
Lezárják hétfőtől a kolozsvári Főtér nyugati oldalát, ugyanis folytatódik a tér felújítását célzó beruházás – tájékoztatott közleményében a polgármesteri hivatal.
2017. február 19., 16:252017. február 19., 16:25
2017. február 19., 16:252017. február 19., 16:25
A tervek szerint a Főtér nyugati, számos népszerű vendéglátó-ipari egységnek otthont adó részét gyalogos övezetté alakítják, azaz teljesen kitiltják az autós forgalmat, fákat ültetnek, és a teraszoknak is nagyobb hely jut. A projektet az ígéretek szerint május végéig, a fesztiválszezon kezdete előtt befejezik. Emil Boc, a kincses város polgármestere rámutatott: modern, zöldövezetes, korszerű lámpatestekkel megvilágított városrészt alakítanak ki, ahol sétálni, pihenni is lehet. Hozzátette: a főtéri taxiállomás is megmarad, csak átköltözik a szemközti, keleti oldalra. A városháza az autóvezetők megértését kéri.
A Főtér gyalogos övezetté alakítása egyébként egy meglehetősen régi projekt része, amelynek megvalósítását már 2006-ban elkezdték. Azóta viszont a beruházási tervnek csak az első részét ültették gyakorlatba: felújították a Deák Ferenc (Eroilor) utcát, ennek nyomán nagyobb helyet biztosítottak a gyalogos forgalomnak. A Főtér átalakítását célzó terv szerint az északi és déli oldalon tovább közlekedhetnek az autók, megmarad a Szent Mihály-templom melletti parkoló is, amelynek a bejáratát elköltöztetik, a keleti oldalon pedig taximegállót és biciklisávot alakítanak ki. Az átalakítás során új fákat is ültetnek, és korszerűsítik a közvilágítást.
Jól haladnak a Nagyvárad–Kolozsvár vasútvonal Egeres és Kolozsvár közötti szakaszán a felújítással, a munkálatok több mint 70 százaléka elkészült – közölte Horațiu Cosma közlekedési államtitkár.
Egy német turistát harapott meg egy medve a Transzfogarasi út közelében, Arefu térségében. A nő megsérült, kórházba szállították. A hatóságok szerint az elmúlt hetekben több hasonló incidens is történt a medvék által sűrűn látogatott környéken.
A Kolozs megyei hegyimentők szerint műszaki szempontból kifogástalan állapotban van a Tordai-hasadék via ferrata útvonala, ahol vasárnap egy 22 éves fiatal életét vesztette. A hatóságok továbbra is vizsgálják a tragédia körülményeit.
A várható erős szél és zivatarok miatt sárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetéseket adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Egyelőre nem tudni, mikor kezdhetik meg a munkát a fúrópajzsok a kolozsvári metró építőtelepén – derült ki a napokban.
Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.
A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.
A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.
A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.
„Egyre gyorsabban épülnek az A1-es autópálya Lugos–Déva szakaszán kivételezés alatt álló alagutak” – tudatta Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésében.
szóljon hozzá!