
Fotó: Videófelvétel
Hivatali visszaélés és szolgálati titok felfedése miatt büntetőeljárás indult azon két rendőr ellen, aki még két hónappal ezelőtt megállította Daniel Horodniceanu ügyész, a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) alelnöke autóját.
2023. július 07., 10:492023. július 07., 10:49
Ezt a rendőrök mindennapjairól és a rendőri munka kulisszatitkairól szóló bejegyzései révén országos népszerűségre szert tett brassói rendőr, Marian Godină tudatta a közösségi oldalán csütörtökön este.
Mert nem értem, hogy egy rendőr miért kockáztatná az állását, és miért kockáztatná, hogy nyomozás induljon ellene, amikor ugyanolyan könnyen megbírságolhatna néhány balekot, és elnézhetné az e földi kisistenek hada által elkövetett vétségeket. Másfelől csodálkozom, hogy ezt a Horodniceanut miért nem zárták még ki az igazságszolgáltatásból, és megígérem neki, hogy szemmel fogom tartani ezt az ügyet, és megírok mindent, ami történik” – írta Godină.
Később azt is tudatta, hogy
Azt vizsgálják, hogy ők készítették és hozták nyilvánosságra az incidensről szóló videót, vagy más.
Mint arról beszámoltunk, Horodniceanut – aki korábban a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) főügyésze volt – egy Iaşi megyei községben állították le a rendőrök, mert nem jelezte előzési szándékát. A Iaşi megyei rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset május 5-éről 6-ára virradóan történt Schitu Duca községben. A járőröző rendőrök megállították Daniel Horodniceanut, mert nem jelzett, mielőtt előzésbe kezdett volna. A rendőrök közölték vele, hogy szabálysértést követett el, és figyelmeztetésben részesítették. Ezt követően nyilvánosságra került egy videofelvétel, amelyen
Az ügy miatt az Igazságügyi Felügyelet bejelentette, hogy fegyelmi eljárást indított Horodniceanu ellen.
A felügyelet közleményében hangsúlyozzák: az ügyész fegyelmi vétséget követett el, amikor emelt hangon, fölényeskedő hangnemben beszélt az őt megállító közlekedési rendőrökkel, és agresszív, megfélemlítő magatartást tanúsított velük szemben.
A jelentést az Igazságügyi Felügyelet elküldi a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének, amelynek döntenie kell majd Horodniceanu megbüntetéséről vagy felmentéséről.
Tudorel Toader volt alkotmánybíró szerint Nicușor Dan államfőnek konzultálnia kellett volna a parlamenti pártokkal, mielőtt Adrian Veșteát nevesítette miniszterelnök-jelöltnek.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetősége vasárnap 19 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt – tájékoztatott a párt sajtószóvivője, Cristian Seidler.
Adrian Veștea szerint miniszterelnök-jelölése nem fenyegetést, hanem felelősséget jelent a Nemzeti Liberális Párt (PNL) számára. Ezzel szemben Gheorghe Falcă PNL-s európai parlamenti képviselő vasárnap Veștea kizárását kérte a pártból.
Az RMDSZ vezetősége vasárnap 18 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt – nyilatkozta Csoma Botond a Digi 24 televíziónak.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
Miután Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízatását, Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát, Brassó Megye Tanácsának elnökét és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnökét kérte fel kormányalakításra.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogram szerint a területi-közigazgatási reform a kormány ,,nulladik számú prioritása”, és előfeltétele annak, hogy a program többi fejezetében felvázoltak működjenek.
Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.
szóljon hozzá!