
Súlyos hiba. A Nagyszeben Fogarassal összekötő autópálya építőinek gondatlansága miatt beton került a Feleki patakba
Fotó: Fly Fishing Klub Szeben
Az építőmunkások hibájának következtében beton került a Feleki patakba Szeben megyében a Nagyszeben és Fogaras közötti leendő autópálya építőtelepéről, ami szennyezést okozott és halakat pusztított el.
2025. augusztus 22., 20:152025. augusztus 22., 20:15
2025. augusztus 22., 20:202025. augusztus 22., 20:20
A Turnul Sfatului című lap szerint csütörtökön engeteg halat találtak a Feleki patakban, Felek város közelében.
A hatóságok megállapítása szerint
A beton olyan adalékanyagokat tartalmaz, amelyek megváltoztatják a víz pH-értékét, ami több halfajra is végzetes hatással volt.
Az információk szerint a szennyezés elterjedt, mielőtt a török építőipari vállalat képviselői eltávolíthatták volna a kiömlött betont a vízből.
„Ez úgynevezett építkezési baleset eredménye volt. Vízmintákat vettünk, amelyeket jelenleg elemzünk. De a helyszíni vizsgálat eredményei alapján a szennyezés már elmúlt” – mondta Sebastian Forir, a Szeben megyei vízügyi szolgálat főmérnöke.
Nem volt előre jelezhető a muzsnai erődtemplom várfalának részleges leomlása az eddig rendelkezésre álló adatok alapján – közölte az evangélikus egyház a szakértői vizsgálatok első eredményeire hivatkozva.
Jól haladnak a Nagyvárad–Kolozsvár vasútvonal Egeres és Kolozsvár közötti szakaszán a felújítással, a munkálatok több mint 70 százaléka elkészült – közölte Horațiu Cosma közlekedési államtitkár.
Egy német turistát harapott meg egy medve a Transzfogarasi út közelében, Arefu térségében. A nő megsérült, kórházba szállították. A hatóságok szerint az elmúlt hetekben több hasonló incidens is történt a medvék által sűrűn látogatott környéken.
A Kolozs megyei hegyimentők szerint műszaki szempontból kifogástalan állapotban van a Tordai-hasadék via ferrata útvonala, ahol vasárnap egy 22 éves fiatal életét vesztette. A hatóságok továbbra is vizsgálják a tragédia körülményeit.
A várható erős szél és zivatarok miatt sárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetéseket adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Egyelőre nem tudni, mikor kezdhetik meg a munkát a fúrópajzsok a kolozsvári metró építőtelepén – derült ki a napokban.
Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.
A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.
A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.
A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.
szóljon hozzá!