Hirdetés

A Sepsi OSK-ból vezethet vissza az út a magyar válogatottba a Szentgyörgyre boldogan igazoló Kecskés Ákos számára

Nagyok között. Kecskés Ákos (jobbra) és Harry Kane a világbajnoki selejtezõkben játszott Magyarország–Anglia mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án •  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Nagyok között. Kecskés Ákos (jobbra) és Harry Kane a világbajnoki selejtezõkben játszott Magyarország–Anglia mérkőzésen a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A hatszoros magyar válogatott Kecskés Ákos a Sepsi OSK labdarúgócsapatához igazolt. A 27 éves középhátvéd és a nemzetközi porondtól a Konferencia Liga csoportkörének kapujában búcsúzó háromszéki klub közötti szerződés három idényre szól. Kecskés boldogan érkezett a Román Kupa címvédőjéhez: voltak más lehetőségei, Magyarországról és külföldről is, de sokat nyomott a latban, hogy új csapattársa, a szintén korábbi magyar válogatott Varga Roland nagyon jókat mondott a székelyföldi csapatról. Ahonnan úgy véli, ha minden jól alakul, lehet számára visszaút a magyar nemzeti tizenegybe is.

Krónika

2023. szeptember 02., 15:202023. szeptember 02., 15:20

2023. szeptember 02., 15:322023. szeptember 02., 15:32

A hódmezővásárhelyi születésű Kecskés a szegedi utánpótlásból előbb az olasz Atalantához került, majd futballozott az Újpest FC, a lengyel Termalica Nieciecza és Korona Kielce, a svájci FC Lugano, az orosz Nyizsnyij Novgorod, illetve legutóbb az osztrák LASK Linz együttesében. A linzieknél csupán nyolc mérkőzésen játszott, tétmérkőzésen legutóbb februárban kapott lehetőséget.

A sepsiszentgyörgyi csapatból a szintén magyarországi középhátvéd, Tamás Márk nyáron az azeri Neftci Bakuhoz igazolt, a csatár Varga Roland viszont maradt, és a Konferencia Liga selejtezőjében már négy gólt szerzett a mostani szezonban.

Hirdetés

Kecskés az M1 aktuális csatornán elmondta, boldogan érkezett a Román Kupa címvédőjéhez, mert rengeteget egyeztetett a klubvezetőkkel, illetve beszélt Vargával és a vezetőedzővel is, és úgy érezte, igazán akarják a leigazolását.

Az MTI szerint hozzátette, voltak más lehetőségei, Magyarországról és külföldről is, de Varga Roland nagyon jókat mondott a csapatról, amelynek követte az eredményeit, és nagyon sajnálja, hogy nem sikerült a csoportkörbe jutás a Konferencia Ligában. A hátvéd leszögezte, ki akarja tölteni három évre szóló szerződését, és mindent megtesz, hogy új csapata minél előrébb végezzen a tabellán, illetve sikerüljön a címvédés a kupában.

Kecskés úgy fogalmazott, ez új lehetőség, hogy visszanyerje a saját ritmusát, de először a csapatnak kell jól teljesítenie, illetve neki ott kell lennie a pályán, és ha a kettő együtt sikeres lesz, akkor lehet számára visszaút a válogatottba is.

A hátvéd – akit korábban a Fehérvár FC is megkörnyékezett – 2020 novemberében mutatkozott be a magyar válogatottban, a Szerbia elleni hazai, 1-1-gyel zárult Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Emlékezetesek számára a 2022-es katari világbajnokság selejtezőiben Anglia ellen játszott mérkőzések is, a hazai 0-4-gyel és az idegenbeli 1-1-gyel végződött találkozókat egyaránt végigjátszotta a szigetország sztárjátékosai ellen. Legutóbb – hatodik alkalommal – 2022 márciusában léptt pályára címeres mezben, amikor csereként állt be Belfastban az Észak-Írország ellen 1-0-ra megnyert barátságos találkozón.

Kecskés Ákost hivatalosan is bejelentették Sepsiszentgyörgyön •  Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldala Galéria

Kecskés Ákost hivatalosan is bejelentették Sepsiszentgyörgyön

Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldala

Amint arról beszámoltunk, a Román Kupa-specialistává vált sepsiszentgyörgyiek – a trófea ismételt begyűjtésének hála – a nemzetközi porondon bebizonyították, évről évre előrébb tudnak jutni: idén a romániai csapatok közül a legközelebb álltak a csoportkörhöz.

Mégpedig úgy, hogy az erősebbnek tartott norvég Bodø/Glimt ellen hazai pályán jegyzett 2-2 után csütörtökön idegenben hamar kétgólos hátrányba kerültek, de innen is felálltak: kiegyenlítettek, így hosszabbításra mentették a párharcot a Konferencia Liga rájátszásában. Az igazi bravúrt viszont nem sikerült megvalósítaniuk, a skandinávok a 100. percben büntetőből szerzett találatukkal eldöntötték a továbbjutás kérdését.

Nem véletlen, hogy a háromszékiek, de mások szerint is emelt fővel térhettek haza. A mérkőzést követően a Sepsi OSK elnöke, Diószegi László a Székely Sport beszámolója szerint közölte, egyenlők voltak a Bodø/Glimttel, amely nagyon jó együttes, „ezt lássuk be”.

Idézet
Nem hiszem, hogy bármelyik romániai csapat jobban teljesített volna nálunk. Bementem a játékosaink öltözőjébe, és egyetlen mondatot mondtam: büszke vagyok rátok!

Azt hiszem, emelt fővel távozhatunk innen, le a kalappal előttük. 120 percig küzdöttek, és talán eljuthattunk volna a büntetőkig, ha nem kapják meg azt a tizenegyest” – nyilatkozta a Digi Sportnak.

korábban írtuk

Ciobotariu: „büszke vagyok, hogy ezt a csapatot edzhetem”
Ciobotariu: „büszke vagyok, hogy ezt a csapatot edzhetem”

Emelt fővel búcsúzott az európai kupaporondtól a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, csütörtökön este hosszabbítás után 3–2-re maradt alul a norvég Bodø/Glimt gárdájával szemben a Konferencia Liga rájátszásának visszavágóján, így nem jutott be a csoportkörbe.

Ettől függetlenül Románia azzal marad, hogy egyetlen csapat sincs az európai kupasorozatok csoportkörében (a Sepsi OSK-nál jobban jegyzett klubok, a bajnok Farul vagy az FCSB és a Kolozsvári CFR a háromszékieknél simábban búcsúztak), amely „az igazi foci” kezdetét jelenti. Ráadásul növeli a frusztrációt, hogy az UEFA-együtthatók szerint összeállított top 30-as rangsorra tekintve a 23. helyezett Románia az egyetlen ország, amelynek képviselői mind elvéreztek a selejtezőkben (jobban mondva a 26. Oroszországnak sincs csapata a csoportkörökben, de klubjai köztudottan ki vannak zárva a kontinentális küzdelmekből).

Eközben például Ciprus (24. ország a koefficiensek szerint), Bulgária (27.), Szlovákia (28.), Azerbajdzsán (29.), a Moldovai Köztársaság (30.), Szlovénia (31.), Koszovó (33.), Kazahsztán (34.), a Feröer-szigetek (39.) vagy Bosznia-Hercegovina (41.) is képviselteti magát a csoportkörökben.

korábban írtuk

Temetik a romániai focit, miután egyedüli top 30-as országként egyetlen hazai csapat sem jutott csoportkörbe
Temetik a romániai focit, miután egyedüli top 30-as országként egyetlen hazai csapat sem jutott csoportkörbe

Haraggal vegyes megbotránkozás, teljes kiábrándultság jellemzi a román labdarúgó-társadalmat, miután csütörtök este a még eddig versenyben maradt klubcsapatok is elbúcsúztak a nemzetközi porondtól.

Varga Roland (középen) sok jót mesélt a Sepsi OSK-ról •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Varga Roland (középen) sok jót mesélt a Sepsi OSK-ról

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

De az élet megy tovább a romániai fociban: jelenleg a Szuperliga alapszakaszának 8. fordulója zajlik, melynek keretében a Sepsi OSK hétfőn 21 óra 30 perctől az Aradi UTA csapatát fogadja. „Most a bajnokságra és a Román Kupára kell koncentrálnunk. A következő, UTA elleni mérkőzésre fizikailag fel kell épülnünk” – nyilatkozta mindjárt az európai búcsú után Liviu Ciobotariu vezetőedző, aki egyébként szintén nagyon büszke volt tanítványai nemzetközi produkciójára.

Az eddig csupán öt bajnoki mérkőzést lejátszó Sepsi OSK egyelőre veretlen a bajnokságban, viszont csupán két győzelmet és három döntetlent jegyzett, azaz 9 pontot gyűjtött.

Hétfői ellenfelük gyengébben áll – hat meccs alatt 7 pontot szereztek az aradiak –, viszont legutóbb az addig hibátlan teljesítménnyel bajnoki listavezető FCSB legyőzésével „magukhoz tértek”, csütörtökön pedig a Román Kupa csoportkörébe jutottak a másodosztályos Újszentes 1-0 arányú legyőzésével. A Sepsi OSK a csoportkörben kapcsolódik be a kupaküzdelmekbe, a csoportbeosztásokat szerdán sorsolják.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 24., szerda

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Messi új világbajnoki rekordot állított fel

Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.

Messi új világbajnoki rekordot állított fel
2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
Hirdetés
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
Hirdetés
Hirdetés