Hirdetés

Belső vizsgálatot rendeltek el Sulyok Tamás „levágása” miatt az MTI-fotókról

vizsgálat

Magyar Péter és miniszterei szándékosan úgy álltak, hogy Sulyok Tamás ne kerüljön a csoportképre. Vizsgálat fogja kideríteni, hogy tényleg levágták-e azokról az MTI-fotókról, amelyeken látható volt

Fotó: Facebook/Rétvári Bence

Belső vizsgálatot rendelt el Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója a május 12-én a Sándor-palotában készült MTI-fotók kiadásával kapcsolatban szerdán. A vizsgálat több panasz nyomán indult, miután az új magyar kormány tagjainak kinevezési ünnepségén készül fotókról „levágták” Sulyok Tamás köztársasági elnököt.

Krónika

2026. május 13., 21:072026. május 13., 21:07

2026. május 13., 21:102026. május 13., 21:10

„A Magyar Távirati Iroda szigorú szabályok alapján, a hírügynökségi fotózás szakmai standardjai szerint végzi munkáját: a vizsgálat célja annak megállapítása, hogy a sérültek-e ezek a szabályok” – olvasható Altorjai Anita vezérigazgató levelében, amelyet azoknak a sajtóorgánumoknak is eljuttatott,

amelyek kifogásolták, hogy Sulyok Tamás államfőt „levágták” a Sándor-palotában kedden, a miniszteri kinevezések átadásán készült fotókról.

Hirdetés

Mint köztudomású: Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Magyarország új miniszterelnöke még a Sándor-palotai ünnepség előtt megüzente, hogy Sulyok Tamás „ne próbáljon” közös képet készíteni az új miniszterekkel, mert akkor „le kell vágni róluk”. A kormányfő nem első ízben beszélt kritikusan a köztársasági elnökről:

  • már április 12-én, az országgyűlési választások estéjén megtartott győzelmi beszédében lemondásra szólította fel Sulyok Tamást,
  • majd a Sándor-palotában tette első látogatásakor és a hivatali eskütételekor is megismételte azt.

A távozó nemzeti kormány politikusai, illetve más közéleti szereplők és politikai elemzők szerint nem kormányfőhöz méltó az a magatartás, amellyel Magyar Péter viszonyul az elnöki intézményhez és az elnök személyéhez.

korábban írtuk

Magyar Péter elment a Sándor-palotába, és alkalmatlannak nevezte Sulyok Tamást
Magyar Péter elment a Sándor-palotába, és alkalmatlannak nevezte Sulyok Tamást

Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.

korábban írtuk

Sulyok Tamás a nemzet érdekében végzett méltó szolgálatot kívánt az új kormány tagjainak
Sulyok Tamás a nemzet érdekében végzett méltó szolgálatot kívánt az új kormány tagjainak

Sulyok Tamás köztársasági elnök kinevezte az új kormány minisztereit és sok erőt, valamint a nemzet érdekében végzett méltó szolgálatot kívánt az új kormány tagjainak, illetve a megválasztott országgyűlési képviselőknek – közölte a Sándor-palota kedden.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 12., péntek

Ukrajna el akarja szigetelni a Krímet Oroszországtól – mondja az ukrán drónerők magyar parancsnoka

Ukrajna célja, hogy elszigetelje a megszállt Krím-félszigetet Oroszországtól azáltal, hogy megszakítja a félsziget felé vezető legfontosabb katonai utánpótlási útvonalakat.

Ukrajna el akarja szigetelni a Krímet Oroszországtól – mondja az ukrán drónerők magyar parancsnoka
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Trump szerint véget vetettek a háborúnak Iránnal, de Teherán másképp tudja

Donald Trump amerikai elnök azt állította, hogy az Egyesült Államok „véget vetett a háborúnak” Iránnal, miután korábban kijelentette, hogy a két fél „rendkívül szilárd szándéknyilatkozatban” állapodott meg a harcok beszüntetéséről.

Trump szerint véget vetettek a háborúnak Iránnal, de Teherán másképp tudja
2026. június 11., csütörtök

Menekülnek a románok a zavargások sújtotta Belfastból

Észak-Írországban élő 21 személy kért eddig konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.

Menekülnek a románok a zavargások sújtotta Belfastból
2026. június 11., csütörtök

Irán: pokollá változtatjuk a Közel-Keletet és lezárjuk a Hormuzi-szorost az újabb amerikai támadás miatt

Egy magas rangú iráni katonai tisztviselő azzal fenyegetőzött, hogy Irán „pokollá” változtathatja a közel-keleti régiót, ha a Hormuzi-szoros biztonsága veszélybe kerül.

Irán: pokollá változtatjuk a Közel-Keletet és lezárjuk a Hormuzi-szorost az újabb amerikai támadás miatt
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

XIV. Leó pápa felavatta a Sagrada Familia legmagasabb tornyát, de a munkálatok még folytatódnak

XIV. Leó pápa felavatta a Sagrada Familia-bazilika legmagasabb, Jézus Krisztusról elnevezett tornyát szerdán Barcelonában.

XIV. Leó pápa felavatta a Sagrada Familia legmagasabb tornyát, de a munkálatok még folytatódnak
2026. június 10., szerda

Három román család lakását is megrongálták a belfasti zavargásokban

Hétfő éjjel egy 30 éves szudáni állampolgár Belfastban több késszúrással megsebesített egy helyi férfit, mire bevándorlásellenes tüntetések robbantak ki, amelyek erőszakba torkolltak.

Három román család lakását is megrongálták a belfasti zavargásokban
2026. június 10., szerda

Trump azt mondta: nagyon közel a megállapodás, majd rakétákat lőtt ki Iránra

Újabb rakétacsapásokat hajtott végre az Egyesült Államok hadserege iráni célpontok ellen szerdára virradóra.

Trump azt mondta: nagyon közel a megállapodás, majd rakétákat lőtt ki Iránra
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Egyre több gondot okoz a kábítószer-fogyasztás: az egészségügyi ártalmakon túl Európa biztonságát is fenyegeti

A természetes, a félszintetikus és a szintetikus opioidok használata, általában más anyagokkal kombinálva, továbbra is a kábítószerek okozta halálesetek vezető oka Európában – derült ki az EU Kábítószer-ügynökségének kedden közzétett éves jelentéséből.

Egyre több gondot okoz a kábítószer-fogyasztás: az egészségügyi ártalmakon túl Európa biztonságát is fenyegeti
2026. június 09., kedd

Kreml: az európaiak sokkal inkább a háború folytatására koncentrálnak, mintsem a béketárgyalásokra

A Kreml elfogadhatatlannak tartja azokat a feltételeket, amelyeket az európai országok támasztanak Oroszországgal szemben ahhoz, hogy közvetítői erőfeszítésekbe kezdjenek az ukrajnai konfliktus rendezéséért – jelentette ki Dmitrij Peszkov.

Kreml: az európaiak sokkal inkább a háború folytatására koncentrálnak, mintsem a béketárgyalásokra
2026. június 09., kedd

Dák műkincsek: még a börtönben is a műtárgyakból próbál pénzt csinálni az egyik rabló

Még a börtönben is az ellopott dák műkincsekből próbál jövedelemre szert tenni a bűncselekmény egyik elkövetője – számolt be a holland sajtó.

Dák műkincsek: még a börtönben is a műtárgyakból próbál pénzt csinálni az egyik rabló
Hirdetés
Hirdetés