
Bernd Storck (jobbra) szerint a közösség identitása részeként éli meg a labdarúgást
Fotó: Pinti Attila
Közösség-összetartó ereje van a labdarúgásnak a külhoni magyarság életében – fogalmazott Bernd Storck, a Sepsi OSK német vezetőedzője.
2024. február 21., 17:312024. február 21., 17:31
2024. február 21., 17:382024. február 21., 17:38
„Az emberek együtt élnek a klubbal és a magyar futballal egyaránt. Tisztában vannak azzal, hogy mit értünk el a magyar válogatottal a 2016-os Európa-bajnokságon, keresik a párbeszédet az utcán, elismerően beszélnek. Az ember érzékeli, hogy ez egy olyan értékes közösség, amely identitása részeként éli meg a labdarúgást” – mondta az M1 aktuális csatornának adott exkluzív interjúban a Sepsi OSK német vezetőedzője, aki korábban ugyanezt tapasztalta a dunaszerdahelyi csapatnál.
A korábbi magyar szövetségi kapitány úgy vélte, nem a legszebb időszakában vette át a székelyföldi klub irányítását, új ötleteket és futballfilozófiát hozott, melynek köszönhetően a kudarcszériát felváltotta egy veretlenségi sorozat, azonban most ismét kisebb hullámvölgybe került a gárda.
A Sepsi négy fordulóval az alapszakasz vége előtt sorozatban négy vereség miatt visszaesett a felsőházat jelentő hatodikról a 10. pozícióba, de csupán két pont választja el a célként megjelölt hatodik helytől.
A székelyföldi csapatot két pont választja el a célként megjelölt hatodik helytől
Fotó: Pinti Attila
Kecskés Ákos alapember, folyamatosan játéklehetőséget kap. Varga Kevin most érkezett Ciprusról, ahol nem igazán számítottak a játékára. Nagy potenciál van benne, jó úton jár, megpróbáljuk felépíteni. Varga Rolandot régóta ismerem, már 2015-ben, 2016-ban is a magyar válogatott környékén mozgott. Most éppen sérülés hátráltatja, de már sokszor bebizonyította, hogy a kezdőcsapatban van a helye” – mondta a német szakember a sepsiszentgyörgyi csapatban játszó három magyar válogatott labdarúgóról.
A mostani együttest a saját korszakával összehasonlítva arra a különbségre hívta fel a figyelmet, hogy jelenleg sokkal több magyar labdarúgó szerepel külföldön, „hatalmas nyereségnek” nevezte az RB Leipzig védőjét, Willi Orbánt, a csapatkapitány Szoboszlai Dominiket pedig világklasszisként jellemezte.
„A magyar egy stabil, egységes válogatott, nem úgy, mint a házigazdáké. A német csapat legutóbbi mérkőzései nyugtalanságra adnak okot, Julian Nagelsmann szövetségi kapitány még mindig nem találta meg azt a stabil formációt, amely sikeres lehet az Eb-n” – mondta 61 éves tréner. Hozzátette, a hazai pálya, a szurkolók viszont szárnyat adhatnak a német csapatnak.
Fotó: Pinti Attila
A magyarokat a 2016-os kontinensviadalon a nyolcaddöntőig vezető Storck az interjú végén szót ejtett a Ferencváros és az Olimpiakosz 16 közé jutásért zajló párharcáról a Konferencia-ligában. Szerinte csütörtökön telt ház előtt, saját stadionjában jó esély mutatkozik arra, hogy egygólos hátrányát ledolgozva továbbjusson a magyar bajnok.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!