
Alexandru Rogobete egészsségügyi miniszter szerint az Orvosi Kamara keményen fel fog lépni az ,,áltudományos" tevékenységet folytató orvosok ellen
Fotó: Haáz Vince
Az orvosi kamara jelentést készít a Brassóban megszervezett orvosi konferenciáról, és elküldi az ügyészségnek – jelentette be vasárnap az egészségügyi miniszter.
2025. szeptember 07., 21:502025. szeptember 07., 21:50
2025. szeptember 07., 22:162025. szeptember 07., 22:16
Alexandru Rogobete A COVID-19 és a bio-digitális konvergencia című szombati szakmai értekezletet bírálta, amelyen az ország különböző részeiből érkezett orvosok is részt vettek, és amelyet több online csatornán is élőben közvetítettek. Szerinte ugyanis a konferencia ,,minden tudományos alapot nélkülözött”, és félretájékoztatott.
Vasárnapi sajtónyilatkozatában a miniszter elmondta, hogy nem követte ugyan végig a konferenciát, de az általa megtekintett részek első látásra arra engedtek következtetni, hogy
Közölte, hogy az Orvosi Kamara az egészségügyi minisztériummal közösen elemzi a konferencián elhangzottakat és jelentést készítenek, amelyet továbbítanak az ügyészségnek. Annak a lehetőségét is megvizsgálják, hogy törvénymódosítással vegyék elejét a hasonló tudománytalan orvosi konferenciák szervezésének.
A miniszter szerint teljes mértékben elfogadhatatlan, hogy egyes orvosok tudományosan nem igazolt információkat terjesszenek a nyilvánosságban, ,,ezek ugyanis közvetlen támadást jelentenek a betegek biztonságára és aláássák az emberek bizalmát az egészségügyi rendszer iránt”.
– számolt be az egészségügyi miniszter.
Rogobete még szombat este felszólította a szakmai szervezeteket és az Orvosi Kamarát, hogy etikai bizottságaik elemezzék azoknak az orvosoknak a viselkedését, akik ,,a nyilvánosság előtt hamis információkat terjesztenek”, többek között ,,tudománytalan álkonferenciák” keretében.
Az Orvosi Kamara képviselői szombat esti közleményükben szintén elítélték az ilyen jellegű konferenciákat, amelyeknek szerintük ,,sem az orvosláshoz, sem a tudományhoz nincs közük”.

Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a félrevezető egészségügyi információkat a románok egészsége elleni közvetlen támadásnak tekinti, és közösségi oldalán üzeni: nem fog tárgyalni a hazugságokkal és az összeesküvés-elméletekkel.
Jelentős szervezeti átalakításra készül az Országos Adóhatóság (ANAF), amelynek célja az adóelkerülés hatékonyabb felderítése, az adóbeszedés javítása és a kockázatosnak minősített adózók célzott ellenőrzése.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Az államreformmal, illetve a nemzeti kisebbségekkel kapcsolatos kérdések is felmerültek a kormányalakítással megbízott Eugen Tomac és Zakariás Zoltán parlamenti képviselő kedd esti egyeztetésén.
Nicușor Dan államfő ismét a korábbi kormánykoalíció pártjaiból álló kormányt szeretne egy technokrata miniszterelnök irányításával, ha az Eugen Tomac alakította kormány nem kap bizalmat a parlamentben – közölte több bukaresti sajtóorgánum.
Egy szakértői kormány „a parlamenti demokrácia háttérbe szorítását jelenti, ami nem helyes” – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Cáfolta Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely – a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve – lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését – jelentette ki kedden Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető tagjait”, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen és kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Japánsztrájkba kezdtek kedden az egészségügyi alkalmazottakat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség tagjai – elégedetlenségük oka a készülő bértörvény.
szóljon hozzá!