
Új útszakasz. Nagyvárad mellett új, agglomerációs körgyűrű segít zökkenőmentesebbé tenni a forgalmat
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Nagyvárad szomszédságában szombaton felavatták az agglomerációs körgyűrű első szakaszát, amelynek az a szerepe, hogy a bihari megyeszékhely mellett a környező településeket is ki lehessen kerülni.
2024. november 16., 21:152024. november 16., 21:15
Az útszakasz tulajdonképpen olyan külső körgyűrű, amely Nagyvárad már évekkel ezelőtt megépített körgyűrűjén csökkenti majd a forgalmat.
A Krónika szerkesztőségéhez is eljuttatott közleményben a Bihar megyei önkormányzat emlékeztet: a 9 kilométeres szakasz Nagyürögd mellett indul ki a 79-es főútból, és Félixfürdő irányába tartva, Kardónál keresztezi a 76-os főutat.
Kampányavató. Az eseményen Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke és Florin Birta nagyváradi polgármesert mellett Nicolae Ciucă, a PNL elnöke és államfőjelöltje is részt vett
Fotó: Bihar Megyei Tanács

Hamarosan befejeződnek Nagyvárad agglomerációs körgyűrűje Nagyürögd és Félixfürdő közötti első szakaszának kivitelezési munkálatai, két hét múlva már meg is nyithatják a forgalom előtt – tájékoztatott a Bihar megyei önkormányzat sajtóosztálya.
A beruházás az Anghel Saligny országos fejlesztési program részeként valósult meg, a megye, Nagyvárad és a megyeszékhely agglomerációjába tartozó települések önkormányzatainak közreműködésével.
„A mai napon egy, az agglomeráció számára fontos projekt zárul le. Ez a körgyűrű a Bihar megyei önkormányzat és a nagyváradi városháza közötti szilárd partnerség eredménye.

Jó hír az arra közlekedőknek: vasárnap 17 órakor átadták a forgalomnak a 9,3 kilométeres belényesi körgyűrűt – ez a Bihar Megyei Tanács által megvalósított hatodik elkerülő út.
Az ilyen nagyszabású projektek azt bizonyítják, hogy ha együttműködünk, akkor sikerül eredményeket elérnünk közösségeink számára” – mondta Ilie Bolojan, a Bihar megyei közgyűlés elnöke és a PNL szenátorjelöltje az avatón.
A körgyűrű körgyűrűje. Az új útszakasz több főutat köt össze
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Florin Birta, Nagyvárad polgármestere hangsúlyozta a projekt által megnyitott fejlesztési lehetőségeket.
„A forgalomáramlás javítása mellett az agglomerációs körgyűrű gazdasági fejlődési lehetőségeket teremt a szomszédos területek számára. Folytatjuk a munkát azokon a sugárirányú utakon, amelyek ezt a gyűrűt összekötik majd a városi körgyűrűvel, ez egy olyan fejlesztési modell, amelyet más infrastrukturális projekteknél is alkalmazni fogunk” – mondta.
és a remények szerint jelentős mértékben csökkenti majd a forgalmi dugókat, illetve a gazdasági fejlődést is elősegíti. A Félixfürdő és Fugyivásárhely közötti második ütem már 65 százalékban elkészült.

Teljes hosszában megnyitották szombaton a Kolozsvárról Nagyvárad és a román-magyar határ irányába vezető gépkocsiforgalmat felgyorsítani hivatott élesdi körgyűrűt – közölte Ilie Bolojan Bihar megyei tanácselnök.
Közös projekt. A körgyűrű a megyei és nagyváradi önkormányzat összefogása nyomán jött létre
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Az agglomerációs körgyűrű teljes értéke 289 millió lej, amelyből 201,3 millió lejt az állami költségvetésből biztosítanak az Anghel Saligny programon keresztül. A Bihar megyei önkormányzat 67,1 millió lejjel járult hozzá a projekt megvalósulásához társfinanszírozóként, a nagyváradi városháza pedig 21 millió lejjel.

Újabb Bihar megyei körgyűrűt adtak át a forgalomnak: a szombaton reggel 9 órakor megnyitott nagyürögdi elkerülő út a Nagyvárad és Arad között autózókat segíti a gyorsabb haladásban.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
szóljon hozzá!