
Fotó: Pixabay
Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter bejelentette, hogy továbbította ellenőrző testületének a Zöld ház programmal kapcsolatos adatszivárgásról összeállított jelentését az országos adatvédelmi hatóságnak, a Környezetvédelmi Alap igazgatóságának és a legfőbb ügyészségnek.
2023. szeptember 14., 18:322023. szeptember 14., 18:32
2023. szeptember 14., 18:342023. szeptember 14., 18:34
A tárcavezető csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a dokumentumot kedden iktatták az ügyészségen. Fechet kijelentette: az érintettek közül senkit sem értesített arról, hogy a gyanú szerint illetéktelenek fértek hozzá a személyes adataikhoz, és hangsúlyozta, ha valóban adatszivárgás történt, fontos, hogy ez a jövőben ne forduljon elő újra.
„Meggyőződésem, hogy ha törvénysértés történt, a román állami intézmények a kötelességüknek megfelelően járnak el, de én nem vagyok sem ügyész, sem bíró” – jelentette ki a zöldtárca vezetője.
Mircea Fechet augusztus 24-én bejelentette, hogy felkérte az ellenőrző testületét a 2023-as Zöld ház programmal kapcsolatos adatszivárgás kivizsgálására. A bejelentés előzménye, hogy a nyár folyamán a program nyertes pályázói közül többen jelezték: megkeresték őket napelemes rendszerek telepítésére szakosodott cégek felajánlani a szolgáltatásaikat, még mielőtt a Környezetvédelmi Alap igazgatósága kijelölte volna a programban részt vevő vállalkozásokat.

Adatszivárgás történhetett a Zöld ház programot lebonyolító Környezetvédelmi Alapnál (AFM), a szaktárca ellenőrző testülete vizsgálódik az ügyben.
Rövid, két perces sajtónyilatkozatban szólította felelősségteljes magatartásra a parlamenti pártokat szerdán Nicușor Dan államfő.
Jelentős szervezeti átalakításra készül az Országos Adóhatóság (ANAF), amelynek célja az adóelkerülés hatékonyabb felderítése, az adóbeszedés javítása és a kockázatosnak minősített adózók célzott ellenőrzése.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az államreformmal, illetve a nemzeti kisebbségekkel kapcsolatos kérdések is felmerültek a kormányalakítással megbízott Eugen Tomac és Zakariás Zoltán parlamenti képviselő kedd esti egyeztetésén.
Nicușor Dan államfő ismét a korábbi kormánykoalíció pártjaiból álló kormányt szeretne egy technokrata miniszterelnök irányításával, ha az Eugen Tomac alakította kormány nem kap bizalmat a parlamentben – közölte több bukaresti sajtóorgánum.
Egy szakértői kormány „a parlamenti demokrácia háttérbe szorítását jelenti, ami nem helyes” – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Cáfolta Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely – a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve – lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését – jelentette ki kedden Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető tagjait”, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen és kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!