
Átiratkozott a Szociáldemokrata Pártba (PSD), és a Konzervatív Párttal (PC) és a Románia Haladásáért Országos Szövetséggel (UNPR) közösen alkotott Szociáldemokrata Szövetség (USD) jelöltjeként indul május 25-én az európai parlamenti választásokkal egy időben tartandó hazai időközi parlamenti megmérettetésen a Szatmár megyei kettes körzetben Ovidiu Silaghi. Ezt Victor Ponta miniszterelnök, a PSD országos elnöke jelentette be Avasfelsőfaluban.
2014. május 05., 20:112014. május 05., 20:11
Ponta azzal indokolta a döntést, hogy Szatmár megyében csakis akkor van esély megverni az RMDSZ-t, amennyiben a román pártok összefognak. Silaghi korábban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Szatmár megyei szervezetének elnöke volt, 2012-ben a közlekedési tárcát vezette.
Victor Ponta elmondta, Silaghi lényegében a tavaly felbomlott, a PSD-ből, illetve a PNL-ből alakult USL jelöltjének is tekinthető. A kormányfő hozzátette: bár országosan felbomlott az USL, helyi szinten az együttműködés nem szűnt meg a két alakulat között, igen sok megyében folytatták a közös munkát a liberálisok és a szociáldemokraták.
„Ez sokkal többről szól, mint egy képviselőválasztás, ez az egész országnak szóló üzenet. Megmutatjuk, hogy egységesek tudunk lenni, 2016-ban pedig Szatmár megyében újból együtt indulunk a választásokon, hogy nyerjünk” – fejtette ki Victor Ponta.
Ovidiu Silaghi hétfőn nyújtotta be jelentkezési dossziéját a megyei választási irodában, ahová elkísérte sógornőjének férje, Adrian Ştef megyei tanácselnök, a liberálisok szatmárnémeti szervezetének elnöke is, hogy nyilvánvalóvá tegye: támogatja Silaghi lépését.
Mint kiderült, nem avatták be a dologba Crin Antonescut, a PNL országos elnökét, aki a Realitatea TV-nek nyilatkozva elismerte, meglepte az eset, melyet „kicsi és szomorú” ügynek nevezett. Hozzátette: el szeretne beszélgetni Ovidiu Silaghival, aki egyelőre a liberális párt egyik országos alelnökének számít, lemondását ugyanis mindeddig nem nyújtotta be.
Szintén szomorú bejelentésnek nevezte érdeklődésünkre Victor Ponta nyilatkozatát Pataki Csaba szenátor, Szatmár megyei RMDSZ-elnök, aki szerint a választási kampánynak a programokról kellene szólnia, és nem arról, hogy ki kit szorít ki a versenyből. „Sikerült meghonosítaniuk a balkáni politizálást és a magyarellenességet Szatmár megyében” – sommázta az utóbbi három év történéseit az elnök, aki úgy vélekedett, a szövetség jelöltjének, Nagy Szabolcsnak a nem egészen 30 százalékos magyarságú szatmárnémeti körzetben ennek ellenére van esélye nyerni.
Pataki Csaba emlékeztetett: 2008-ban hasonló volt a helyzet, akkor a megyei elnökválasztáson alakult román koalíció, amely Valer Marian szenátort, a PSD jelöltjét támogatta, ám hiába állt 8 alakulat mögötte, az RMDSZ-színekben induló Csehi Árpádnak sikerült győznie.
Silaghi egyébként saját, szatmárnémeti körzetében újrázna, 2012-ben ugyanis őt választották meg ugyanitt képviselőnek, a tisztségről azonban lemondott, miután európai parlamenti mandátumhoz jutott. Most pedig visszatérne, minden valószínűség szerint azért, mert a PNL európai parlamenti listáján nem kapott befutó helyet. A képviselő ellen egyébként vizsgálatot kezdeményezett az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) befolyással való üzérkedés gyanújával.
Egy kolozsvári fiatal nő mesélte el nekünk keserűen, hogy megkárosították a csalók.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
Radikális döntést hozott a Máramaros megyei önkormányzat, miután az Óvásokat Elbíráló Országos Tanács (CNSC) helyt adott a megyeszékhely körgyűrűjének megvalósítására kiírt pályázat elleni óvásnak.
Miután az elmúlt években több helyszín is kudarcot vallott, a csütörtöki bejelentés szerint végül a Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi erdejébe költöztetik a nagyváradi állatkertet.
Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészségről, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban sok a bizonytalanság. Egészségünkre című videós sorozatunk újabb részében Bálint Gabriela párkapcsolati terapeutával beszélgettünk.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
szóljon hozzá!