
Fotó: Székelyhon Tv
Csak a magyarok értik igazán, milyen folyamatosan kitettnek lenni a magyarellenes megnyilvánulásoknak a sporteseményeken – ilyen értelmű kijelentéssel kommentálta Novák Károly Eduárd sportminiszter a vasárnapi, sepsiszentgyörgyi botrányt.
2023. február 02., 14:072023. február 02., 14:07
2023. február 02., 14:112023. február 02., 14:11
Mint ismeretes, romániai premierként Andrei Chivulete játékvezető lefújta a Sepsi OSK és az FCU Craiova közötti labdarúgó-mérkőzést, mert a Craiova ultrái a figyelmeztetések ellenére sem hagytak fel a magyarok gyalázásával.
– szögezte le a miniszter az Orange Sportnak nyilatkozva.

A bíró előbb a 26. percben félbeszakította, majd végleg lefújta a Sepsi OSK és a FCU 1948 Craiova csapatok vasárnapi labdarúgó-mérkőzését a román bajnokság élvonalában, miután a vendégegyüttes szurkolói magyarellenes rigmusokat skandáltak.
„A jégkorongban is ugyanez a probléma, de gond van a kosárlabdában és egyéb sportágakban is. Ez általános jelenség. Hagi úr sem szólalhat meg ebben a témában. Mert soha senki sem fog a macedónok ellen kiabálni vagy énekelni, mert nagyon kis közösségről van szó” – mondta a miniszter.
Novák leszögezte: véget kell vetni annak, hogy a különböző bajnokságokban magyarellenes bekiabálások fogadják a magyar érdekeltségű csapatokat.

Meghatározatlan ideig zárt kapuk mögött játssza hazai mérkőzéseit az FCU Craiova 1948 labdarúgócsapata. A klub vezetősége a szurkolók sepsiszentgyörgyi megnyilvánulásai miatt határozott így.
„Szerintem nagyon jó, hogy megvolt ez a precedens. Nagyon jó. Ez vészjelzés a labdarúgó-szövetség számára is, és a többi szövetségnek is, ezt nagyon komolyan kell venni” – szögezte le a miniszter.
„Minden európai klub érzékeny pontja, hogy miként tartja féken a szurkolóit, de a kontinensen még sehol sem vetettek véget olyan mérkőzésnek, amelyben hasonlókat kiabáltak. Én például macedón vagyok, és előfordulhat, hogy jön valaki azt kiabálva, hogy takarodjanak a macedónok az országból. Ez persze nem jelenti azt, hogy elmegyek. Az európai kupákban még soha nem állították le a meccset ilyen bekiabálások miatt. A legdrasztikusabb intézkedés eddig az volt, hogy a kiabálókat kivitték a stadionból” – mondta Hagi.

Bár az UFC Craiova 1948 illetékesei azt állítják, nem terheli őket felelősség a Sepsi OSK elleni vasárnapi mérkőzés idő előtti lefújásáért, mert a sepsiszentgyörgyiek ki is vezettethették volna a stadionból az oltyán ultrákat, ez nincs így.
Mindeközben román szélsőségesek online petíciót indítottak azért, hogy a Sepsi OSK-t kizárják a román bajnokságból.
A kezdeményezést a Kolozsvári Universitatea a magyargyűlöletükről hírhedt ultráinak egyik Facebook-csoportjában osztották meg.
Eszerint a Sepsi OSK-t minden romániai megmérettetésből ki kell zárni.
A kolozsvári ultrák ehhez azt is hozzáteszik, hogy „nektek Románia nem hazátok Menjetek el!”.
A Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága szerdán összeült ugyan, de nem döntött az ügyben, a határidőt február 8-ig tolták ki.

A magyarok iránti szimpátiájának hangoztatásával és a Sepsi OSK befeketítésének szándékával próbálja elhárítani a felelősséget Adrian Mititelu, a FCU Craiova 1948 labdarúgóklub tulajdonosa.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!