
Claudiu Năsui megszavazná a bizalmatlansági indítványt
Fotó: Facebook/Claudiu Năsui
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui szerint alakulatának meg kellene szavaznia A Nordis-kormányfőnek távoznia kell című bizalmatlansági indítványt, és ezt az álláspontot fogja szorgalmazni a párt vezető testületeiben is.
2025. február 26., 11:212025. február 26., 11:21
Facebook-oldalán a volt gazdasági miniszter leszögezte, az emberek azért szavaztak az USR-re, hogy kerüljön kormányra és hajtsa végre a beígért reformokat, nem azért, hogy az ellenzéki szerepben való „habozásával” tulajdonképpen tisztségben tartsa a Ciolacu-kormányt, amelyik szerinte árt Romániának.
„Még ha eltér is a véleményünk, a kollégáim mellett maradok, ahogy mindig is tettem. De nem hiszem, hogy támogatnunk kellene a Ciolacu-kormányt” – fogalmazott az Agerpres szerint.
Claudiu Năsui hozzátette, pártjának vezető testületeiben még nem szavaztak arról, hogy az USR képviselői és szenátorai támogatják-e vagy sem a parlamentben a bizalmatlansági indítványt, de ha sor kerül erre, azt fogja szorgalmazni, hogy egyértelműen szögezzék le, melyik oldalt képviselik.
Az ellenzéki politikus szerint a Ciolacu-kormány újabb adóemelésekre készül az elnökválasztás után, „hogy megőrizze politikai kasztjának kiváltságait”.

Benyújtotta kedden a parlamentben a három szélsőjobboldali párt a Marcel Ciolacu vezette hárompárti kormány elleni bizalmatlansági indítványt
„Nem tudom, ki találta ki, hogy hirtelen és radikálisan változtassunk a Ciolacu-kormányhoz való hozzáállásunkon. De azt biztosra tudom, hogy nem támogathatjuk, hiszen világosan látjuk, milyen károkat okozott Romániának az elmúlt közel négy évben” – szögezte le.
Mint ismeretes, az USR képviselőházi frakcióvezetője, Ionuț Moșteanu kedden azt nyilatkozta, hogy
amelyet a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR), az SOS Románia párt és a Fiatal Emberek Pártja (POT) nyújtott be a parlamentbe. Nyilatkozata szerint a döntést párttársaival és Elena Lasconi elnökkel közösen hozták meg már csaknem két hete. Álláspontjukat a jelenlegi nemzetközi helyzet mellett az indokolja, hogy nem látni tisztán, mi történne a kormány megbuktatása esetén. „Nem taszíthatjuk káoszba az országot” – jelentette ki Ionuț Moșteanu.

Nincs esély arra, hogy a parlament elfogadja a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által beterjeszteni kívánt bizalmatlansági indítványt – jelentette ki a Krónika kérdésére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
Tudorel Toader volt alkotmánybíró szerint Nicușor Dan államfőnek konzultálnia kellett volna a parlamenti pártokkal, mielőtt Adrian Veșteát nevesítette miniszterelnök-jelöltnek.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetősége vasárnap 19 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt – tájékoztatott a párt sajtószóvivője, Cristian Seidler.
Adrian Veștea szerint miniszterelnök-jelölése nem fenyegetést, hanem felelősséget jelent a Nemzeti Liberális Párt (PNL) számára. Ezzel szemben Gheorghe Falcă PNL-s európai parlamenti képviselő vasárnap Veștea kizárását kérte a pártból.
Az RMDSZ vezetősége vasárnap 18 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt – nyilatkozta Csoma Botond a Digi 24 televíziónak.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
Miután Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízatását, Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát, Brassó Megye Tanácsának elnökét és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnökét kérte fel kormányalakításra.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogram szerint a területi-közigazgatási reform a kormány ,,nulladik számú prioritása”, és előfeltétele annak, hogy a program többi fejezetében felvázoltak működjenek.
Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.
szóljon hozzá!