Hirdetés

Festményeket, órákat és ritka italokat is gyűjtött a korrupcióval vádolt tábornok

korrupció

A korrupcióellenes ügyészség szerint 12 millió lejjel károsították meg a parancsnokságot

Fotó: DNA/Facebook

Mintegy 4600 festményt, több tucat értékes órát és ritka alkoholos italokat találtak a korrupcióellenes ügyészek (DNA) a hadsereg logisztikai parancsnokságának vezetőjét, Cătălin Ștefăniță Zisu tábornokot is érintő ügyben végzett házkutatások során. Volt olyan karórája is a korrupciós ügybe keveredett logisztikai parancsnoknak, amelyik 500 ezer eurót ér.

Krónika

2025. március 05., 21:172025. március 05., 21:17

A műtárgyakat jövő héttől szakértői vizsgálatnak vetik alá, amelyet a Nemzeti Művészeti Múzeum szakemberei fognak elvégezni. A korrupcióellenes ügyészek által végzett házkutatások során találtak 31 órát,

amelyek közül az egyik értékét 500 ezer euróra becsülik, és 3600 üveg alkoholt is

Hirdetés

– nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek a nyomozáshoz közel álló források.

A DNA február 15-én jelentette be, hogy büntetőeljárást indított a hadsereg logisztikai parancsnokságának vezetője, Cătălin Ștefăniță Zisu ellen folytatólagosan elkövetett, különösen súlyos következményekkel járó hivatali visszaélés gyanújával. Eljárás indult az ügyben Lucian Amorăriței tartalékos ezredes ellen is, aki a feltételezett bűncselekmények elkövetésekor a hadsereg logisztikai parancsnokságának alkalmazottja volt.

Ellene folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítás, hamis okirat tudatos felhasználása és hivatali visszaélésben való bűnrészesség gyanújával nyomoznak.

Vizsgálat indult a Garden Center Grup Kft. ügyvezetője, O. I. ellen is hivatali visszaélésben való bűnrészesség és hamis okirat tudatos felhasználásának gyanújával.

A korrupcióellenes ügyészek szerint 2022 novembere és 2023 decembere között Cătălin Ștefăniță Zisu a hadsereg logisztikai parancsnokságának vezetőjeként Lucian Amorăriței közbenjárásával tudatosan jóváhagyta fiktív munkálatokról szóló számlák kifizetését is a bukaresti katonai temető bővítését végző Garden Center Grup számára. A DNA szerint a gyanúsítottak közel 12 millió lejjel károsították meg a parancsnokságot.

korábban írtuk

Tartalékállományba helyezték a korrupcióval gyanúsított tábornokot
Tartalékállományba helyezték a korrupcióval gyanúsított tábornokot

Ilie Bolojan ügyvivő államfő hétfőn aláírta a Cătălin-Ștefăniță Zisu tábornok tartalékállományba helyezéséről szóló elnöki dekrétumot.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 05., péntek

Késve szóltak az ukránok a románoknak a harci drónról, beszédes a görög példa

A román fél arra kérte az ukrán hatóságokat, hogy azonal értesítsék őket a Románia számára kockázatot jelentő helyzetekről – közölte pénteken a bukaresti belügyminisztérium.

Késve szóltak az ukránok a románoknak a harci drónról, beszédes a görög példa
Hirdetés
2026. június 05., péntek

„Kerékbe törnék” a KRESZ-t: a 14 éven aluliak közúti biciklizését tenné lehetővé az RMDSZ

Szabó Ödön parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a jogszabály szigorának enyhítése hozzájárulhat a biciklihasználat szélesebb körben való elterjedéséhez, az egészséges életmódra neveléshez és a közlekedési kultúra növeléséhez.

„Kerékbe törnék” a KRESZ-t: a 14 éven aluliak közúti biciklizését tenné lehetővé az RMDSZ
2026. június 05., péntek

Ukrán a Konstancán felrobbant drón, és még több is sodródhat a környéken

Ukrán lehetett a konstancai kikötőben pénteken délelőtt felrobbant tengeri drón, és több hasonló eszköz is lehet még a közelben – jelentette ki Adrian-Teodor Picoiu, Konstanca megye prefektusa.

Ukrán a Konstancán felrobbant drón, és még több is sodródhat a környéken
2026. június 05., péntek

Nicușor Dan rendkívül súlyos incidensnek nevezte a konstancai drónrobbanást

A montenegrói EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozóra tartó román államfő a repülőn értesült arról, hogy felrobbant egy tengeri akna a konstancai kikötőben – erről a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be Nicușor Dan.

Nicușor Dan rendkívül súlyos incidensnek nevezte a konstancai drónrobbanást
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Megszólalt a galaci nő, akinek drón csapódott az otthonába: „az előszoba lángokban állt, elkezdtem kiabálni a gyerek után”

Hogyan élte át a drónbecsapódást? Min ment keresztül 14 éves fiával? – a Digi24 hírtelevíziónak mesélt a még mindig kórházban lábadozó galaci nő, akinek május 29-ére virradóra orosz drón csapódott be 10. emeleti lakásába.

Megszólalt a galaci nő, akinek drón csapódott az otthonába: „az előszoba lángokban állt, elkezdtem kiabálni a gyerek után”
2026. június 05., péntek

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőben

Felrobbant pénteken délelőtt egy tengeri drón a konstancai kikötőben. Az újabb súlyos incidens pontosan egy héttel a galaci drónbecsapódás után történt.

Tengeri drón robbant fel a konstancai kikötőben
2026. június 05., péntek

Bolojan: a kormánynak nincs köze ahhoz, hogy a SRI egy magyar vállalkozó cégével kötött közel 200 millió eurós szerződést

A kormánynak nem volt köze ahhoz, hogy a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) a Digi Communications-szel kötött 196 millió euró értékű szerződést az európai uniós haderő-fejlesztési program (SAFE) keretében” – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.

Bolojan: a kormánynak nincs köze ahhoz, hogy a SRI egy magyar vállalkozó cégével kötött közel 200 millió eurós szerződést
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Az ügyvivő miniszterelnök nem bízik a Tomac-kormány sikerében

Kételyének adott hangot Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök annak, hogy egy szakértői kormány képes lenne megbirkózni a rá váró nehézségekkel.

Az ügyvivő miniszterelnök nem bízik a Tomac-kormány sikerében
2026. június 04., csütörtök

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak

Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.

Magyar vezetője lett az országos restitúciós hatóságnak
2026. június 04., csütörtök

Kelemen Hunor a miniszterelnök-jelöltről: várjuk a kormányprogramot, utána döntünk

Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.

Kelemen Hunor a miniszterelnök-jelöltről: várjuk a kormányprogramot, utána döntünk
Hirdetés
Hirdetés