Hirdetés

Ismét Erdélybe látogat Sulyok Tamás köztársasági elnök

Sulyok Tamás

Sulyok Tamás júniusban többek között Gyimesfelsőlokra is ellátogatott

Fotó: Sulyok Tamás/Facebook

Erdélybe látogat augusztus 17. és 19. között Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke, aki magánprogram keretében Kolozsváron, Bonchidán és Válaszúton vesz részt kulturális és közösségi eseményeken. A 2024 márciusában hivatalába lépett államfő negyedszerre tesz látogatást Erdélyben a beiktatása óta.

Bede Laura

2025. augusztus 11., 14:552025. augusztus 11., 14:55

2025. augusztus 11., 17:412025. augusztus 11., 17:41

Székelyföldi látogatása után két hónappal ismét felkeresi Erdélyt Sulyok Tamás államfő. A köztársasági elnök útja ezúttal Kolozs megyébe vezet, ahol több kiemelkedő történelmi és kulturális helyszínt felkeres, valamint találkozik helyi közéleti szereplőkkel és közösségekkel.

A köztársasági elnöki hivatalnak otthont adó Sándor-palota hétfőn a Krónikát arról tájékoztatta, hogy Sulyok Tamás programja augusztus 17-én, vasárnap délelőtt a bonchidai Bánffy-kastély megtekintésével indul.

Hirdetés

Itt a vendégek bepillanthatnak az erdélyi Versailles-ként is emlegetett barokk kastély felújítási és kulturális hasznosítási terveibe. Innen a delegáció Válaszútra utazik, hogy megismerje a Kallós Zoltán Néprajzi Gyűjteményt, amely a Kárpát-medence egyik leggazdagabb néprajzi kollekcióját őrzi. A napot Kolozsváron, a Szent Mihály-templomhoz érkezve zárják, ahol a város egyik legfontosabb történelmi műemlékét tekintik meg – tájékoztatta szerkesztőségünket a Sándor-palota kommunikációs igazgatósága.

korábban írtuk

Villámlátogatásra érkezett Kolozsvárra a magyar államfő
Villámlátogatásra érkezett Kolozsvárra a magyar államfő

Villámlátogatásra érkezett szombaton Kolozsvárra Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke.

Mint írták, augusztus 18-án, hétfőn a magánlátogatásra érkező államfő a Kolozsvári Magyar Napok eseményein vesz részt. Délelőtt megtekinti a Barabás Miklós Céh kiállítását. Ezt követően felkeresi a kolozsmonostori Fájdalmas Szűzanya-plébániatemplomot, ahol kötetlen beszélgetést folytat Székely Dénes plébánossal a templomkertben.

Az este a Kolozsvári Magyar Operaházban folytatódik, ahol a köztársasági elnök részt vesz a Kolozsvári Magyar Napok nyitógáláján.

A rendezvényen beszédet mond Gergely Balázs, a Kincses Kolozsvár Egyesület elnöke, Toró T. Tibor, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács ügyvezető elnöke, Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, valamint maga Sulyok Tamás is.

A harmadik nap a közösségépítés jegyében telik: a köztársasági elnök meglátogatja a Romániai Magyar Cserkészszövetség táborát, ahol sátorszemlét tart, részt vesz a tábori élet eseményein, és közös ebédet fogyaszt a táborozó családokkal.

Sulyok Tamás legutóbb júniusban járt Erdélyben, akkori magánlátogatása során székelyföldi helyszíneket keresett fel.

A köztársasági elnök akkor Marosvásárhelyen ellátogatott az Erdélyi Hagyományok Házához, a Hargita megyei Gyimesfelsőlokon megtekintette az Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceumot, ahol Berszán Lajos atya, az iskola alapítója fogadta, ugyanakkor – mint arról beszámoltunk – a tanintézet tornatermében kosárlabdázott az iskola diákjaival.

korábban írtuk

Sulyok Tamás diákokkal kosarazott székelyföldi látogatása első napján
Sulyok Tamás diákokkal kosarazott székelyföldi látogatása első napján

Megkezdte pénteken négynapos székelyföldi látogatását a magyar államfő. Sulyok Tamás Gyimesfelsőlokon kosárlabdázott is az Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Teológiai Líceum diákjaival.

  • Gyimesbükkön az államfő találkozott Salamon atyával, a Krisztus Szent Teste és Vére Plébánia plébánosával,

  • részt vett a pünkösdi búcsún és szentmisén Csíksomlyón,

  • felkereste a bányakatasztrófa sújtotta Parajdot,

  • majd kopjafát avatott a Székely hősök Emlékművénél Nyergestetőn.

Sulyok Tamás Kézdiszentléleket is felkereste, ahol részt vett a pünkösdi búcsú szentmiséjén a háromszéki település római katolikus erődtemplomában, emellett az államfő Illyefalván ellátogatott a Keresztyén Ifjúsági és Diakóniai Alapítvány központjába.

Az államfő legutóbb februárban járt a kincses városban, mégpedig az Erdélyi Református Egyházkerület tavaly decemberben megválasztott közgyűlése tagjainak ünnepi eskütételén, Kolumbán Vilmos Józsefnek, az egyházkerület új püspökének felszentelésén, a Farkas utcai református templomban. A magyar államfő tavaly decemberben, az egyházkerületben lezajlott tisztújítás után két nappal villámlátogatás erejéig is felkereste Kolozsvárt. Akkor a köztársasági elnököt Kató Béla, az EREK leköszönő püspöke fogadta, ugyanakkor találkozott Kolumbán Vilmos József frissen megválasztott egyházi vezetővel is. Sulyok Tamás egy rövid városnézés keretében meglátogatta a Farkas utcai református templomot, és egy megbeszélésen is részt vett, amelyen jelen volt Bogdán Szabolcs János, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is.

Szintén tavaly decemberben a köztársasági elnök Dévára is ellátogatott, ahol felkereste a Böjte Csaba ferences szerzetes irányította Szent Ferenc Alapítvány által működtetett gyermekotthont. A köztársasági elnök ugyanakkor Temesváron részt vett és felszólalt az 1989-es romániai forradalom áldozatainak emlékére szervezett gálaműsoron.

korábban írtuk

Sulyok Tamás Parajdon: az egész magyar nemzet szolidáris az itt élőkkel
Sulyok Tamás Parajdon: az egész magyar nemzet szolidáris az itt élőkkel

Az egész magyar nemzet szolidaritását szeretném kifejezni itt Parajdon, az itt élők mindenben számíthatnak ránk – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök vasárnap Parajdon, a bánya bejáratánál tartott sajtótájékoztatón.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

Megújult az egykori apátsági épület és templom, elkészült a zarándokközpont Szentjobbon

Megújult az egykori apátsági épület és plébániatemplom, elkészült a zarándokközpont a Bihar megyei Szentjobbon.

Megújult az egykori apátsági épület és templom, elkészült a zarándokközpont Szentjobbon
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Fiktív ukrajnai menekültekkel szerzett több száz ezer lej közpénzt egy férfi

Több mint 226 ezer lejnyi állami támogatást szerzett jogosulatlanul egy 26 éves, Máramarosszigetről származó férfi a gyanú szerint úgy, hogy valótlan adatokat közölt ukrajnai menekültek elszállásolásáról és ellátásáról.

Fiktív ukrajnai menekültekkel szerzett több száz ezer lej közpénzt egy férfi
2026. június 10., szerda

A medvék már nem csak az élőket zavarják, a temetőben is garázdálkodnak

Brassóban a medvék már nem csak az élőket zavarják, hanem a temetőben is gyakran felbukkannak, a sírokon taposnak, a pap a csendőrséggel éjszaka járőrözik a sírkertben.

A medvék már nem csak az élőket zavarják, a temetőben is garázdálkodnak
2026. június 09., kedd

Nyáron egyre több a vipera és a medve a túraútvonalakon

A medvék és a viperák egyre gyakrabban jelennek meg a népszerű túraútvonalakon, ezért a most kezdődő nyári időszakban fokozott elővigyázatosságra van szükség – hívta fel a figyelmet a Salvamont hegyimentő-szolgálat.

Nyáron egyre több a vipera és a medve a túraútvonalakon
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Városokban a fő szórakozóhely a bevásárlóközpont lett, kevesen járnak már piacra vagy sétálni

Egy friss felmérés szerint a romániai nagyvárosokban élők legfőbb kikapcsolódási helye a bevásárlóközpont.

Városokban a fő szórakozóhely a bevásárlóközpont lett, kevesen járnak már piacra vagy sétálni
2026. június 09., kedd

Érettségiügyben nyert pert egy kolozsvári diáklány

Precedensértékű pert nyert a tanügyi tárcával szemben egy kolozsvári diáklány, aki azért fordult bírósághoz, mert egy bécsi egyetem felvételi vizsgája egybeesett az érettségivel, és nem engedték meg számára a speciális vizsgaidőszakban való részvételt.

Érettségiügyben nyert pert egy kolozsvári diáklány
2026. június 09., kedd

Egyesületbe tömörülnek az önkormányzatok és borászatok a történelmi borvidék fellendítése érdekében

Az 1989-es rendszerváltás óta drámaian visszaesett a szőlőtermesztés és a bortermelés a ménes–magyarádi dombokon, ezért az érintettek az összefogástól remélik a vállalkozások forgalmának növelését, a térség történelme és hagyományai megismertetését.

Egyesületbe tömörülnek az önkormányzatok és borászatok a történelmi borvidék fellendítése érdekében
Hirdetés
2026. június 09., kedd

Eladó a Szent Korona érmelléki menedékhelye

Ismét megvételre kínálják a tulajdonosok az érköbölkúti Bónis-kúriát, amely arról híres, hogy az 1848–1849-es magyar forradalom és szabadságharc idején átmenetileg a Szent Korona menedékhelye is volt.

Eladó a Szent Korona érmelléki menedékhelye
2026. június 09., kedd

Rekordösszegű támogatást kap Boc kedvenc csapata, a KMN ennek töredékéből gazdálkodhat

Miközben Kolozsvár közel 50 millió lejt oszt szét sport-, kulturális és szociális projektekre, a legnagyobb támogatást az Kolozsvári U fociklub kapja: 14 millió lejt. Ez több, mint amennyit a TIFF, a magyar napok és más kulturális események együtt kapnak.

Rekordösszegű támogatást kap Boc kedvenc csapata, a KMN ennek töredékéből gazdálkodhat
2026. június 09., kedd

Figyelmeztetnek az orvosok: nagyon sok gyermeket ér rollerbaleset

Minden harmadik roller-balesetben gyermek is érintett – hívták fel a figyelmet a temesvári megyei kórház orvosai.

Figyelmeztetnek az orvosok: nagyon sok gyermeket ér rollerbaleset
Hirdetés
Hirdetés