Az első 25 között zárta a Dakar-ralit a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

Az amerikai Ricky Brabec (Honda) nyerte a Szaúd-Arábiában zajló 46. Dakar-ralit a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen zárt.

2024. január 12., péntek

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 27. helyen végzett a Dakar-rali 48 órán át tartó szuperszakaszán

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (Autonet Motorccycle Team) a 27. helyen végzett a motorosok mezőnyében az idei Dakar-rali 48 órán át tartó szuperszakaszán, amelyen a versenyzők magukra voltak utalva.

2024. január 09., kedd

Összetettben a 33. a szatmári Gyenes Emánuel a 2024-es Dakar-ralin

A Honda chilei versenyzője, Jose Ignacio Cornejo Florimo nyerte meg kedden a 2024-as Dakar-rali negyedik, a szaúd-arábiai Al-Salamija és Al-Hofuf közötti, összesen 299 kilométeres szakaszát; Gyenes Emánuel a 32. helyen végzett.

2023. december 13., szerda

Dakart akar nyerni a Dacia: a kilencszeres ralivilágbajnok után a címvédőt is leigazolta a román gyár

Tényleg komolyan gondolja a Dakar Rali-győzelmet a Dacia, amely a rali-világbajnokság (WRC) kilencszeres győztese után a világ legnehezebb terepraliversenyének címvédőjét is leigazolta.

2023. január 02., hétfő

Élvezte a versenyt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a Dakar rali első napján (VIDEÓ)

A 38. helyen motorozott be a célba a Dakar Rali vasárnapi első versenynapjának végén a szatmárnémeti Gyenes Emánuel, aki a Malle Moto kategóriában indult a neves tereprali-versenyen.

2022. november 22., kedd

Gyenes Emánuel „Mani” újabb Dakar Ralira készül

Ha Dakar Rali, akkor Gyenes Emánuel „Mani” – Románia legeredményesebb terepmotorosa a 2023-as sivatagi viadalon is rajthoz áll. A szatmárnémeti sportoló ezt keddi sajtótájékoztatóján jelentette be.

2021. december 31., péntek

Újévköszöntés a dűnék között – Jó formában vág neki a 2022-es Dakar Ralinak a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

Jó formában várja a Dakar Rali január elsejei rajtját Gyenes Emánuel „Mani”. A szatmárnémeti motorosra a korábbiaknál több homokdűne vár az újfent Szaúd-Arábiában megrendezendő kéthetes viadalon.

2021. december 27., hétfő

Gyenes Emánuel elindult Szaúd-Arábiába a 2022-es Dakar Ralira

Gyenes Emánuel hétfőn reggel elindult Frankfurtba, ahonnan Szaúd-Arábiába repül részt venni a 2022-es Dakar Ralin.

2021. január 17., vasárnap

„Ez egy nagyon jó Dakar volt” – A szatmárnémeti Gyenes Emánuel második lett kategóriájában az idei Dakar-ralin

Az utolsó szakaszt megnyerve, kategóriája összetettjének második helyén zárta az idei Dakar-ralit Gyenes Emánuel „Mani”. A szatmárnémeti motoros elégedett volt a szervízcsapat nélkül versenyző pilóták csoportjában elért eredményével, különösen, hogy a viszontagságos tavalyi év ellenére pályafutása tizen

2021. január 11., hétfő

Dakar-rali: a 23. helyen zárta a nyolcadik szakaszt a szatmárnémeti Gyenes Emánuel

A chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) nyerte hétfőn a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali nyolcadik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen végzett.

2021. január 02., szombat

Elrajtolt a Dakar-rali mezőnye, jól szerepelt Gyenes a nyitófutamon

A szombati „prológgal” kezdetét vette a Dakar-rali, világ legnépszerűbb tereprali-versenye.

2021. január 01., péntek

Dakar Ralival indul az új év: a hétvégi rajtra vár a világ legnehezebb sivatagi terepralijának mezőnye

Régi hagyománnyal indul a 2021-es esztendő a sportvilágban: hétvégén rajtol a Dakar Rali. A világ legnehezebb sivatagi terepviadalának mezőnyében a szatmárnémeti motoros, Gyenes Emánuel „Mani” ezúttal is éremesélyesnek számít a szervízcsapat nélkül versenyzők kategóriájában, de ezúttal egy romániai és egy magyarorsz

2020. december 05., szombat

A „hagyomány” folytatódik: Gyenes Mani jövőre is rajthoz áll a Dakar Ralin

Jövőre is Gyenes Emánuellel a mezőnyben rendezik a Dakar Ralit. A szatmárnémeti terepmotoros részvétele sokáig kérdéses volt, de immár biztossá vált, hogy a Malle Moto kategória címvédője tizenegyedik alkalommal is elrajtolhat a világ egyik legnehezebb raliján.

2020. augusztus 23., vasárnap

Bizonytalan Gyenes Mani indulása a 2021-es Dakar-ralin

Hiába adtak zöld jelzést a technikai sportoknak, Gyenes Emánuel „Mani” számára az idei motoros szezon véget ért. A szatmárnémeti versenyző jelenleg arra össz­pontosít, hogy felépüljön a lábtöréséből, így egyelőre még a jövő évi Dakar Ralin való indulása is bizonytalan.

2020. március 31., kedd

„Garázsba zárt” technikai sportok: a járvány bizonytalanná tette Gyenes Emánuel Dakar-szereplését

A koronavírus-járvány miatt elrendelt szükségállapot a technikai sportokat is „karanténba zárta”. A szatmárnémeti terepmotoros, Gyenes Emánuel jelenleg csak otthonában tud készülni, a válság pedig bizonytalanná tette mind az idei szezont, mind a jövő évi Dakar-részvételt.

2020. január 17., péntek

Célkitűzés teljesítve: Gyenes befért az első 30-ba a Dakaron, és megnyerte a Malle Moto kategóriát

Gyenes Emánuel motorkerékpáros az összetett pontverseny 29. helyén végzett a Szaúd-Arábiában pénteken zárult Dakar Ralin.

2020. január 15., szerda

Dakar-rali: a tizedik etapon elért 14. helyével immár a legjobb harmincban Gyenes Emánuel

A spanyol Joan Barreda (Honda) nyerte szerdán a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali tizedik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 14. helyen végzett.

2020. január 08., szerda

Dakar-rali: összetettben már a legjobb negyvenben Gyenes Mani

A brit Sam Sunderland (KTM) nyerte az idén Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali negyedik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 38. helyen végzett.