
Klaus Iohannis államfő az iskolai év első napján a bukaresti Mihai Viteazul Főgimnáziumban
Fotó: Presidency.ro
Az iskolákat a minőségi oktatás helyévé kell tenni – jelentette ki a tanévkezdés alkalmából Ligia Deca szaktárcavezető.
2024. szeptember 09., 13:422024. szeptember 09., 13:42
2024. szeptember 09., 13:472024. szeptember 09., 13:47
A tanügyminiszter Klaus Iohannis államfővel együtt vett részt a tanévnyitó ünnepségen a bukaresti Mihai Viteazul Főgimnáziumban, amelyet „az empátia helyének” nevezett, mivel ez volt az első iskola, amely osztályokat indított a háború elől elmenekült ukrán gyerekek számára.
Deca kijelentette,
A tárcavezető szerint ezek a beruházások elősegítik az iskolai teljesítmény javulását, de a befogadást és az egyenlő esélyek biztosítását is, mert az összegeket iskolai laboratóriumok berendezésére, iskolabuszok vásárlására fordítják.
Deca megemlítette az iskolai lemorzsolódást megelőző országos programot, illetve a Meleg étel az iskolában programot, amelyekben már az iskolák egyharmada részt vesz. Kijelentette, az ösztöndíjprogrammal a teljes oktatási folyamatot, míg a kiválósági ösztöndíjakkal a kiemelkedő teljesítményeket támogatják.
Nem állunk meg itt, mert az iskola minden gyermeké kell hogy legyen és minden gyermeké is lesz. Minden gyermek megérdemli az esélyt, hogy kibontakoztathassa a benne rejlő lehetőségeket” – jelentette ki a miniszter.
A pedagógusokhoz intézve szavait kijelentette,
és elismeri a társadalomban vállalt szerepük fontosságát. „Kiállok Önökért annak érdekében, hogy az önök nemes hivatása visszakapja megérdemelt presztízsét! Intézkedéseink hatása idővel érződni fog: beruházások, felszereltség, nagyobb fizetések és új tanügyi törvények. Most rajtunk a sor, hogy javítsunk a tanulók eredményein” – mondta Deca.
Beszélt az iskolai erőszak megelőzésének fontosságáról is, kijelentve, hogy az agresszióval szembeni zéró toleranciát mindenkinek közös elvként kell kezelnie.
A tanulókat arra kérte a miniszter, hogy legyenek a „tolerancia és empátia nagykövetei” közösségükben, örüljenek az iskolában eltöltött időnek, és tegyék azt „csodálatos élménnyé”.
Az iskolák biztonságának fontosságát hangsúlyozta Klaus Iohannis a tanévkezdés alkalmából.
Mint mondta, a tanügyi törvényekbe átültetett Képzett Románia program egyik célkitűzése egy olyan iskolai és egyetemi közeg megteremtése volt,
Kifejtette, a tanulók sikere nagymértékben függ a családok és az iskola közötti kommunikációtól és együttműködéstől, valamint a szülők erkölcsi támogatásától.
„El kell fogadnunk, hogy gyökeresen megváltozott az oktatás szerepe a tanulók életében, ahogy a gazdaság, az ipar vagy a társadalom is mélyreható változásokon megy keresztül. Ahhoz, hogy fenntartható legyen,
Az államfő beszélt az iskolai infrastruktúra és felszereltség korszerűsítéséről is. „Rendelkezünk az iskolák modernizálásához, többek között a zöld iskolák kialakításához szükséges pénzalapokkal” – mondta, hozzátéve, hogy
Mindazonáltal az iskolát elsősorban nem az impozáns épülete és korszerű felszereltsége minősíti, hanem a diákok eredményei, a vizsgákon és tantárgyversenyeken elért sikereik és saját egyéni boldogulásuk. Az oktatás ezért nemcsak egy jól megszabott folyamat, hanem út is az önmegismerés és személyiségfejlődés felé – jelentette ki az államfő.

Ha szükség van rá, lehet alkalmazni fegyelmezési formákat, de a pedagógusoknak és diákoknak is a megelőzésre, a pozitív értékek felmutatására kellene törekedniük.
Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat politikai bizottságának pénteki ülése után.
Lelőtték a Prahova-völgyi Bușteni városában egy házba a bocsaival együtt kétszer is behatoló anyamedvét pénteken délután.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert.
Bár május 5-én a kormányt, amelynek tagja, bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatták, majd május 25-én egy neki tulajdonított, botrányt okozó hangfelvétel miatt lemondott, még mindig a helyén van Demeter András ügyvivő művelődési miniszter.
Ha most lenne az elnökválasztás, már nem szavazna Nicușor Danra – jelentette ki Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje nevű párt elnöke, az elnök korábbi tanácsadója, volt liberális párti miniszterelnök.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) után várhatóan a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) sem fog bizalmat szavazni az Eugen Tomac vezette kormánynak a parlamentben.
A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben vonultak ki az elmúlt 24 órában kiszivattyúzni a vizet az elárasztott lakóházakból és udvarokról, illetve eltávolítani a viharos időjárás miatt leszakadt tetőelemeket és kidőlt fákat.
Nem hagyta szó nélkül Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes, hogy neve felkerült a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) jelentésébe azon személyek listájára, akik „példátlanul agresszív magatartást tanúsítanak a bírákkal szemben”.
szóljon hozzá!