
Marad a helyén. Apjok Norbert az RMDSZ vezetőségének többszöri felszólítására sem mond le
Fotó: Facebook/Apjok Norbert
Hamisítással is vádolja az RMDSZ a diplomabotrányba keveredett Apjok Norbert parlamenti képviselőt. A mandátumáról lemondani nem hajlandó honatya ügyét a héten tárgyalja az RMDSZ Nagybánya területi szervezetének választmánya.
2021. január 11., 10:522021. január 11., 10:52
Nem csitul a botrány az RMDSZ-ben Apjok Norbert Máramaros megyei parlamenti képviselő körül, aki úgy szerezte meg második törvényhozói mandátumát, hogy nem teljesítette az RMDSZ által megszabott feltételeket. Mint arról beszámoltunk, a 31 éves politikus az RMDSZ vezetőségének tett korábbi ígéretével ellentétben, valamint a szövetség vezetőinek felszólítása dacára nem hajlandó megválni képviselői mandátumától, holott kiderült: állításával ellentétben nem rendelkezik felsőfokú végzettséggel.
A szövetség tavaly szabta feltételül a felsőfokú végzettséget jelöltjei számára,
A honatya lapunknak úgy nyilatkozott, amikor iktatta jelöltségét, nem honosított oklevelet adott le, időközben pedig „kiderült” a diplomáról, hogy nem is lehet honosítani.
A parlamenti képviselő ez ügyben jogi lépéseket kíván tenni: bepereli az angliai oktatási intézményt, amely kibocsátotta számára az oklevelet. Kelemen Hunor elnök a Maszol hírportálnak nyilatkozva elmondta: amikor kiderült, hogy nem tekinthető érvényesnek Apjok oklevele, a neve már rajta volt a szavazólapokon, ezért állapodtak meg abban, hogy – ha bejut a parlamentbe – visszaadja mandátumát.
becsapta az RMDSZ vezetőségét, és így jutott jelöléshez a máramarosi listán, s így szerzett mandátumot. Ez az, ami elfogadhatatlan” – nyilatkozta Kelemen. Hozzátette, a mandátum nem vonható vissza, csak lemondással veszíthető el, az RMDSZ csak politikai szankciókat alkalmazhat.
Ez várhatóan nem marad el, az RMDSZ Nagybánya területi szervezetének választmánya ugyanis január 14-én tárgyalja az ügyet. Székely István, a szervezet ideiglenes elnöke közösségi oldalán ismertette a történteket, felidézve, a megyei jelölési pályázatokat elbíráló bizottság szeptember 18-án állapította meg, hogy Apjok Norbert pályázata hiányos – nem tartalmazza a felsőfokú végzettségről szóló okiratot –, és felkérte őt annak pótlására. Mivel a később csatolt oklevél hitelességével kapcsolatban kételyek merültek fel, azt nem fogadták el,
Székely szerint ez azért történhetett, mert „feltételezték a pályázó jóhiszeműségét”, Apjok ugyanis arra hivatkozva nem tudta felmutatni oklevelének a tanügyminisztérium honosítási központja által hitelesített változatát, hogy koronavírus-gócpont alakult ki az intézménynél, ezért szünetelt az ügyfélfogadás.
„Apjok Norbert – helyi szintű viták hatására – december harmadikán eljuttat az RMDSZ elnökségéhez egy olyan, általa fogalmazott és aláírt, december 2-i nyilatkozatot, miszerint tudomása volt arról, hogy a diplomája hamisítvány, azt nem lehet Romániában akkreditálni, ezzel nem teljesíti az RMDSZ jelöltállítási feltételeit, és vállalja, hogy lemond képviselői mandátumáról, amennyiben a választások során megszerzi azt” – számolt be Székely István.
Mindez azért érdekes, mivel Apjok eddig sehol sem beszélt arról, hogy oklevele hamisítvány lenne, csak azt ismerte el, hogy nem lehet hitelesíteni, illetve nem ad felsőfokú végzettséget. Ráadásul eddig egyetlen lemondó levél ismert, egy december 3-ai román nyelvű, amelyben a nagybányai politikus indoklás nélkül jelenti be, hogy le fog mondani képviselői mandátumáról, ha ismét bejut a törvényhozásba a három nap múlva rendezendő választáson.
Lapunk a fejleményekkel kapcsolatban reagáltatni kívánta Apjok Norbertet a hétvégén, ám telefonhívásunkra, valamint írásban elküldött kérdéseinkre nem válaszolt.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
2 hozzászólás