
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán
Fotó: Videófelvétel/Antena3
Videót tett közzé a belügyminisztérium a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának elfogásáról. A felvételeken az is látható, amint a 39 éves férfi közvetlenül az elfogása után beismeri tettét a rendőrök előtt.
2026. május 09., 09:462026. május 09., 09:46
2026. május 09., 10:492026. május 09., 10:49
Cătălin Predoiu belügyminiszter péntek este gratulált azoknak az egységeknek, amelyek részt vettek a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának felkutatásában, valamint az akcióba önkéntesen bekapcsolódó civileknek is.
„Elismerésemet és köszönetemet fejezem ki a belügyminisztérium vezetősége nevében minden olyan struktúrának, amely részt vett a ma Bihar megyében végrehajtott műveletben, amelynek eredményeként elfogták a pelbárthidai emberölés feltételezett elkövetőjét. Az akció bizonyítja, hogy a belügyi szervek képesek összehangoltan, gyorsan és hatékonyan fellépni a Bihar megyei törvényszék ügyészének koordinálásával.
Ugyanakkor őszinte részvétemet fejezem ki a tragikus eseményben érintett családnak” – fogalmazott Cătălin Predoiu a belügyminisztérium Facebook-oldalán közzétett üzenet szerint.
A belügyminisztérium Facebook-oldalán egy videófelvételt is közzétettek, amelyen az elfogási művelet részletei láthatók.
A keresési és felkutatási akcióban a belügyminisztérium több struktúrájának jelentős erői és technikai eszközei vettek részt.
A terepen a Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei, a Bihar megyei csendőrség munkatársai, a Nagyváradi Területi Határrendészeti Felügyelőség határrendészei, más területi rendőri egységek képviselői, valamint önkéntesek dolgoztak együtt.
Emellett határfigyelési intézkedéseket rendeltek el, és aktiválták az intézmények közötti, valamint a határokon átnyúló együttműködési mechanizmusokat is.
Ahogyan az a Bihar megyei rendőrség által közzétett rövid videófelvételen is látható, a férfi már az elfogását követően, hatórás keresés után beismerte a gyilkosságot. Közvetlenül megbilincselése után a rendőrök és a jelenlévő tanúk előtt elismerte, hogy megölte a 18 éves lányt: egy zsebkéshez hasonló késsel többször nyakon szúrta.
A nyomozás az ügyész irányításával tovább folytatódik annak érdekében, hogy feltárják a rendkívül súlyos bűncselekmény minden körülményét.
Mint korábban beszámoltunk róla, az áldozat a borsi szakképző líceum tanulója volt, és már két éve gyakorlatozott a családja pelbárthidai farmján. A gyanúsított Bóné József Zsoltot – aki nem először került összetűzésbe a törvénnyel – végül a gyilkosság helyszínétől nem messze fogták el többórás hajtóvadászat után. A férfi 2008-ban már elkövetett egy emberölést, emiatt 20 év letöltendő börtönbüntetéssel sújtották, de a szatmári bíróság ítélete nyomán hamarabb szabadulhatott, és tavaly áprilisban feltételesen szabadlábra helyezték.

Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.
A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.
A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.
A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.
„Egyre gyorsabban épülnek az A1-es autópálya Lugos–Déva szakaszán kivételezés alatt álló alagutak” – tudatta Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésében.
Országszerte különösen meleg lesz a következő napokban, de záporokra, zivatarokra is gyakran lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 15. és 28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Hanyagsággal vádolta meg Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt Dorin Toma tartalékos tábornok, a NATO Délkeleti Többnemzetiségű Hadosztály Parancsnokságának 2022 és 2025 közötti volt parancsnoka.
A Maros megyei Mezőszengye község lakosságának több mint fele, azaz 52,2 százalék igennel szavazott a település polgármesterének, Vasile Grecnek a leváltásáról szóló népszavazáson, míg 47,8 százalék nem értett egyet a polgármester távozásával.
Több mint 107 ezer lejjel károsítottak meg egy kolozsvári nőt azok a fiatal külföldi állampolgárok, akiket a rendőrség néhány órán belül azonosított és őrizetbe vett. A gyanúsítottak a jól ismert „hiteles csalás” módszeré
A Temesvári Műszaki Egyetem új fejezetet nyit a romániai felsőoktatásban: egy olyan képzési profil körvonalazódik az intézményen belül, amely a mesterséges intelligenciát, a humanoid robotokat és a drónokat helyezi a középpontba.
szóljon hozzá!