Hirdetés

„Azt szeretnénk, hogy a cégeddel való találkozás élményt jelentsen a vásárlóidnak” Pr-cikk

•  Fotó: Diversity Advertising

Fotó: Diversity Advertising

„A branddel való találkozás lényege, hogy kontroll alatt tartsuk az összes olyan pillanatot, amikor a célközönségünk velünk találkozik. De ne felejtsük el: nincs olyan, hogy egy vállalkozás mindenkihez szól, bármennyire is szeretnék ezt a cégvezetők” – vallja Polacsek Péter, a Diversity marketingügynökség igazgatója.

2024. április 30., 12:002024. április 30., 12:00

2024. április 30., 14:022024. április 30., 14:02

Szerinte két fontos elakadása van marketingstratégia szempontjából az erdélyi cégeknek: nem tudják megfogalmazni azokat az értékeket, amelyek a vállalkozásukat mozgatják, s ha sikerült is megfogalmazni, nehezen tudják átadni víziójukat a célközönségüknek. Ebből a kettőből pedig következik rögtön egy harmadik is: nem tudják igazán kihez szóljanak. Polacsek Péterrel, a VIBE Fesztivált és számos erdélyi brandet gondozó Diversity marketingügynökség vezetőjével beszélgetünk brandingről, marketingről, „mélyre ásásról”.

A Diversity tíz évvel ezelőtt, 2014-ben, egy külső igényre adott válaszként született, olyan reklámügynökségként definiálta magát, amely segít a cégeknek kreatív közösségimédia-tartalmakat és -hirdetéseket gyártani eladásaik növelése érdekében, szem előtt tartva olyan szempontokat is, mint például a többnyelvűség. Azóta viszont rengeteget változott a marketing világa, így a Diversity is új alapokra helyezte működését.

– A Diversity fő pillérei az élménymarketing, valamint az önazonosság és a valós értékek mentén meghatározott stratégia. Mit értetek pontosan ezalatt?

– Vissza kell menjek ehhez picit az alapokhoz: újságírást végeztem az egyetemen, a nyelvtudásom és a szövegírói képességeim miatt social media tartalmakat és hirdetéseket gyártottam, majd az élet úgy hozta, hogy fesztiválmarketinggel kellett foglalkoznom, így beiratkoztam marketing szakra is. Aztán mindenféle reklámokat készítettünk különböző cégeknek, valahogy bejártunk (és ezáltal én is bejártam) egy olyan utat, ami egy tipikus reklámügynökségi út: szöveg, design, reklámvideó, web, hirdetések. Ha ilyesmire kértek fel, ezeket mind el tudtuk végezni. De valamiért mindig volt egy erős hiányérzetem abban, hogy vajon mindaz, amit csinálunk, tényleg hasznos-e? Valahogy nem jön, hogy úgy dolgozzak egy projekten, hogy nem tudom, az adott cégnek mik a valós értékei, mi a küldetése, miért jó az embereknek?

Idézet
Mindenki mindenkinek szeretne eladni, ahelyett, hogy egy kicsit mélyebbre menne és azon gondolkodna, hogy az, amit ő ad, miért jó, kinek jó, és hogyan tudná megfogalmazni úgy az üzenetét, hogy tényleges reakciót váltson ki az emberekből.

Én ebben találtam meg azt, amit szeretnék csinálni: nekünk, marketingeseknek az a felelősségünk, hogy mielőtt belevágnánk bármilyen reklámtevékenységbe, térképezzük fel a terepet és dolgozzunk a cégvezetővel azokon a pontokon, amelyek hiányosak a vállalkozásában. A személyes utam valahol itt tart: le kell menni a mélybe azért, hogy felszínre hozzuk azt, ami igazán számít. Mert ha ez a munka el van végezve, akkor félig nyert ügye van egy vállalkozásnak.

– És mi válhat brand-élménnyé szerinted?

– Röviden megfogalmazva: valódi kapcsolódás a branddel. Le kell menni a mélybe ahhoz, hogy felszínre hozzuk mindazt, ami fontos érték egy vállalkozásban. Ha ez megvan, akkor ezt minden formában be kell mutatni, mert ha sikerül, akkor közelebb lehet hozni egy brandet az emberekhez. A cél pedig mindig ez: a célközönséged kapcsolódjon hozzád.

Idézet
Mindezt mi élménymarketingként határoztuk meg és a legfontosabb, legizgalmasabb része a munkánknak. Az élmény lehet reakciószintű – például a közösségi médiában a komment, a lájk, a kattintás, tehát olyan tartalmat készítünk, amelynek van hatása az emberekre –, ugyanakkor lehet tapasztalat alapú, mint a fesztiválok, rendezvények, klienstalálkozók stb.

Úgy gondoljuk, hogy sokan nem használják ki a valódi kapcsolódási lehetőségeket: a reklám személytelen, miközben a marketing személyes és személyre szabott kell legyen. Ahogy az előző gondolatnál is hangsúlyoztam, nem kell minden cég fesztivált szervezzen, de meg lehet találni azokat a pontokat, amelyek személyre szabottan, akár B2B-ben (business to business – szerk. megj.) is működnek. Ebben tudunk mi hozzáadott értéket adni.

– Hogy néz ki az ideális folyamat egy olyan projektnél, amelyet igazán szerettek?

– Manapság például Instagram-reeleknek vagy TikTok-videóknak köszönhetően a cégvezetőt is közelebb lehet hozni az emberekhez, a vállalkozást megfoghatóvá, emberközelivé lehet tenni, meg lehet mutatni konkrét dolgokat a cég mindennapi működéséből.

Idézet
De van ennél sokkal jobb lehetőség is a kapcsolódásra, mert a sok online tartalomnál jóval erősebb a fizikai találkozás.

Mi például idén karácsonykor a partnereinknek nem egy karácsonyi üdvözletet küldtünk ki, hanem személyesen egy kis analóg fényképezőgépet ajándékoztunk, azzal a céllal, hogy megörökítsék a vállalkozás legfontosabb pillanatait, majd ezeket előhívatva egy fizikai emlék maradjon mindenkinek. Amikor ezt átadtuk, elmeséltük, hogy miért kapják, ami minden esetben egy nagyon erős rácsodálkozást és kapcsolódást váltott ki.

Karácsony előtti utolsó munkanap a Diversity irodában, analóg, 2023. december •  Fotó: Diversity Advertising Galéria

Karácsony előtti utolsó munkanap a Diversity irodában, analóg, 2023. december

Fotó: Diversity Advertising

– Miért gondolod azt, hogy mindez fontos a vállalkozások számára?

– Inkább azt mondanám, hogy a hatás, amit keresünk minden vállalkozásban és vállalkozóban az egyfajta „aha-élmény”.

Idézet
Azt szeretnénk, hogy minden vállalkozót, aki velünk dolgozik, végig tudjunk vezetni úgy a folyamaton, hogy a mi segítségünkkel megtalálja a valódi értéket, amit ő teremt, és ezt visszaigazolják a vásárlói is.

Ha ez megtörténik, akkor biztos vagyok benne, hogy a vállalkozás sikeres lesz. Ha pedig egy jó alapokon álló vállalkozás sikeres lesz, akkor azoknak az embereknek, akik az ő termékeit vagy szolgáltatásait használják, egy kicsit jobb lesz. A Diversity sikerét pedig ebben mérjük.

Ha látod, hogy van közös témánk, nézz fel a weboldalunkra, iratkozz fel a hírlevelünkre további szakmai szakmai anyagokért, vagy keress fel és találkozzunk személyesen! Ha nem hiszed el, hogy mindezt 30 másodpercben össze lehet foglalni, katt ide. Ha úgy érzed, ezek után belenéznél abba, hogy mi mit mutatunk magunkról, görgess bele a TikTok oldalunkba.

(X – Fizetett hirdetés)

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 25., csütörtök

Magyarország és Románia sem áll készen az euróra, pedig sokan szeretnék

Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.

Magyarország és Románia sem áll készen az euróra, pedig sokan szeretnék
Hirdetés
2026. június 25., csütörtök

Egyre népszerűbb a nyári meló a tinik körében – Akár 15 éves kortól is dolgozhatnak, de be kell tartani a szabályokat

Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.

Egyre népszerűbb a nyári meló a tinik körében – Akár 15 éves kortól is dolgozhatnak, de be kell tartani a szabályokat
2026. június 24., szerda

Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét az ENGIE

Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.

Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét az ENGIE
2026. június 24., szerda

Mire elég a pénzünk? A lakosság alig több, mint 10 százalékának nőtt a jövedelme az elmúlt egy évben

Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.

Mire elég a pénzünk? A lakosság alig több, mint 10 százalékának nőtt a jövedelme az elmúlt egy évben
Hirdetés
2026. június 24., szerda

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.

Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára
2026. június 24., szerda

Ázsiai vendégmunkások Romániában: mennyivel keresnek jobban, mint otthon?

Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?

Ázsiai vendégmunkások Romániában: mennyivel keresnek jobban, mint otthon?
2026. június 23., kedd

PNRR: Brüsszel 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának

Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.

PNRR: Brüsszel 2,25 milliárd eurót folyósított Romániának
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Elhárult az utolsó akadály is: hazai kézbe kerülhet a Carrefour romániai üzletlánca

A Pavăl testvérek leküzdötték az utolsó akadályt is: a Dedeman tulajdonosaié lehet a Carrefour romániai üzletága. A Versenytanács úgy döntött ugyanis, hogy a Carrefour Románia felvásárlása nem versenyellenes.

Elhárult az utolsó akadály is: hazai kézbe kerülhet a Carrefour romániai üzletlánca
2026. június 22., hétfő

Csak Romániában drágult májusban a gázolaj EU-s összevetésben

Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.

Csak Romániában drágult májusban a gázolaj EU-s összevetésben
2026. június 21., vasárnap

Lehet, hogy valójában görög a görögdinnye, nem pedig a „márkanévvé” vált olténiai településen termett

Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.

Lehet, hogy valójában görög a görögdinnye, nem pedig a „márkanévvé” vált olténiai településen termett
Hirdetés
Hirdetés