
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Negyvenezer lejre büntette a Vaslui megyei állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóság (DSVSA) a floreşti-i kolostort, amely halból készült ételeket adományozott a murgeni-i pszichiátriai kórháznak, ahol utána több tucatnyian ételmérgezést kaptak, és három páciens szerda este meghalt.
2023. november 23., 12:272023. november 23., 12:27
Daniel Onofrei, Vaslui megye prefektusa csütörtök reggel ellátogatott a bârladi Elena Beldiman sürgősségi kórházba, ahol a murgeni-i pszichiátriai kórház több páciensét kezelik ételmérgezés tünetei miatt. A prefektus információi szerint
A prefektus közölte, a állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóság 40 000 lejes bírságot rótt ki a pszichiátriai kórháznak ételt adományozó kolostorra; a kolostornak ugyanis nem volt engedélye főtt étel készítésére és felkínálására külső személyek számára.
A Vaslui megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) tájékoztatása szerint a murgeni-i pszichiátriai kórház ápoltjai és alkalmazottai kedden olyan halételt fogyasztottak, amelyet a közeli kolostortól kaptak adományba. Ugyanaznap este egy bârladi kereskedésből vett halkonzervet fogyasztottak vacsorára. Szerdán a pszichiátriai kórház több tucat páciense ételmérgezés tüneteivel kórházba került, három személy meghalt, egy pedig továbbra is súlyos állapotban van; őt a bârladi sürgősségi kórház intenzív osztályán kezelik, csütörtök reggelre kissé javult az állapota.
mintákat vettek a fogyasztott élelmiszerekből és a murgeni-i kórház által használt ivóvízből is – írja az Agerpres.
A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés és gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indított büntetőjogi kivizsgálást.

Ételmérgezés követelt három halálos áldozatot a Vaslui megyei Murgeni-ben működő pszichiátrián, amelynek beutaltjai közül közel harmincan kórházi ápolásra szorulnak a történtek nyomán.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az államreformmal, illetve a nemzeti kisebbségekkel kapcsolatos kérdések is felmerültek a kormányalakítással megbízott Eugen Tomac és Zakariás Zoltán parlamenti képviselő kedd esti egyeztetésén.
Nicușor Dan államfő ismét a korábbi kormánykoalíció pártjaiból álló kormányt szeretne egy technokrata miniszterelnök irányításával, ha az Eugen Tomac alakította kormány nem kap bizalmat a parlamentben – közölte több bukaresti sajtóorgánum.
Egy szakértői kormány „a parlamenti demokrácia háttérbe szorítását jelenti, ami nem helyes” – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Cáfolta Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely – a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve – lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését – jelentette ki kedden Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető tagjait”, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen és kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Japánsztrájkba kezdtek kedden az egészségügyi alkalmazottakat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség tagjai – elégedetlenségük oka a készülő bértörvény.
Az RMDSZ nem ígérheti, hogy bizalmat szavaz az Eugen Tomac által tető alá hozott kormánynak a parlamentben – jelentette ki kedden Kelemen Hunor szövetségi elnök.
szóljon hozzá!