
Rivalizálás. Diana Șoșoacă durva hangnemben bírálta Călin Georgescut
Bár korábban úgy nyilatkozott, hogy a többi szélsőjobboldali párthoz hasonlóan az ő alakulata is Călin Georgescut támogatja a megismételt államfőválasztáson, most durván nekiment a potenciális közös jelöltnek Diana Șoșoacă, az SOS Románia párt elnöke.
2024. december 12., 09:292024. december 12., 09:29
„Azt mondjátok, meg fogtok ölni, csak mert bármit mondok Călin Georgescuról? Ez Georgescu hozzáállása, aki soha nem állt ki hogy kijelentse: megtiltja támogatóinak, hogy gyilkosságra és erőszakra uszítsanak? Tényleg?” – mondta Șoșoacă az Antena 3 hírcsatorna szerint.
„Hagyjatok engem az összes mézesmázos beszédű puhánnyal. Lássuk, a hónap végén mivel fizetnek, a szép szavaikkal? Simion (George Simion, a szintén szélsőjobboldali AUR elnöke – szerk. megj.) szavaival, aki állandóan hazudik? Tényleg? Ne dőljenek be a trükköknek, és ne kövessék azokat, akik messiásnak képzelik magukat. Ezen a világon senki sem a világ megmentője” – tette hozzá Șoșoacă.
Mint ismeretes, Șoșoacă is szeretett volna elindulni az elnökválasztáson, ám az alkotmánybíróság vitatható érvekkel – arra hivatkozva, hogy az alkotmányt sértő módon nyilatkozott Románia EU- és NATO-tagságáról –
Amelynek az első fordulóját aztán óriási meglepetésre a nagy nyilvánosság számára addig jobbára ismeretlen Georgescu nyerte meg, míg a második helyen Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke végzett.
Az AUR, az SOS Románia és a Fiatal Emberek Pártja (POT) közölte, hogy a második fordulóban Georgescut támogatja, ám az alkotmánybíróság előbb újraszámoltatta a szavazatokat, majd miután először hitelesítette az első forduló eredményét, végül mégis érvénytelenítette azt.
Indokként az államfői hivatal által nyilvánosságra hozott, a hírszerzés által a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) számára készített jelentésre hivatkozott, amely szerint a kampány során manipuláció történt, és egy külső állami szereplő beavatkozott a választási folyamatba.
Az elmúlt hetek szokatlanul hűvös és csapadékos időjárása jelentős késést okozott a romániai görögdinnye-termesztésben, ezért a vásárlóknak az idén tovább kell várniuk a hazai termés megjelenésére.
Az ukrán hadsereg által elveszített irányítású tengeri drónok okozták a pénteki incidenseket a Fekete-tengeren és a konstancai kikötő térségében.
Romániának továbbra is számolnia kell a biztonsági kockázatokkal, amíg az orosz–ukrán háború a határai közelében zajlik – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A román fél arra kérte az ukrán hatóságokat, hogy azonal értesítsék őket a Románia számára kockázatot jelentő helyzetekről – közölte pénteken a bukaresti belügyminisztérium.
Szabó Ödön parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a jogszabály szigorának enyhítése hozzájárulhat a biciklihasználat szélesebb körben való elterjedéséhez, az egészséges életmódra neveléshez és a közlekedési kultúra növeléséhez.
Ukrán lehetett a konstancai kikötőben pénteken délelőtt felrobbant tengeri drón, és több hasonló eszköz is lehet még a közelben – jelentette ki Adrian-Teodor Picoiu, Konstanca megye prefektusa.
A montenegrói EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozóra tartó román államfő a repülőn értesült arról, hogy felrobbant egy tengeri akna a konstancai kikötőben – erről a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be Nicușor Dan.
Hogyan élte át a drónbecsapódást? Min ment keresztül 14 éves fiával? – a Digi24 hírtelevíziónak mesélt a még mindig kórházban lábadozó galaci nő, akinek május 29-ére virradóra orosz drón csapódott be 10. emeleti lakásába.
Felrobbant pénteken délelőtt egy tengeri drón a konstancai kikötőben. Az újabb súlyos incidens pontosan egy héttel a galaci drónbecsapódás után történt.
szóljon hozzá!