
Ledózerolják. Az ingatlan helyén néhány éven belül 16 000 férőhelyes stadion áll majd
Fotó: restaurantcoloseum.ro
Meg vannak számlálva Nagyvárad egyik népszerű vendéglőjének és rendezvénytermének, a Coloseumnak a napjai: a közel két évtizede működő létesítmény az új labdarúgó-stadion építésének esik áldozatul.
2024. április 26., 20:262024. április 26., 20:26
A város képvieslő-testülete az abszolút többségben levő Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ képviselőinek szavazataival, a Szociáldemokrata Párt (PSD) tanácsosainak tartózkodása mellett csütörtöki ülésén fogadta el a határozatot, amely értelmében az önkormányzat hét másik építménnyel együtt nem kisajátítja, hanem megvásárolja a Vágóhíd (Traian Blajovici) utcában álló rendezvénytermet.
Az önkormányzat eredetileg ki akarta sajátítani az ingatlant és a telket, azonban a tulajdonos Bancar Rt. emiatt bírósághoz fordult.
Az elmúlt években ugyanis számos konfliktust eredményezett, hogy az önkormányzat a fejlesztési projektek megvalósítása érdekében egyszerűen kisajátított magántulajdonban levő ingatlanokat, és gyakran hangzott el a panasz, hogy nem a piaci árat fizette ki értük.
Az önkormányzat által csütörtökön elfogadott határozattervezet indoklása szerint sikerült megállapodni a tulajdonossal, így az önkormányzat nem kisajátítja, hanem megvásárolja a kiszemelt ingatlanokat, az árat pedig két részletben fizeti ki. Az első, 2,7 millió eurós részletet az adásvételi szerződés aláírását követő hét munkanapon belül kell kifizetni, a második, 680 000 eurós részletet plusz áfát pedig 2026 március 20-áig.
Ebbe az önkormányzat beleegyezett, sőt a szóban forgó időszakra bérleti díjat sem kér. Florin Birta polgármester szerint a jóváhagyott tranzakció az utolsó szükséges lépés ahhoz, hogy az Országos Befektetési Ügynökség (CNI) rendelkezésére bocsássák a telket, hogy az megépíthesse a 16 000 férőhelyes stadiont. Az elöljáró szerint a következő lépésben a CNI-nek és az illetékes tárcaközi bizottságnak jóvá kell hagynia a stadion építésére vonatkozó projektet.
Mint arról beszámoltunk,
A befogadóképessége minimum 16 ezres lesz – ezt később pontosítják, többek között az Európai Labdarúgó-szövetség elvárásai alapján. Az új aréna részben az állatkert területén épül meg, ezért elköltöztetik a vadasparkot, minden bizonnyal a száldobágyi erdőbe. Birta korábban arról beszélt, hogy az aréna 2027 végére akár el is készülhet, azonban annak nyomán, hogy a szükséges terület egy részét csupán 2026 elején kapja meg, előfordulhat, hogy kitolódik a határidő.

„Ezen a napon igazából újjászületik a teljes temesvári labdarúgás” – közölte Dominic Fritz polgármester, miközben maga is ásót ragadott, hogy jelképesen megnyissa az új stadion építőtelepét. Nagyváradon is előrelépés történt az új aréna ügyében.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Balog Adalbert biológussal, a Sapientia egyetem tanárával arról beszélgettünk, hogy mit jelent a génmódosítás a növénynemesítésben, milyen technológiák jelentek meg az elmúlt években.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
Kánikulára figyelmeztető két sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kilőttek egy medvét, amely három héten át naponta behatolt az emberek által lakott területekre Brassó Rakodó nevű negyedében. – közölte az önkormányzat.
Jogerősen is pert vesztett a legfelsőbb bíróságon Dominic Fritz temesvári polgármester az őt érdekellentéttel vádoló Országos Feddhetetlenségi Ügynökséggel (ANI) szemben.
szóljon hozzá!