
Két hét múlva átadhatják a forgalomnak Nagyvárad agglomerációs körgyűrűjét
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Hamarosan befejeződnek Nagyvárad agglomerációs körgyűrűje Nagyürögd és Félixfürdő közötti első szakaszának kivitelezési munkálatai, két hét múlva már meg is nyithatják a forgalom előtt – tájékoztatott a Bihar megyei önkormányzat sajtóosztálya.
2024. november 01., 11:302024. november 01., 11:30
A hivatalos bejelentés szerint a kivitelezők befejezték a 8,5 kilométeres szakasz aszfaltozását, már csak mintegy 50 méteres szakaszt kell aszfaltozni a kardói körforgalom övezetében, ahol már elkezdték az első aszfaltréteg leterítését, amely munkálatot a jövő hét folyamán fognak befejezni.
Ezzel párhuzamosan zajlik az útjelző táblák kihelyezése és az útburkolati jelek elkészítése.
Ennek köszönhetően sokkal gyorsabb lesz a közlekedés a Nagyvárad–Arad, illetve a megyeszékhelytől öt kilométerre található Nagyvárad–Déva főutak között. Így például azoknak, akik Nagyszalonta térségéből Félixfürdőre utaznak, legalább 7 kilométerrel rövidebb lesz az útjuk” – nyilatkozta Ilie Bolojan, a Bihar Megyei Tanács elnöke.
Az agglomerációs körgyűrű nagy ívben kerüli el Nagyváradon
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Az agglomerációs körgyűrű első szakaszaszának kivitelezési munkálatait az ASFAMIXT Kft. (fővállalkozó), az. OPR ASFALT Kft. és a DACIA FABER Kft cégekből álló konzorcium végzi. A beruházás értéke 70 143 942,59 lej áfa nélkül.

Jó hír az arra közlekedőknek: vasárnap 17 órakor átadták a forgalomnak a 9,3 kilométeres belényesi körgyűrűt – ez a Bihar Megyei Tanács által megvalósított hatodik elkerülő út.
Ennek kivitelezésével a PORR CONSTRUCT céget bízták meg, a szerződés értéke 81 688 374,45 lej áfa nélkül.
„Ez a legfontosabb infrastrukturális projekt Nagyvárad övezetében.
Ez az út nemcsak a Nagyvárad–Kolozsvár, Nagyvárad–Déva és Nagyvárad–Arad közötti főutakkal teremt összeköttetést, hanem a Bihar Megyei Tanács által idén nyáron befejezett három körgyűrűvel is, azaz a nagyürögdivel, a váradszentmártonival és a fugyivásárhelyivel. Az agglomerációs körgyűrű egyúttal egy új fejlesztési folyosó is lesz a metropoliszövezet számára, és csökkenteni fogja a forgalmi dugókat” – hangsúlyozta Ilie Bolojan.

Teljes hosszában megnyitották szombaton a Kolozsvárról Nagyvárad és a román-magyar határ irányába vezető gépkocsiforgalmat felgyorsítani hivatott élesdi körgyűrűt – közölte Ilie Bolojan Bihar megyei tanácselnök.
A közlemény emlékeztet, a nagyszabású infrastrukturális beruházás megvalósítása érdekében a Bihar Megyei Tanács együttműködési megállapodásokat kötött a nagyváradi polgármesteri hivatallal, valamint a fugyivásárhelyi, a váradszentmártoni és a nagyürögdi önkormányzatokkal.
A beruházás finanszírozását a Fejlesztési Minisztérium biztosítja az Anghel Saligny Országos Program alapjaiból, a nagyváradi polgármesteri hivatal és a Bihar Megyei Tanács számára elkülönített keretösszegből.

Újabb Bihar megyei körgyűrűt adtak át a forgalomnak: a szombaton reggel 9 órakor megnyitott nagyürögdi elkerülő út a Nagyvárad és Arad között autózókat segíti a gyorsabb haladásban.

A jobb közúti összeköttetés biztosítása érdekében új utat fog építeni Nagyvárad agglomerációjában a Bihar megyei önkormányzat és a megyeszékhely polgármesteri hivatala – tájékoztatott pénteken a megyei közgyűlés sajtóosztálya.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
szóljon hozzá!