
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán
Fotó: Videófelvétel/Antena3
Videót tett közzé a belügyminisztérium a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának elfogásáról. A felvételeken az is látható, amint a 39 éves férfi közvetlenül az elfogása után beismeri tettét a rendőrök előtt.
2026. május 09., 09:462026. május 09., 09:46
2026. május 09., 10:492026. május 09., 10:49
Cătălin Predoiu belügyminiszter péntek este gratulált azoknak az egységeknek, amelyek részt vettek a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának felkutatásában, valamint az akcióba önkéntesen bekapcsolódó civileknek is.
„Elismerésemet és köszönetemet fejezem ki a belügyminisztérium vezetősége nevében minden olyan struktúrának, amely részt vett a ma Bihar megyében végrehajtott műveletben, amelynek eredményeként elfogták a pelbárthidai emberölés feltételezett elkövetőjét. Az akció bizonyítja, hogy a belügyi szervek képesek összehangoltan, gyorsan és hatékonyan fellépni a Bihar megyei törvényszék ügyészének koordinálásával.
Ugyanakkor őszinte részvétemet fejezem ki a tragikus eseményben érintett családnak” – fogalmazott Cătălin Predoiu a belügyminisztérium Facebook-oldalán közzétett üzenet szerint.
A belügyminisztérium Facebook-oldalán egy videófelvételt is közzétettek, amelyen az elfogási művelet részletei láthatók.
A keresési és felkutatási akcióban a belügyminisztérium több struktúrájának jelentős erői és technikai eszközei vettek részt.
A terepen a Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei, a Bihar megyei csendőrség munkatársai, a Nagyváradi Területi Határrendészeti Felügyelőség határrendészei, más területi rendőri egységek képviselői, valamint önkéntesek dolgoztak együtt.
Emellett határfigyelési intézkedéseket rendeltek el, és aktiválták az intézmények közötti, valamint a határokon átnyúló együttműködési mechanizmusokat is.
Ahogyan az a Bihar megyei rendőrség által közzétett rövid videófelvételen is látható, a férfi már az elfogását követően, hatórás keresés után beismerte a gyilkosságot. Közvetlenül megbilincselése után a rendőrök és a jelenlévő tanúk előtt elismerte, hogy megölte a 18 éves lányt: egy zsebkéshez hasonló késsel többször nyakon szúrta.
A nyomozás az ügyész irányításával tovább folytatódik annak érdekében, hogy feltárják a rendkívül súlyos bűncselekmény minden körülményét.
Mint korábban beszámoltunk róla, az áldozat a borsi szakképző líceum tanulója volt, és már két éve gyakorlatozott a családja pelbárthidai farmján. A gyanúsított Bóné József Zsoltot – aki nem először került összetűzésbe a törvénnyel – végül a gyilkosság helyszínétől nem messze fogták el többórás hajtóvadászat után. A férfi 2008-ban már elkövetett egy emberölést, emiatt 20 év letöltendő börtönbüntetéssel sújtották, de a szatmári bíróság ítélete nyomán hamarabb szabadulhatott, és tavaly áprilisban feltételesen szabadlábra helyezték.

Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
szóljon hozzá!