Hirdetés

Bűnvádi eljárást indított a DNA a vakcinabeszerzés ügyében, a koordinátor Brüsszelre mutogat

•  Fotó: Vasvári Tamás/MTI

Fotó: Vasvári Tamás/MTI

Bűnvádi eljárást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a koronavírus elleni oltóanyagok beszerzésével kapcsolatban.

Krónika

2021. szeptember 21., 16:382021. szeptember 21., 16:38

2021. szeptember 21., 17:302021. szeptember 21., 17:30

A vádhatóság keddi közleménye szerint a vizsgálat az eddigi összes vakcinabeszerzésre kiterjed. A nyomozó hatóság közölte, hogy hivatali visszaélés gyanújával vizsgálódnak, de egyelőre úgynevezett in rem, azaz a bűncselekmény gyanújának megalapozottságára irányuló eljárás van folyamatban, így jelenleg nincsenek gyanúsítottjai az ügynek.

Az eljárásnak ebben a szakaszában csak bizonyítékokat gyűjtenek annak megállapítására, hogy történtek-e vagy sem bűntettnek minősülő cselekedetek – magyarázta a DNA.

Hirdetés

Valeriu Gheorghiță, az oltási kampány országos koordinátora keddi sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre úgy reagált: nem hivatalos forrásból értesült a nyomozásról, de részleteket nem ismer. „Tény, hogy tudomásom szerint a vakcinabeszerzés folyamata valamennyi európai országban azonos eljárás alapján történik, amelyet az Európai Bizottság állít össze” – jelentette ki a katonaorvos.

Florin Cîțu miniszterelnök júliusban arról beszélt, hogy Románia 120 millió adag Covid-vakcinát rendelt „az Európai Unió szintjén elfogadott stratégia alapján”, amely lehetőséget biztosít arra, hogy a helyzettől függően egy tagállam továbbadhat vagy adományozhat a védőoltásból. Az országba eddig több mint 18 millió dózis érkezett, ennek valamivel több mint felét használták fel a hatóságok az oltási kampány során, eddig ugyanis valamivel több mint 5,4 millió embert immunizáltak Romániában. Ezen túlmenően a bukaresti hatóságok 2,1 millió dózist eladományoztak, 2,2 milliót pedig eladtak, míg 750 ezer dózisnak lejárt a szavatossága, ezért ki kellett dobni.

korábban írtuk

Románia a kapott oltóanyag alig több mint felét használta fel
Románia a kapott oltóanyag alig több mint felét használta fel

Az Európai Unió által beszerzett koronavírus elleni oltóanyag alig több, mint felét használta fel az elmúlt kilenc hónapban Románia. A kormány több mint kétmillió adag vakcinát ajándékozott el.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 13., szombat

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”

Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Eldőlt: az USR sem támogatja a Tomac-kormányt

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat politikai bizottságának pénteki ülése után.

Eldőlt: az USR sem támogatja a Tomac-kormányt
2026. június 12., péntek

Végeztek a lakóházba kétszer betörő anyamedvével és egyik bocsával

Lelőtték a Prahova-völgyi Bușteni városában egy házba a bocsaival együtt kétszer is behatoló anyamedvét pénteken délután.

Végeztek a lakóházba kétszer betörő anyamedvével és egyik bocsával
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Újra lehet közlekedni a Transzfogarasi úton, de csak egy adott idősávban

Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert.

Újra lehet közlekedni a Transzfogarasi úton, de csak egy adott idősávban
2026. június 12., péntek

Megbuktatták, majd lemondott, de még mindig a helyén van a bukaresti kormány magyar minisztere

Bár május 5-én a kormányt, amelynek tagja, bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatták, majd május 25-én egy neki tulajdonított, botrányt okozó hangfelvétel miatt lemondott, még mindig a helyén van Demeter András ügyvivő művelődési miniszter.

Megbuktatták, majd lemondott, de még mindig a helyén van a bukaresti kormány magyar minisztere
2026. június 12., péntek

Leszedte a keresztvizet Nicușor Danról egykori tanácsadója

Ha most lenne az elnökválasztás, már nem szavazna Nicușor Danra – jelentette ki Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje nevű párt elnöke, az elnök korábbi tanácsadója, volt liberális párti miniszterelnök.

Leszedte a keresztvizet Nicușor Danról egykori tanácsadója
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Kormányalakítás: Tomac az USR-től sem számíthat sok jóra

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) után várhatóan a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) sem fog bizalmat szavazni az Eugen Tomac vezette kormánynak a parlamentben.

Kormányalakítás: Tomac az USR-től sem számíthat sok jóra
2026. június 12., péntek

Több erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás

A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben vonultak ki az elmúlt 24 órában kiszivattyúzni a vizet az elárasztott lakóházakból és udvarokról, illetve eltávolítani a viharos időjárás miatt leszakadt tetőelemeket és kidőlt fákat.

Több erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás
2026. június 12., péntek

Beismerte „bűnösségét” a román miniszterelnök-helyettes

Nem hagyta szó nélkül Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes, hogy neve felkerült a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) jelentésébe azon személyek listájára, akik „példátlanul agresszív magatartást tanúsítanak a bírákkal szemben”.

Beismerte „bűnösségét” a román miniszterelnök-helyettes
Hirdetés
Hirdetés