
CFR-drukkereket – köztük magyar fiatalokat – bántalmaztak Kolozsváron a városi rivális szurkolói
Fotó: Facebook/Horațiu Toniuc
A rendőrök őrizetbe vettek, majd a bíróság hatósági felügyelet alá helyezett három szamosújvári CFR-drukkert, akik a gyanú szerint elkobozták egy Universitatea-szurkoló sálját és csapatzászlaját. Ugyanakkor a két kolozsvári futballcsapat egymás elleni meccse után a CFR-szimpatizánsokat – köztük olyanokat, akiknek az volt a „vétkük”, hogy magyarul beszéltek – súlyosan bántalmazó U-rajongóknak nem találják a nyomát.
2025. április 04., 21:572025. április 04., 21:57
Mint arról beszámoltunk, az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétfő esti kolozsvári derbije után a győztes Universitatea szurkolóinak egy csoportja az utcán rátámadt a CFR-szimpatizánsokra. Egy egyetemi hallgatót üveggel vágtak fejbe, és olyan súlyosan megsérült, hogy több öltéssel varrták össze az arcát. Közeli hozzátartozója a sajtónak elmondta, hogy a fiatalt és két barátját azért támadták meg a futballhuligánok, mert magyarul beszéltek egymás közt.
Egy másik CFR-drukkercsoportra is rátámadtak, egyiküket bottal verték meg – az ő nemzetiségük nem ismert. Az eset után csütörtökön békés demonstrációt tartottak Kolozsváron magyar ifjúsági szervezetek, elítélve az erőszakot és azt, hogy valakit nemzetiségéért és anyanyelvhasználatáért bántalmazzanak.

Több százan vettek részt csütörtökön este azon a békés megmozduláson, amelyet kolozsvári magyar ifjúsági szervezetek hirdettek meg a hét elején történt, magyarverésbe torkollt szurkolói randalírozással szembeni tiltakozásképp.
Emil Boc kolozsvári polgármester (közismerten nagy híve az „U” csapatának) a történtek után csak napokkal később – s akkor is inkább csak a sajtó nyomására – ítélte el az utcai rendbontást, de azt állította, hogy „nem etnikai indíttatású” támadás történt, és nem is határolódott el cselekedetektől.

Utcai verekedésbe torkollott a kolozsvári Universitatea és a CFR futballcsapatok hétfő esti mérkőzése. Az U szurkolóinak egy része magyar fiatalokat bántalmazott, az RMDSZ a felelősök megbüntetését követeli a belügyminisztertől.
Ugyanakkor a hatóságok „példás gyorsasággal” kézre kerítettek három CFR-szurkolót, akik a meccs után az Universitatea egyik drukkerétől elkobozták a klubszínekkel díszített sálját és zászlaját. A stiridecluj.ro cikke szerint a kolozsvári Teodor Mihali utcában kötöttek bel a 20 éves „U”-szimpatizánsba, majd kereket oldottak a „zsákmánnyal”. A sértett által tett feljelentés nyomán a rendőrök azonosították az elkövetőket három szamosújvári fiatalember személyében:
Pénteken a kolozsvári ügyészség mindhármat 61 napra hatósági felügyelet alá helyezte.
A CFR-szurkolókra támadó Universitatea-drukkereket még nem sikerült kézre kerítenie a rendőrségnek.

Emil Boc polgármesterhez és a rendőrséghez hasonlóan a Kolozsvári Universitatea néhány magyar szurkolója, továbbá egy civil szervezet is megkérdőjelezi, hogy nemzetiségük miatt bántalmaztak magyar fiatalokat futballhuligánok Kolozsváron.

Emil Boc sokáig nem tért magához a multikulturalitás reklámarcaként vigyorgó városképét orrba vágó ökölcsapástól, és napokon keresztül azon morfondírozott a hirtelen köré épült szorító sarkában, hogy ezt a telitalálatot hogyan magyarázza ki.
Elkezdődtek a harmadik alagút munkálatai a Nagyszebent Pitești-tel összekötő autópálya Bojca (Boița) és Cornetu közötti szakaszán - adta hírül szombaton a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
A Szeben megyei Muzsna (Moșna) erődtemplomának kerítőfalából egy szakasz leomlott szombatra virradóra – közölte a kulturális minisztérium.
Egy elektromos roller okozhatta azt a robbanást és tüzet, amely szombat kora reggel egy temesvári tömbház földszinti lakásában történt. A temesvári balesetben három személy könnyebben megsérült, az épületből 43 lakót kellett kimenekíteni.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség.
Nagykalota és Kalotaszentkirály között kirajzolódtak a Kalota-patakon épülő víztározónak a körvonalai. A gátnak elsősorban árvízvédelmi szerepe lesz, de a majdani víztükör turisztikai vonzerejére is számítanak Kalotaszentkirályon.
Fotócsomagok, bankettek, ajándékok, limuzin és olykor korlátlan italfogyasztás is növelheti a végzős év költségeit, amelyek egyes családoknál több ezer lejre rúgnak. Kolozs megyei szülőket és pedagógust kérdeztünk a költekezés határairól.
Mintegy fél évszázada biztosít fórumot a román és magyar történészek szakmai párbeszédének a Román–Magyar Történész Vegyes Bizottság. A testület XXVII. ülését Déván rendezték meg, Nagy Levente magyar társelnök nyilatkozott az eseményről a Krónikának.
Még be sem mutatta miniszterjelöltjeinek listáját, a kormányalakítással megbízott Eugen Tomac máris elveszítette egyik kiszemeltjét. Adrian Papahagi kolozsvári bölcsész bejelentette: nem kívánja irányítani a kulturális tárcát a kormányban.
Az aradi önkormányzatnak 37 ezer lej pénzbírságot kell fizetnie, amiért a jogerős bírósági ítélet ellenére sem aszfaltozott le egy utcát. Korábban a bíróság kártérítést ítélt meg az egyik lakó javára.
szóljon hozzá!