
Külföldi kézbe kerül? Egyes értesülések szerint az ellentmondásos Tate fivérek vásárolnák meg az egykori New York szálló épületét
Fotó: Orbán Orsolya
Az ellentmondásos amerikai testvérpár, Andrew és Tristan Tate érdeklődik a Kolozsvár főterén álló egykori New York – későbbi nevén Continental – szálló megvásárlása iránt.
2026. május 28., 09:002026. május 28., 09:00
2026. május 28., 09:302026. május 28., 09:30
A Tate fivérek a kincses városba is ellátogattak, ahol Alexandru Rîșniță helyi ügyvéd kísérte őket.
Utóbbi szerint Andrew és Tristan Tate nagyszabású lakóházzá alakítaná az ingatlant,
Andrew Tate egy videót is közzétett az X-en, amelyben az épület előtt állva arról beszél: mivel tudomása szerint az ingatlant amerikaiak építették, amerikai milliomosokra van szükség, hogy megvásárolják és felújítsák.
„Tudjuk, hogy a román kormány szeret minket, ezért éppen
– mondta a felvételen, amelyen az is látható, hogy a leromlott állagú épületbe is beengedték őket, hogy szemrevételezzék azt.
Tate Hotel pic.twitter.com/O1Ev7KjKTI
— Andrew Tate (@Cobratate) May 27, 2026
A kolozsvári önkormányzat ugyanakkor szerdán közölte, eddig még nem érkezett hozzájuk egyetlen megkeresés sem az épület megvásárlása kapcsán.
Jelezték ugyanakkor, hogy
A hatályos jogszabályok értelmében ugyanis a kulturális örökség részét képező javak esetében az állam vagy az illetékes önkormányzat elővásárlási joggal rendelkezik.
Emil Boc polgármester idén áprilisban arról beszélt: ha eladják a szállodaépületet, akkor az önkormányzat megvásárolná, hogy közösségi tereket alakítson ki benne.
Az tavaly derült ki, hogy a jelenlegi tulajdonos, Ioan Bene üzletember eladná az ingatlant, és az értesülések szerint egy magyarországi üzletemberrel, Ináncsy Ernővel tárgyalt arról, hogy utóbbi megvásárolná azt.
Az épület azért eladó, mert Bene cége, a Napocamin csődbe ment.
Az ő birtokába 2013-ban került, annak nyomán, hogy az addigi tulajdonos gyulafehérvári Ardeleana cég – egy Dorel Tamaș nevű, csalás miatt elítélt üzletember cége – csődöt jelentett.

Több mint két év után lekerülnek az állványok Kolozsvár egyik jelképéről, az egykori New York (ma Continental) szállodáról. Bár az épület jogerősen börtönbüntetésre ítélt tulajdonosa rendelkezik a belső felújításhoz szükséges engedéllyel, a műemlék további sorsa bizonytalan.
A Pákey Lajos építész tervei alapján 1894–95-ben épült eklektikus stílusú ingatlanban szálloda és kávéház működött. Ez volt az első, villannyal világított épület a városban; az elektromosságot a szálloda saját áramfejlesztője biztosította.
A New York szálloda kávéháza kezdettől fogva a város irodalmi életének a színhelye volt.
Kolozsvári útjai alkalmával Jókai Mór is itt szállt meg, de a két világháború között híres törzsvendége volt Áprily Lajos, Balogh Edgár, Dsida Jenő, Gaál Gábor, Hunyady Sándor, Kuncz Aladár.
Az 1950-es években átmenetileg diákszállónak használták az épületet, 1960 után ismét szállodaként üzemelt.
1989 után lett eladó, 2005-ben vásárolta meg az Ardeleana Rt. cég, majd 2013-ban az azóta külföldre szökött Ioan Bene üzletember.
Mint arról beszámoltunk, az egykori kick-boxos, a közösségi médiában lépten-nyomon luxuséletmódjával dicsekvő influenszer testvérpár,
amelynek során őrizetbe vették, most bűnügyi felügyelet alatt állnak, de időszakosan elhagyhatják az országot.
A fivérek 2025 tavaszán magánrepülővel utaztak Dubajba, majd tértek vissza Bukarestbe.

Bukarestben készül a világ egyik legdrágább magánbunkere Andrew és Tristan Tate számára. A föld alatti luxusmenedék 3,9 millió dollárba kerül, és még sztriptízrúddal felszerelt szórakoztatóterem is lesz benne.

Az Andrew és Tristan Tate testvérpárt a DIICOT székhelyére várják kedden, ahol az üggyel foglalkozó ügyész közölni fogja velük, hogy meghosszabbítják esetükben a bűnügyi felügyeletet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek ügyészségi források.

Az igazságügyi miniszter szerint Andrew és Tristan Tate ,,helyes magatartást tanúsítottak” azzal, hogy az igazságszolgáltatásnak engedelmeskedve visszatértek Romániába. A Tate fívérek ellen szexuális bűncselekmélnyek miatt folyik eljárás.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vége lehet a kutyák élethosszig tartó láncra verésének Romániában: egy új törvénytervezet napi két órában korlátozná a megkötve tartást, a szabályszegőket pedig bírsággal, ismételt esetben akár az állat elkobzásával is sújthatnák.
Újabb állatok pusztultak el a récekeresztúri vadállatfarmon, ahol tavasszal több száz bölény és szarvas pusztulása miatt indult vizsgálat. A friss felvételek szerint a helyzet hónapokkal később sem rendeződött.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Trianon évfordulójának a napján nemcsak a veszteségre emlékezünk, hanem arra az erőre is, amely a legnehezebb időkben is képes volt megtartani bennünket – írta csütörtökön a nemzeti összetartozás napján közzétett üzenetében Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Kilőtték a keddről szerdára virradó éjszaka azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Május végére az A3-as észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes–Bihar szakaszának több mint 50 százaléka elkészült – számolt be szerdán az Országos Közúti Beruházási Társaság (CNIR).
Az apja elleni robbantásos merénylet kitervelésével gyanúsított Laura Dronca kifogásolta, hogy a néhai üzletember meggyilkolásának ügyében beidézett egyik tanút az ügyészek felmentették a büntetőjogi felelősség alól.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!