Használt nyomtatóberendezések, hozzájuk való tonerek, festékpatronok és egyéb tartozékok voltak tonnaszám egy régi szövetkezeti telephelyen az Arad megyei Szinte község területén.
Tánczos Barna volt környezetvédelmi miniszter jelenlétében a Fehér megyei Szépmezőhöz tartozó Bethlenszentmiklóson már pénteken országos takarítási napot tartanak, összekapcsolva az eseményt a délután kezdődő Bethlenszentmiklósi Magyar Napokkal.
Még egy év sem telt a betétdíjas visszaváltási rendszer bevezetése óta Romániában, de a sokan már a mindennapjaik részének tekintik a palackok, dobozok összegyűjtését, majd cseréjét.
Az Európai Bizottság csütörtökön bejelentette, hogy indoklással ellátott véleményt küld a román kormánynak, amiért nem alkalmazza helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és a hulladékokról szóló 2008/98/EK direktívát.
A múlt héten leégett szatmárnémeti hulladéktároló központnak nem volt tűzvédelmi engedélye, és nem is kezdeményezte ennek megszerzését; a hatóságok 50 000 lejre bírságolták meg – adta hírül szerdán az Agerpres hírügynökség.
Közel hét hónappal a pillepalackok és más italcsomagolások betétdíjas visszaváltási rendszerének romániai elindítása után a jelek szerint gőzerővel működik a módszer: a lakosok naponta átlagosan 10 millió darab csomagolást visznek az automatákhoz.
Hivatalosan az év eleje óta a kórházak udvarán, speciális tárolókban és videóval vagy biztonsági személyzet által felügyelt területeken kell gyűjteni Romániában a lejárt vagy még érvényes szavatosságú, de a betegek által már nem használt gyógyszereket.
Akadnak, akik szépnek mondható összegeket keresnek azzal, hogy pillepalackokat, üvegeket és fémdobozokat gyűjtenek össze és adnak le a betétdíjas visszaváltási rendszer keretében.
Hollandiában, Ausztriában és Németországban útnak indított szállítmányokat tartóztattak fel a magyar-román határon, miután kiderült, hogy a second-hand áruként bejelentett három rakomány voltaképpen hulladék.
Szlovákiában gyártott és tesztelt medvebiztos hulladéktárolókat helyeznek ki májusban Tusnádfürdő különböző pontjaira – számolt be szerdán közösségi oldalán Butyka Zsolt polgármester.
A csomagolóeszközöket szétválogató központot nyitottak Brassóban a betétdíjas visszaváltási rendszer keretében.
Jelenleg naponta mintegy 3 millió italcsomagolást váltanak vissza a betétdíjas rendszeren keresztül – nyilatkozta hétfőn Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Az év első két hónapjában a határrendészek mintegy 1475 tonna hulladékszállítmányt fordítottak vissza a határról, több mint kétszer akkora mennyiséget, mint a múlt év azonos időszakában.
Akárcsak egy évvel korábban, 2022-ben is Románia volt a legkevesebb települési hulladékot termelő uniós tagállam, de újrahasznosítás terén is az utolsó helyet foglalta el az ország – derül ki az Eurostat csütörtökön közölt adataiból.
A borsi és a nagylaki autópálya-határátkelő határrendészei nem engedtek be hétfőn az országba három, összesen 36 tonna hulladékot szállító nyerges vontatót.
Az év első 11 hónapjában 5853 tonna külföldről érkező hulladékszállítmányt állítottak meg az országhatárnál – közölte szombaton a határrendészet.
Egy romániai vállalat hamarosan megnyitja az országban harmadik olyan újrahasznosító üzemét, mely elektromos és elektronikai hulladék feldolgozására, újrahasznosítására szakosodott.
Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter szerint az Európai Unió Bírósága december 14-én elítélheti Romániát 31 hulladéklerakó lezárásának elmulasztása miatt.