
Nyolc férfi került vizsgálati fogságba a BEC székháza előtti rendbontás miatt
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
A bukaresti parlament előtti Constituției (Alkotmány) téren tartott szerdai tüntetés nyomán egy büntetőfeljelentést tettek és hat bírságot róttak ki a csendőrök.
2025. március 27., 10:582025. március 27., 10:58
A fővárosi csendőrség tájékoztatása szerint a büntetőfeljelentést a 2002/31-es kormányrendelet alapján tették, amely tiltja a fasiszta, legionárius, rasszista vagy idegengyűlölő szervezeteket, szimbólumokat és cselekedeteket, illetve a tömeggyilkosok, háborús bűnösök kultuszát.
A parlament előtti tüntetést Călin Georgescu születésnapja alkalmából tartották a volt elnökjelölt szimpatizánsai, és a csendőrség közleménye szerint nem volt bejelentve.

A bukaresti ügyészség további két férfit vett őrizetbe szerdán, akik a vasárnap este a Központi Választási Iroda (BEC) székhelye előtt lezajlott tüntetésen erőszakot alkalmaztak a csendőrök ellen.
A szintén szerdán, de a kormánypalota előtti Victoriei (Győzelem) téren tartott tüntetésen nem történtek jogsértések – közölte még a csendőrség. Utóbbi tüntetést az AUR szervezte.
március 9-éről 10-ére virradóan, miután az intézmény elutasította Călin Georgescu jelöltségét. Egy tüntetőt házi őrizetbe helyeztek – írja az Agerpres.

A mintegy kétszász fős tömeg a Központi Választási Iroda (BEC) vasárnapi döntése ellen tiltakozott, mely elutasította Georgescu jelöltségének iktatását.
Mint ismert, a kilenc férfit kedden vették őrizetbe hivatalos személy elleni erőszak, garázdaság és rongálás miatt.
Az ügyészség szerint a gyanúsítottak a 2025. március 9-éről 10-ére virradó éjszakán részt vettek a BEC előtti demonstráción, ahol erőszakosan léptek fel a csendőrök ellen, és felborították a Digi24 hírtelevízió közvetítőkocsiját.

A fővárosi csendőrség közleménye szerin, amikor a tüntetők megpróbálták áttörni a biztonsági kordont, egyikük egy tompa tárggyal ütést mért egy csendőr sisakjára.
Az elmúlt hetek szokatlanul hűvös és csapadékos időjárása jelentős késést okozott a romániai görögdinnye-termesztésben, ezért a vásárlóknak az idén tovább kell várniuk a hazai termés megjelenésére.
Az ukrán hadsereg által elveszített irányítású tengeri drónok okozták a pénteki incidenseket a Fekete-tengeren és a konstancai kikötő térségében.
Romániának továbbra is számolnia kell a biztonsági kockázatokkal, amíg az orosz–ukrán háború a határai közelében zajlik – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A román fél arra kérte az ukrán hatóságokat, hogy azonal értesítsék őket a Románia számára kockázatot jelentő helyzetekről – közölte pénteken a bukaresti belügyminisztérium.
Szabó Ödön parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a jogszabály szigorának enyhítése hozzájárulhat a biciklihasználat szélesebb körben való elterjedéséhez, az egészséges életmódra neveléshez és a közlekedési kultúra növeléséhez.
Ukrán lehetett a konstancai kikötőben pénteken délelőtt felrobbant tengeri drón, és több hasonló eszköz is lehet még a közelben – jelentette ki Adrian-Teodor Picoiu, Konstanca megye prefektusa.
A montenegrói EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozóra tartó román államfő a repülőn értesült arról, hogy felrobbant egy tengeri akna a konstancai kikötőben – erről a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be Nicușor Dan.
Hogyan élte át a drónbecsapódást? Min ment keresztül 14 éves fiával? – a Digi24 hírtelevíziónak mesélt a még mindig kórházban lábadozó galaci nő, akinek május 29-ére virradóra orosz drón csapódott be 10. emeleti lakásába.
Felrobbant pénteken délelőtt egy tengeri drón a konstancai kikötőben. Az újabb súlyos incidens pontosan egy héttel a galaci drónbecsapódás után történt.
szóljon hozzá!