelyföldi várost két mandátumon keresztül, 2016 és 2024 között vezető Gálfi Árpád ellen ötrendbeli hivatali visszaélés miatt emeltek vádat.

A DNA szerint bizonyítékaik vannak arra, hogy Gálfi Árpád polgármesterként 2019-ben a város képviselő-testületének jóváhagyása nélkül szerződött egy helyi ügyvédi irodával azzal a céllal, hogy az jogi szolgáltatásokat nyújtson a város peres ügyeiben.

Hirdetés

A volt polgármester az ügyvédi irodával kötött öt szerződés révén 27 500 lejjel károsította meg a várost, amihez a büntető- és késedelmi kamatok is hozzáadódnak

– írták. Az ügyben a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal négy akkori alkalmazottja ellen is vádat emeltek, az ügyészek szerint ők különböző iratok aláírásával segítették a volt elöljárót abban, hogy a szerződések törvényesnek tűnjenek. A négy alkalmazottat – akik közül kettő jelenleg is a polgármesteri hivatalban dolgozik – szintén hivatali visszaéléssel vádolja a DNA.

A peres eljáráshoz polgári félként a megkárosított székelyudvarhelyi önkormányzat is csatlakozott. A vádiratot is tartalmazó iratcsomót a Hargita megyei Törvényszéken iktatták – írta a DNA.

Gálfi Árpád ellen még polgármestersége idején, 2024 januárjában indított bűnvádi eljárást DNA. A Székelyhon hírportál akkor arról számolt be, hogy a független polgármester számos alkalommal a képviselő-testület elé terjesztette az ügyvédi iroda szolgáltatásainak igénybevételére vonatkozó határozattervezeteket, de a testület mindannyiszor elutasította ezeket, arra hivatkozva, hogy a polgármesteri hivatalnak saját jogi osztálya van e célra. Gálfi Árpád úgy nyilatkozott: a kifogásolt szerződések nem a saját, hanem a város érdekeit tartotta szem előtt.

Gálfi Árpád először 2016-ban szerzett polgármesteri mandátumot a Magyar Polgári Párt (MPP) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) közös jelöltjeként. Mivel 2019-ben megromlott a viszonya az MPP-vel, a párt kizárta soraiból. 2020-ban a Marosvásárhelyen megalakított erdélyi regionális vegyespárt, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben szerzett újabb mandátumot. 2021-ben bejelentette, hogy kilép a POL-ból, és függetlenként folytatja a munkát.

A 2024-es választásokon a helyi Székelyudvarhelyért Párt jelöltjeként indult, de alulmaradt az RMDSZ jelöltjével, Szakács-Paál Istvánnal szemben. Ősszel lemondott önkormányzati képviselői mandátumáról, és bejelentette, hogy visszavonul a közéletből.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 08., hétfő

Előzetes letartóztatásba került a családtagjaira rálövő dél-erdélyi férfi

A Hunyad megyei törvényszék hétfőn elrendelte annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal négy emberre lőtt Lupényben. A bíróság döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.

Előzetes letartóztatásba került a családtagjaira rálövő dél-erdélyi férfi
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Növénytermesztés talaj helyett levegőben: a NASA módszere megérkezett Erdélybe is

A NASA űrbéli mezőgazdasági kísérletei által inspirált aeroponikus, azaz talaj nélküli növénytermesztő rendszerrel kísérleteznek Kolozsváron.

Növénytermesztés talaj helyett levegőben: a NASA módszere megérkezett Erdélybe is
2026. június 08., hétfő

Marosvásárhelyi restaurált népi bútorok és adományozóik

Az 1930-as évek elején hagyományos székely népi motívumokkal díszített, élénk virág- és madármintás, jellegzetes kék színű bútorokat adományoztak a marosvásárhelyi Vártemplomnak a város, a gyülekezet neves személyiségei.

Marosvásárhelyi restaurált népi bútorok és adományozóik
2026. június 08., hétfő

A Kolozsvár és Nagyvárad közötti vasútvonal egy része elvileg már járható, a közlekedés beindítását kérik

A Kolozsvár–Nagyvárad vasútvonal korszerűsítési munkálatai gyors ütemben haladnak, és a 67 kilométer hosszú Kolozsvár–Kissebes szakaszon már közlekednek munkavonatok – számolt be a Pro Infrastruktúra Egyesület.

A Kolozsvár és Nagyvárad közötti vasútvonal egy része elvileg már járható, a közlekedés beindítását kérik
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Hatalmas fogás: félmillió euró értékű hamis pénzzel bukott le két nagyváradi férfi

Mintegy félmillió euró értékű hamis bankjegyet foglaltak le vasárnap délután a Szatmár Megyei Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat rendőrei. A két nagyváradi gyanúsítottat hétfőn a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.

Hatalmas fogás: félmillió euró értékű hamis pénzzel bukott le két nagyváradi férfi
2026. június 08., hétfő

Egy használt autó árának megfelelő összeget kell bírságként lepengetnie annak, aki eteti a medvét

A medvék által nagyon sűrűn látogatott Transzfogarasi úton a Romsilva állami erdészet Argeș megyei igazgatósága az incidensek megelőzését szorgalmazza és az óriási összegű bírságokra hívja fel a figyelmet.

Egy használt autó árának megfelelő összeget kell bírságként lepengetnie annak, aki eteti a medvét
2026. június 08., hétfő

Marad a vészhelyzet Parajdon

Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.

Marad a vészhelyzet Parajdon
Marad a vészhelyzet Parajdon
2026. június 08., hétfő

Marad a vészhelyzet Parajdon

Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Korszerűsítik a sós tó köré épült népszerű fürdőhelyet

Felújítják Dés és környéke egyik legfontosabb turisztikai és közösségi vonzerejét, a Torok fürdőt. A 4,5 millió eurós fürdőberuházás több látogatót, erősebb helyi gazdaságot és korszerűbb rekreációs lehetőségeket ígér.

Korszerűsítik a sós tó köré épült népszerű fürdőhelyet
2026. június 08., hétfő

Csoma Botond: az államfő óriásit tévedett

Nicușor Dan államfő óriásit tévedett, amikor megtámadta az alkotmánybíróságon a medvék vadászati kvótájának megduplázását célzó törvénytervezetünket – jelentette ki hétfőn Csoma Botond.

Csoma Botond: az államfő óriásit tévedett
2026. június 08., hétfő

Elrajtolt az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárását célzó program

Elindult a Méhes György-Nagy Elek Alapítvány kutatói pályázati programja, melynek célja az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárása állambiztonsági források alapján – tájékoztatott hétfőn a budapesti székhelyű alapítvány.

Elrajtolt az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárását célzó program
Hirdetés
Hirdetés