Hirdetés

Arad megyei késelés: a támadó diák osztálytársai már az incidens előtt tudtak a késről

kés

A vita során az egyik gyermek egy otthonról hozott konyhakéssel támadt osztálytársára. Képünk illusztráció

Fotó: Police.hu

Egyre több részlet derül ki az Arad megyei gyermekkéselésről, a háttérben húzódó zaklatásról és a rendszer hiányosságairól. Mihai Pașca prefektus szerdán közölte, hogy az eddigi vizsgálatok alapján a tragédiába torkolló konfliktust korábbi bántalmazások és figyelmen kívül hagyott jelzések előzték meg.

Krónika

2026. május 20., 17:092026. május 20., 17:09

Mint arról korábban írtunk, a május 8-án történt incidens a Vinga község technológiai líceumában zajlott le, egy tanítási szünet alatt. A két érintett fiú egyaránt 12 éves, mindketten ötödik osztályos tanulók. A közöttük kialakult vita során az egyik gyermek egy otthonról hozott konyhakéssel támadt osztálytársára. A megsebesített fiút hátán és kezén érte több szúrás, állapota miatt pedig SMURD-helikopterrel szállították a temesvári Louis Țurcanu Gyermekkórházba.

Az Arad megyei prefektus szerint különösen aggasztó, hogy a támadó diák osztálytársai már az incidens előtt tudtak arról, hogy a fiú kést vitt magával az iskolába, ennek ellenére nem értesítették a tanárokat. Mihai Pașca hangsúlyozta:

Hirdetés

az ügy „rendkívül súlyos és sokkoló”, főként azért, mert egy olyan helyen történt, ahol a szülőknek biztonságban kellene tudniuk gyermekeiket.

A G4 Media beszámolója alapján az első vizsgálatok során az is kiderült, hogy gyermekek esetében volt zaklatási előzmény. A prefektus szerint a támadó fiú korábban maga is zaklatás áldozata volt, és ezt a helyzetet az illetékesek nem kezelték megfelelően. Emellett a megtámadott gyermek viselkedésével kapcsolatban is készültek korábban jelentések, ám ezek sem vezettek konkrét intézkedésekhez. A megyei tanfelügyelőség jelentése szintén hiányosságokat állapított meg az ügy kezelésében.

A prefektúra most azt vizsgálja, hogy az érintett intézmények megtettek-e minden szükséges lépést a támadás megelőzése érdekében, illetve milyen intézkedésekkel lehetne csökkenteni a hasonló esetek kockázatát a jövőben. A rendőrség időközben fokozott jelenlétet biztosít Vingán, különösen az iskola környékén, hogy megelőzzék az esetleges újabb konfliktusokat.

A hatóságok attól tartanak, hogy az incidens a két család vagy a közösség tagjai között további feszültségeket okozhat, ráadásul mindkét érintett diáknak vannak testvérei ugyanabban az iskolában.

A támadó fiút a történtek után először egy sürgősségi központban helyezték el, később azonban visszakerült családjához. Jelenleg speciális felügyelet alatt áll, és az Arad Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság munkatársai hetente ellenőrzik majd.

A megszúrt gyermeket időközben kiengedték a kórházból, de továbbra is lábadozik, emellett pszichológiai támogatást is kap. Mihai Pașca szerint a fiú fizikailag és lelkileg is viszonylag jó állapotban van, és szeretne visszatérni az iskolába. A prefektus hozzátette: személyesen is figyelemmel követi majd az ügy alakulását.

A temesvári gyermekkórház orvosai szerint a fiú sérülései rendkívül súlyosak voltak. Iulia Bagiu, az intézmény szóvivője elmondta, hogy legalább az egyik késszúrás közvetlen életveszélyt jelentett. Az egyik seb majdnem elérte a gyermek szívét, a kés pedig a tüdejét is megsértette, ami légmellet okozott. Emellett a bicepszizom is súlyosan károsodott, amelyet műtéttel kellett helyreállítani. A gyermeket még a támadás napján megoperálták.

korábban írtuk

Összeszólalkozás után megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek Arad megyében
Összeszólalkozás után megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek Arad megyében

Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

Két emberre támadt a medve a Székelyföldön

Medve sebesített meg két férfit hétfőn a Hargita megyei Kászonújfaluban. Mindkét áldozat több sérülést szenvedett, de nincsenek életveszélyben – számolt be az Agerpres hírügynökség.

Két emberre támadt a medve a Székelyföldön
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Ilyennek látják Erdélyt: több okból is népszerű a külföldi hallgatók körében a kolozsvári orvosi

Miért költözik egy külföldi diák több ezer kilométerre otthonától, hogy Kolozsváron tanuljon orvoslást? A kolozsvári orvosisokat, azaz a Iuliu Hațieganu Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (UMF) diákjait kérdeztük tapasztalataikról.

Ilyennek látják Erdélyt: több okból is népszerű a külföldi hallgatók körében a kolozsvári orvosi
2026. június 15., hétfő

Robbanásszerűen nőtt a medvepopuláció Dél-Erdélyben, egyre több gazdaságba törnek be a nagyvadak

A Hunyad megyei környezetvédelem friss adatai szerint a térségben több mint 1000 barnamedve él, miközben a Román Akadémia szerint a megyében az ideális állomány 250 példány lenne.

Robbanásszerűen nőtt a medvepopuláció Dél-Erdélyben, egyre több gazdaságba törnek be a nagyvadak
2026. június 15., hétfő

Bálványosfürdő természeti kincsére szavazhat a közönség

A Magyar Talajtani Társaság Év Talaja versenyének történetében először neveztek erdélyi talajszelvényt a megmérettetésre. A bálványosfürdői Apor-lányok feredőjénél feltárt különleges mintára június 16-án déli 12 óráig szavazhat a közönség.

Bálványosfürdő természeti kincsére szavazhat a közönség
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Csodák Palotája a székelyföldi láthatáron, azaz tudományos játszóházat alakítanak ki

A budapesti Csodák Palotájához hasonló, még annál is nagyobb szabású tudományos játszóházat alakítanak ki Sepsiszentgyörgyön.

Csodák Palotája a székelyföldi láthatáron, azaz tudományos játszóházat alakítanak ki
2026. június 15., hétfő

Egyre közelebb a munkálatok vége a dél-erdélyi autópálya egyik legnehezebb szakaszán

„Egyre gyorsabban épülnek az A1-es autópálya Lugos–Déva szakaszán kivételezés alatt álló alagutak” – tudatta Horațiu Cosma, a közlekedési minisztérium államtitkára egy Facebook-bejegyzésében.

Egyre közelebb a munkálatok vége a dél-erdélyi autópálya egyik legnehezebb szakaszán
2026. június 15., hétfő

Berobban a nyár, de a záporoktól egyelőre nem szabadulunk

Országszerte különösen meleg lesz a következő napokban, de záporokra, zivatarokra is gyakran lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat június 15. és 28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Berobban a nyár, de a záporoktól egyelőre nem szabadulunk
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Tartalékos tábornok: Veștea hanyagsága évekig hátráltatta az Erdélyben gyakorlatozó NATO-erőket

Hanyagsággal vádolta meg Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt Dorin Toma tartalékos tábornok, a NATO Délkeleti Többnemzetiségű Hadosztály Parancsnokságának 2022 és 2025 közötti volt parancsnoka.

Tartalékos tábornok: Veștea hanyagsága évekig hátráltatta az Erdélyben gyakorlatozó NATO-erőket
2026. június 15., hétfő

Referendummal menesztik egy erdélyi település polgármesterét

A Maros megyei Mezőszengye község lakosságának több mint fele, azaz 52,2 százalék igennel szavazott a település polgármesterének, Vasile Grecnek a leváltásáról szóló népszavazáson, míg 47,8 százalék nem értett egyet a polgármester távozásával.

Referendummal menesztik egy erdélyi település polgármesterét
2026. június 14., vasárnap

Csalással gyanúsított moldovai és ukrán állampolgárokat vettek őrizetbe Kolozsváron

Több mint 107 ezer lejjel károsítottak meg egy kolozsvári nőt azok a fiatal külföldi állampolgárok, akiket a rendőrség néhány órán belül azonosított és őrizetbe vett. A gyanúsítottak a jól ismert „hiteles csalás” módszeré

Csalással gyanúsított moldovai és ukrán állampolgárokat vettek őrizetbe Kolozsváron
Hirdetés
Hirdetés