
A szászsebesi Kronospan fafeldolgozó vállalat fölött sűrű füst keletkezett hétfő reggel
Fotó: G4Media
Tűz ütött ki hétfő reggel a szászsebesi Kronospan feldolgozó üzemnél, többen megsérültek. A lángok eloltásában a környező megyék tűzoltói is részt vesznek. Raed Arafat belügyi államtitkár szerint a szászsebesi tűzeset két sérültje gépi lélegeztetésre szorul.
2025. szeptember 01., 09:492025. szeptember 01., 09:49
2025. szeptember 01., 13:172025. szeptember 01., 13:17
Raed Arafat belügyi államtitkár a Digi 24 televíziónak azt nyilatkozta, hogy három sérültről van tudomása. Egyikük az égési sérülések mellett koponyasérülést is szenvedett, így őt előbb a marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórházba viszik a rohammentő-szolgálat helikopterével, ahonnan a szükséges szakellátást követően a bukaresti Bagdasar-Arseni kórházba szállítják.
Őt jelenleg a gyulafehérvári kórházban látják el, ahonnan helikopterrel átszállítják Temesvárra. Jelenleg mindkét sérült gépi lélegeztetésre szorul. A harmadik személynek szintén égési sérülései vannak, de kisebb felületen, ő egyelőre a gyulafehérvári kórházban marad – ismertette a legfrissebb információkat Raed Arafat.
A szakember azt is elmondta, hogy
Ez csak abban az esetben lehetséges, ha három orvos is megerősíti, hogy Romániában nincs lehetőség kezelésükre. ,,Ilyenkor kérhetik, hogy találjanak helyet számukra külföldön, de senki nem garantálhatja, hogy sikerül. Van, amikor nem találunk helyet külföldi kórházakban" – magyarázta.
Arafat azt is elmondta, hogy a fafeldolgozó üzemnél egy robbanást követően csaptak fel a lángok. A tüzet eloltották, a tűzoltók már csak felügyelik a helyszínt – tette hozzá
A tűzoltó- és mentőautók mellett a rohammentő-szolgálat két helikopterét is kivezényelték a helyszínre. A Fehér megyei katasztrófavédelem segítségére siettek Szeben és Maros megyei tűzoltóegységek is.
Az üzem egy hozzávetőlegesen 3000 négyzetméteres csarnokában csaptak fel a lángok, egyelőre ismeretlen okból. A Fehér megyei környezetvédelmi őrség vezetője, Dănuț Hălălai szerint faaprítékok égtek el, ami nem minősül veszélyes anyagnak, így levegőszennyezéssel kapcsolatos problémákat nem okozott az incidens, tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
A Fehér Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának tájékoztatója szerint hétfő reggel 7:30-kor a rendőrséget a 112-es segélyhíváson keresztül értesítették arról, hogy egy szászsebesi kereskedelmi társaság területén robbanás történt, és több személy testi sérülést szenvedett.
Az esemény következtében három férfi megsérült egy válogatóberendezés bunkerének felrobbanása miatt. Egy 33 éves férfi, aki Alkenyér (Șibot) községből származik, valamint egy 48 éves Srí Lanka-i állampolgár égési sérüléseket szenvedtek, és a SMURD helikopterrel kórházba szállították őket. Egy 46 éves férfit Péterfalva (Petrești) településről pedig a Fehér Megyei Sürgősségi Kórházba vitték orvosi ellátásra.
Jelenleg gondatlan testi sértés és gondatlan rongálás bűncselekményeinek gyanúja miatt folyik a nyomozás. A vizsgálat folytatódik az esemény minden körülményének tisztázása érdekében.
Novák Károly Eduárd pénteken úgy fogalmazott: „az orosz sportolók részvételének megtagadása” a kolozsvári ritmikus gimnasztika világkupán azzal a kockázattal jár, hogy negatív precedenst teremt a román sport számára a nemzetközi porondon.
Magyarországnak nemcsak politikai, hanem szerződéses alapja is van arra, hogy megszólaljon az erdélyi magyarságot ért jogsérelmek ügyében, így a premontrei apát kilakoltatásának ügyében is – hívta fel Orbán Anita külügyminiszter figyelmét Izsák Balázs.
A bukaresti ügyvivő kormány pénteki ülésén hivatalosította Hargita megye címerét – tájékoztatott a szövetség sajtóirodája, jelezve, a döntés az RMDSZ javaslatára született.
Az Arad megyei Borossebesen működő előtisztító derítőállomásból áradó bűzre panaszkodnak a helyi lakosok, a környezetőrség ellenőrzése pedig súlyos szabálytalanságokat tárt fel. Az üzemeltetőt 100 ezer lejre bírságolták.
Újabb riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt. Vasárnap 16 megyében a legmagasabb fokú hőségriasztás lesz érvényben.
Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.
Egy 12 éves gyermek csütörtökön életét vesztette, miután ráesett egy kereszt egy Kolozs megyei temetőben.
Levélben fordult Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság elnökéhez Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke, amelyben európai fellépést sürget az ember és barnamedve közötti, egyre súlyosbodó konfliktusok kezelésére.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
szóljon hozzá!