Hirdetés

Helikopterből filmezték a pelbárthidai gyilkos elfogását

pelbárthida

Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán

Fotó: Videófelvétel/Antena3

Videót tett közzé a belügyminisztérium a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának elfogásáról. A felvételeken az is látható, amint a 39 éves férfi közvetlenül az elfogása után beismeri tettét a rendőrök előtt.

Krónika

2026. május 09., 09:462026. május 09., 09:46

2026. május 09., 10:492026. május 09., 10:49

Cătălin Predoiu belügyminiszter péntek este gratulált azoknak az egységeknek, amelyek részt vettek a Bihar megyei Pelbárthida településen meggyilkolt 18 éves lány feltételezett gyilkosának felkutatásában, valamint az akcióba önkéntesen bekapcsolódó civileknek is.

„Elismerésemet és köszönetemet fejezem ki a belügyminisztérium vezetősége nevében minden olyan struktúrának, amely részt vett a ma Bihar megyében végrehajtott műveletben, amelynek eredményeként elfogták a pelbárthidai emberölés feltételezett elkövetőjét. Az akció bizonyítja, hogy a belügyi szervek képesek összehangoltan, gyorsan és hatékonyan fellépni a Bihar megyei törvényszék ügyészének koordinálásával.

Hirdetés
Idézet
Rendőrök, csendőrök, határrendészek, a légi főfelügyelőség egységei, terepen dolgozó alakulatok és mozgósított önkéntesek dolgoztak összehangoltan, minden rendelkezésre álló erőforrást felhasználva a személy felkutatására.

Ugyanakkor őszinte részvétemet fejezem ki a tragikus eseményben érintett családnak” – fogalmazott Cătălin Predoiu a belügyminisztérium Facebook-oldalán közzétett üzenet szerint.

A belügyminisztérium Facebook-oldalán egy videófelvételt is közzétettek, amelyen az elfogási művelet részletei láthatók.

A keresési és felkutatási akcióban a belügyminisztérium több struktúrájának jelentős erői és technikai eszközei vettek részt.

A terepen a Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei, a Bihar megyei csendőrség munkatársai, a Nagyváradi Területi Határrendészeti Felügyelőség határrendészei, más területi rendőri egységek képviselői, valamint önkéntesek dolgoztak együtt.

A hatóságok közúti ellenőrzőpontokat állítottak fel, terepkutatásokat és átfésüléseket végeztek, valamint különféle technikai eszközöket vetettek be:

drónokat,
  • nyomkereső kutyákat,
  • hőkamerás távcsöveket
  • és a belügyminisztérium légi főfelügyelőségének egyik helikopterét is.

    Emellett határfigyelési intézkedéseket rendeltek el, és aktiválták az intézmények közötti, valamint a határokon átnyúló együttműködési mechanizmusokat is.

    A bűncselekménnyel gyanúsított személyt – egy 39 éves pelbárthidai férfit – a légi főfelügyelőség helikopterének segítségével péntek este 18.10 körül találták meg, egy repceföldön rejtőzködve, mintegy egy kilométerre a gyilkosság helyszínétől.

    Ahogyan az a Bihar megyei rendőrség által közzétett rövid videófelvételen is látható, a férfi már az elfogását követően, hatórás keresés után beismerte a gyilkosságot. Közvetlenül megbilincselése után a rendőrök és a jelenlévő tanúk előtt elismerte, hogy megölte a 18 éves lányt: egy zsebkéshez hasonló késsel többször nyakon szúrta.

    A nyomozás az ügyész irányításával tovább folytatódik annak érdekében, hogy feltárják a rendkívül súlyos bűncselekmény minden körülményét.

    Mint korábban beszámoltunk róla, az áldozat a borsi szakképző líceum tanulója volt, és már két éve gyakorlatozott a családja pelbárthidai farmján. A gyanúsított Bóné József Zsoltot – aki nem először került összetűzésbe a törvénnyel – végül a gyilkosság helyszínétől nem messze fogták el többórás hajtóvadászat után. A férfi 2008-ban már elkövetett egy emberölést, emiatt 20 év letöltendő börtönbüntetéssel sújtották, de a szatmári bíróság ítélete nyomán hamarabb szabadulhatott, és tavaly áprilisban feltételesen szabadlábra helyezték.

    korábban írtuk

    Kézre került a fiatal lány gyilkosa Bihar megyében
    Kézre került a fiatal lány gyilkosa Bihar megyében

    Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.

    Hirdetés
    szóljon hozzá! Hozzászólások

    Hírlevél

    Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

    Hirdetés
    Hirdetés

    A rovat további cikkei

    2026. június 16., kedd

    Két emberre támadt a medve a Székelyföldön

    Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.

    Két emberre támadt a medve a Székelyföldön
    Hirdetés
    2026. június 15., hétfő

    Robbanásszerűen nőtt a medvepopuláció Dél-Erdélyben, egyre több gazdaságba törnek be a nagyvadak

    A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.

    Robbanásszerűen nőtt a medvepopuláció Dél-Erdélyben, egyre több gazdaságba törnek be a nagyvadak
    2026. június 15., hétfő

    Bálványosfürdő természeti kincsére szavazhat a közönség

    A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.

    Bálványosfürdő természeti kincsére szavazhat a közönség
    2026. június 15., hétfő

    Csodák Palotája a székelyföldi láthatáron, azaz tudományos játszóházat alakítanak ki

    A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.

    Csodák Palotája a székelyföldi láthatáron, azaz tudományos játszóházat alakítanak ki
    Hirdetés
    2026. június 15., hétfő

    Egyre közelebb a munkálatok vége a dél-erdélyi autópálya egyik legnehezebb szakaszán

    „Egyre gyorsabban épülnek az A1-es autópálya Lugos–Déva szakaszán kivételezés alatt álló alagutak” – tudatta Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésében.

    Egyre közelebb a munkálatok vége a dél-erdélyi autópálya egyik legnehezebb szakaszán
    2026. június 15., hétfő

    Berobban a nyár, de a záporoktól egyelőre nem szabadulunk

    Országszerte különösen meleg lesz a következő napokban, de záporokra, zivatarokra is gyakran lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 15. és 28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

    Berobban a nyár, de a záporoktól egyelőre nem szabadulunk
    2026. június 15., hétfő

    Tartalékos tábornok: Veștea hanyagsága évekig hátráltatta az Erdélyben gyakorlatozó NATO-erőket

    Hanyagsággal vádolta meg Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt Dorin Toma tartalékos tábornok, a NATO Délkeleti Többnemzetiségű Hadosztály Parancsnokságának 2022 és 2025 közötti volt parancsnoka.

    Tartalékos tábornok: Veștea hanyagsága évekig hátráltatta az Erdélyben gyakorlatozó NATO-erőket
    Hirdetés
    2026. június 15., hétfő

    Referendummal menesztik egy erdélyi település polgármesterét

    A Maros megyei Mezőszengye község lakosságának több mint fele, azaz 52,2 százalék igennel szavazott a település polgármesterének, Vasile Grecnek a leváltásáról szóló népszavazáson, míg 47,8 százalék nem értett egyet a polgármester távozásával.

    Referendummal menesztik egy erdélyi település polgármesterét
    2026. június 14., vasárnap

    Csalással gyanúsított moldovai és ukrán állampolgárokat vettek őrizetbe Kolozsváron

    Több mint 107 ezer lejjel károsítottak meg egy kolozsvári nőt azok a fiatal külföldi állampolgárok, akiket a rendőrség néhány órán belül azonosított és őrizetbe vett. A gyanúsítottak a jól ismert „hiteles csalás” módszeré

    Csalással gyanúsított moldovai és ukrán állampolgárokat vettek őrizetbe Kolozsváron
    2026. június 14., vasárnap

    Drónok, AI, humanoid robotok: a jövő mérnökeit elsőként a Bánságban képzik

    A Temesvári Műszaki Egyetem új fejezetet nyit a romániai felsőoktatásban: egy olyan képzési profil körvonalazódik az intézményen belül, amely a mesterséges intelligenciát, a humanoid robotokat és a drónokat helyezi a középpontba.

    Drónok, AI, humanoid robotok: a jövő mérnökeit elsőként a Bánságban képzik
    Hirdetés
    Hirdetés