
Még el sem ment a tél, már megjelentek az úthibák
Fotó: Facebook/Info Trafic Arad - Oficial
Gyarapodnak az aradi gépkocsivezetők panaszai a megye főbb útjain keletkezett kátyúk okozta defektek és más műszaki meghibásodások miatt. A sofőrök szerint a DN7-es és a DN79-es országutak egyes szakaszai szinte járhatatlanná váltak az elmúlt hetekben váltakozó fagy és olvadás, valamint a hóeltakarítási beavatkozások után. A közösségi oldalakat napok óta elárasztják a videók, fotók és felháborodott kommentek a megye úthálózatának állapotáról.
2026. január 22., 17:222026. január 22., 17:22
Többen arról számoltak be, hogy bizonyos útszakaszokon már lehetetlen kikerülni a kátyúkat – ilyen például az Arad–Déva közötti DN7-es, az Arad–Nagyvárad közötti DN79-es országút, illetve a várost elkerülő körgyűrű több pontja.
„Ahogy kiérsz Aradról Déva felé, kész katasztrófa. Ugyanez a helyzet a körgyűrűn is, a hőerőműtől Nagylak irányába. Érthető, hogy sóztak, és tönkrement az aszfalt, de mikor kezdik már a javítást? Munkásokat még nem láttam” – írta egy sofőr a Facebookon létrehozott Info Trafic Arad – Oficial nevű közlekedési csoportban.
A Temesvári Regionális Út- és Hídiügyi Igazgatóság (DRDP) illetékese az Agerpres hírügynökséggel közölte: a javítások közvetlenül az ünnepek után elkezdődtek, de csak olyan napokon tudtak dolgozni, amikor nem esett hó vagy eső.
„Naponta végzünk javításokat hidegaszfaltos technológiával a DN79-es és a DN7-es úton. Ezek ideiglenes beavatkozások, amelyek célja, hogy az autópálya- és országúti szakaszok járhatók maradjanak a téli időszakban” – nyilatkozta Alina Sabou, az intézmény szóvivője.
Hozzátette: a kátyúk kialakulása a fagyos időjárás és az ünnepi időszakban megnövekedett forgalom együttes következménye.
A DN79 Arad és Kisjenő közötti szakaszon az útburkolat még garanciában van, ezért az útkezelő értesítette a kivitelezőt, hogy végezze el a szükséges javításokat. Emellett a közúti infrastruktúrát kezelő társaság (CNAIR) csapatai is beavatkoztak „a közlekedésbiztonság fenntartása és a károk terjedésének megfékezése érdekében”.
„Ezekben a napokban az Alsósimánd–Kisjenő szakaszon dolgoznak az útügyi igazgatóság munkatársai. Fontos hangsúlyozni, hogy a hidegaszfaltos javítások ideiglenesek, és szükség lehet az ismétlésükre. A tartós helyreállításra csak kedvező időjárás mellett kerülhet sor, amikor melegaszfaltot lehet használni” – mondta Sabou.
A kátyúk jelölésével kapcsolatban az intézmény közölte: a DN7-es és DN79-es utakon, valamint az A1-es autópályán is kihelyezték a „egyenetlen úttestre” figyelmeztető táblákat, illetve sebességkorlátozásokat vezettek be – lakott területen 30 km/h-ra, azon kívül 50 km/h-ra. Az aradi önkormányzat sajtóosztálya a körgyűrű állapotával kapcsolatban azt közölte: az ideiglenes, hidegaszfaltos kátyúzás azonnal megkezdődik, amint a hőmérséklet tartósan fagypont fölé emelkedik.

A kolozsvári bíróság arra kötelezte a kolozsvári regionális út- és hídügyi igazgatóságot (DRDP Cluj), hogy több mint 11 000 lejes kártérítést fizessen egy autótulajdonosnak.
A terhesség, a vajúdás és a szülés időszakában erősítené meg a páciensek jogait az a törvénykezdeményezés, melyet elsöprő szavazattöbbséggel fogadott el a héten a bukaresti szenátus.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél (Gelu) településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Vajon mi lehet a gépi tudás korában a pedagógia, a tanár–diák kapcsolat lelke, fő benső mozgatóereje? Többek közt erre a kérdésre keres és ad válaszokat Vass Vilmos magyarországi egyetemi docens, a neveléstudományok számos mesterének könyve.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselő-testület posztumusz díszpolgári címet adományozott Kincses Előd néhai ügyvédnek, emberjogi harcosnak.
Novák Károly Eduárd pénteken úgy fogalmazott: „az orosz sportolók részvételének megtagadása” a kolozsvári ritmikus gimnasztika világkupán azzal a kockázattal jár, hogy negatív precedenst teremt a román sport számára a nemzetközi porondon.
Magyarországnak nemcsak politikai, hanem szerződéses alapja is van arra, hogy megszólaljon az erdélyi magyarságot ért jogsérelmek ügyében, így a premontrei apát kilakoltatásának ügyében is – hívta fel Orbán Anita külügyminiszter figyelmét Izsák Balázs.
A bukaresti ügyvivő kormány pénteki ülésén hivatalosította Hargita megye címerét – tájékoztatott a szövetség sajtóirodája, jelezve, a döntés az RMDSZ javaslatára született.
Az Arad megyei Borossebesen működő előtisztító derítőállomásból áradó bűzre panaszkodnak a helyi lakosok, a környezetőrség ellenőrzése pedig súlyos szabálytalanságokat tárt fel. Az üzemeltetőt 100 ezer lejre bírságolták.
Újabb riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt. Vasárnap 16 megyében a legmagasabb fokú hőségriasztás lesz érvényben.
Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.
szóljon hozzá!