
Újra nekifutna. Georgescu bejelentette, hogy el akar indulni a megsimételt elnökválasztáson
Fotó: Facebook/Călin Georgescu
Az érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali jelölt, Călin Georgescu bejelentette, hogy a megismételt választáson is el kíván indulni. Ennek érdekében megkezdi az aláírásgyűjtést.
2025. február 17., 11:302025. február 17., 11:30
2025. február 17., 15:032025. február 17., 15:03
A Realitatea hírcsatornának vasárnap este elmondta, február 22-én, szombaton 11 órakor a bukarest Alkotmány téren tart nagygyűlést, amelyen támogató aláírásokat gyűjt.
Georgescu hangsúlyozta, hogy
Azt is kijelentette, hogy nem fog részt venni a többi jelölttel folytatott választási vitákon, mivel azokat „kamunak” tartja.
Kifejtette, hogy nem akar részt venni egy hagyományos, „médiacirkusszal teli” választási kampányban, hanem a romániai emberekkel való közvetlen interakciót választja.
Ezért sajtótájékoztatók helyett „konferenciákat szervez az emberekkel”, ahol bemutatja az ország jövőjével kapcsolatos elképzeléseit a polgároknak,
Georgescu arra biztatta a polgárokat, hogy aktívan vegyenek részt az aláírásgyűjtésben, és legyenek részesei az általa javasolt változásnak.
„A románoknak meg kell érteniük, hogy a változás mindannyiunkkal kezdődik, és össze kell fognunk, hogy valódi változást érjünk el. Az emberek szolgálatában akarok állni, és nem egy választási játékban szeretnék részt venni” – mondta.
Georgescu kijelentette, hogy ha ő lesz az elnök, az alkotmánybíróság bíráit bíróság elé fogják állítani hazaárulásért, ha nem írják ki az érvénytelenített választás második fordulóját.
„Határozottan felszólítom a romániai bűnüldöző szerveket, amelyek azt mondták, hogy vannak bizonyítékaik, hogy holnapig tárják az Alkotmánybíróság elé őket. Hivatalosan felszólítom az alkotmánybíróságot, hogy legkésőbb 21-éig, péntekig döntsön a második forduló kiírásáról” – mondta Georgescu.
Azt is elmondta, hogy ha ő lesz az elnök, bizottságot fog felállítani a CCR tagjainak elítélésére.
„Minden bizonnyal lesz egy legmagasabb szintű bizottság, amely kivizsgálja mindezeket a visszaéléseket, amelyek az ország elleni hazaárulásnak és a nemzetbiztonság elleni támadásnak minősülnek. Mi nem játszunk ezzel!” – fenyegetőzött.
– mondta a szélsőjobboldali jelölt.
Mint ismeretes, az elnökválasztás eredményét azért érvénytelenítették, mert
Emellett kiderült, hogy bár az általa benyújtott elszámolás szerint nulla lejt költött a kampányára, az valójában legalább egymillió euróba került.
Ennek nyomán még az is bizonytalan, hogy a választást érvénytelenítő alkotmánybíróság engedélyezi-e Georgescu indulását a megismételt megmérettetésen.
Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat politikai bizottságának pénteki ülése után.
Lelőtték a Prahova-völgyi Bușteni városában egy házba a bocsaival együtt kétszer is behatoló anyamedvét pénteken délután.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert.
Bár május 5-én a kormányt, amelynek tagja, bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatták, majd május 25-én egy neki tulajdonított, botrányt okozó hangfelvétel miatt lemondott, még mindig a helyén van Demeter András ügyvivő művelődési miniszter.
Ha most lenne az elnökválasztás, már nem szavazna Nicușor Danra – jelentette ki Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje nevű párt elnöke, az elnök korábbi tanácsadója, volt liberális párti miniszterelnök.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) után várhatóan a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) sem fog bizalmat szavazni az Eugen Tomac vezette kormánynak a parlamentben.
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben vonultak ki az elmúlt 24 órában kiszivattyúzni a vizet az elárasztott lakóházakból és udvarokról, illetve eltávolítani a viharos időjárás miatt leszakadt tetőelemeket és kidőlt fákat.
Nem hagyta szó nélkül Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes, hogy neve felkerült a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) jelentésébe azon személyek listájára, akik „példátlanul agresszív magatartást tanúsítanak a bírákkal szemben”.
szóljon hozzá!