
Inkább itthon. Irineu Darău gazdasági és idegenforgalmi miniszter a magas üzemanyagárak miatt inkább hazai nyaralásokra buzdít
Fotó: Facebook/Irineu Darău
A magas üzemanyagárak miatt tanácsosabb idén hazai úti célt választani a nyaraláshoz – jelentette be Irineu Darău gazdaságért, digitalizációért, vállalkozásokért és idegenforgalomért felelős miniszter.
2026. május 15., 10:292026. május 15., 10:29
A tárcavezető csütörtökön este, a Konstancán megrendezett Az év úti célja gálán beszélt arról, hogy a magas üzemanyagárak miatt tanácsosabb inkább itthon nyaralni.
– nyilatkozta Irineu Darău.
Szerinte a gazdasági helyzet nehéz mind a turisztikai vállalkozók, mind a turisták számára.
„De fellendíthetjük a román gazdaságot, és biztosíthatjuk a turizmus túlélését és fejlődését azzal, hogy a nyaralásainkat is Romániában töltjük” – tette hozzá.
A miniszter szerint a csütörtök esti „Az év úti célja” című rendezvény azt mutatja, hogy
„Tényleg úgy gondolom, hogy a biztonság, az árak és a gazdaság ösztönzése szempontjából is 2026 lehet az az év, amikor szinte minden román Romániát választja úti célként, hogy növeljük a gazdaságunkat és a turizmust” – mondta a miniszter.
Mint arról beszámoltunk, egy áprilisi felmérésből kiderül: a romániai drágulások miatt a lakosság egyre óvatosabban bánik a pénzzel, igyekszik takarékoskodni és egyre több kiadását fontolja meg.
A felmérésben azt firtatták, hogy a drágulások miatt miről mond le a lakosság.
Mint kiderült,
de az új ruhák vásárlása is lekerült a kiadási prioritáslistáról.
Az áprilisi 10,71 százalékról májusban 10,85 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által pénteken nyilvánosságra hozott adatsorokból.
Miközben ma egy álláshelyre kétszer annyi jelentkező jut, mint tavaly, az álláshirdetések száma harmadával csökkent – a Bestjobs szakértői szerint így lehet összefoglalni a 2026-os munkaerőpiacot.
Rekordot döntött a romániai polgárok által a bankokban tartott pénz összege – közölte az Economica.net.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter a Facebook-oldalán csütörtökön közzétette bejegyzésben.
Miközben a régi, ügyvivő kormány jelentős béremelést ígér a pályakezdő pedagógusoknak, az új közalkalmazotti bértörvény, azon belül a tanárfizetések tervezete komoly feszültségeket szül a tanügyben.
A versenyhivatal szerdán közölte, hogy megnyerte azt a két pert, amelyet a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló ROBOR bankközi kamatláb meghatározása ügyében vizsgált bankok közül kettő indított az intézmény ellen.
Románia az elmúlt három és fél évtizedben nem egyetlen energiaválságot élt át, hanem válságok sorozatát, egymást követő, egymásra épülő válságokat – fogalmazta meg Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke friss elemzésében.
Meghosszabbította a képviselőház szerdán az egyes alapélelmiszerek kereskedelmi haszonkulcsának mértékét korlátozó jogszabály hatályát.
A jelenlegi becslések szerint 6,32 milliárd lej kárt okozhatott az ügyfeleknek, hogy a romániai bankok a Versenytanács szerint trükköztek a ROBOR referencia-kamatláb meghatározásakor.
A Tarom egyenesen a csőd felé száguld – figyelmeztetett Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes szerdán.
szóljon hozzá!