
A vita során az egyik gyermek egy otthonról hozott konyhakéssel támadt osztálytársára. Képünk illusztráció
Fotó: Police.hu
Egyre több részlet derül ki az Arad megyei gyermekkéselésről, a háttérben húzódó zaklatásról és a rendszer hiányosságairól. Mihai Pașca prefektus szerdán közölte, hogy az eddigi vizsgálatok alapján a tragédiába torkolló konfliktust korábbi bántalmazások és figyelmen kívül hagyott jelzések előzték meg.
2026. május 20., 17:092026. május 20., 17:09
Mint arról korábban írtunk, a május 8-án történt incidens a Vinga község technológiai líceumában zajlott le, egy tanítási szünet alatt. A két érintett fiú egyaránt 12 éves, mindketten ötödik osztályos tanulók. A közöttük kialakult vita során az egyik gyermek egy otthonról hozott konyhakéssel támadt osztálytársára. A megsebesített fiút hátán és kezén érte több szúrás, állapota miatt pedig SMURD-helikopterrel szállították a temesvári Louis Țurcanu Gyermekkórházba.
Az Arad megyei prefektus szerint különösen aggasztó, hogy a támadó diák osztálytársai már az incidens előtt tudtak arról, hogy a fiú kést vitt magával az iskolába, ennek ellenére nem értesítették a tanárokat. Mihai Pașca hangsúlyozta:
A G4 Media beszámolója alapján az első vizsgálatok során az is kiderült, hogy gyermekek esetében volt zaklatási előzmény. A prefektus szerint a támadó fiú korábban maga is zaklatás áldozata volt, és ezt a helyzetet az illetékesek nem kezelték megfelelően. Emellett a megtámadott gyermek viselkedésével kapcsolatban is készültek korábban jelentések, ám ezek sem vezettek konkrét intézkedésekhez. A megyei tanfelügyelőség jelentése szintén hiányosságokat állapított meg az ügy kezelésében.
A prefektúra most azt vizsgálja, hogy az érintett intézmények megtettek-e minden szükséges lépést a támadás megelőzése érdekében, illetve milyen intézkedésekkel lehetne csökkenteni a hasonló esetek kockázatát a jövőben. A rendőrség időközben fokozott jelenlétet biztosít Vingán, különösen az iskola környékén, hogy megelőzzék az esetleges újabb konfliktusokat.
A támadó fiút a történtek után először egy sürgősségi központban helyezték el, később azonban visszakerült családjához. Jelenleg speciális felügyelet alatt áll, és az Arad Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság munkatársai hetente ellenőrzik majd.
A megszúrt gyermeket időközben kiengedték a kórházból, de továbbra is lábadozik, emellett pszichológiai támogatást is kap. Mihai Pașca szerint a fiú fizikailag és lelkileg is viszonylag jó állapotban van, és szeretne visszatérni az iskolába. A prefektus hozzátette: személyesen is figyelemmel követi majd az ügy alakulását.
A temesvári gyermekkórház orvosai szerint a fiú sérülései rendkívül súlyosak voltak. Iulia Bagiu, az intézmény szóvivője elmondta, hogy legalább az egyik késszúrás közvetlen életveszélyt jelentett. Az egyik seb majdnem elérte a gyermek szívét, a kés pedig a tüdejét is megsértette, ami légmellet okozott. Emellett a bicepszizom is súlyosan károsodott, amelyet műtéttel kellett helyreállítani. A gyermeket még a támadás napján megoperálták.

Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.
Miért költözik egy külföldi diák több ezer kilométerre otthonától, hogy Kolozsváron tanuljon orvoslást? A kolozsvári orvosisokat, azaz a Iuliu Hațieganu Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (UMF) diákjait kérdeztük tapasztalataikról.
A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.
A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.
A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.
„Egyre gyorsabban épülnek az A1-es autópálya Lugos–Déva szakaszán kivételezés alatt álló alagutak” – tudatta Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésében.
Országszerte különösen meleg lesz a következő napokban, de záporokra, zivatarokra is gyakran lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 15. és 28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Hanyagsággal vádolta meg Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt Dorin Toma tartalékos tábornok, a NATO Délkeleti Többnemzetiségű Hadosztály Parancsnokságának 2022 és 2025 közötti volt parancsnoka.
A Maros megyei Mezőszengye község lakosságának több mint fele, azaz 52,2 százalék igennel szavazott a település polgármesterének, Vasile Grecnek a leváltásáról szóló népszavazáson, míg 47,8 százalék nem értett egyet a polgármester távozásával.
Több mint 107 ezer lejjel károsítottak meg egy kolozsvári nőt azok a fiatal külföldi állampolgárok, akiket a rendőrség néhány órán belül azonosított és őrizetbe vett. A gyanúsítottak a jól ismert „hiteles csalás” módszeré
szóljon hozzá!